Aktuálně: 4 978 inzerátů173 957 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Ara malý severa

Ivo (neregistrovaný) 26.09.2023, 14:21:38 xxx.xxx.134.43

Poraďte ako ary zoznámiť. Už 4 mesiace ich mám v odelených volierach. Majú neustály očný kontakt. Majú možnosť sa dotýkať zobákmi. Dotarajšie pokusy o priamy kontakt , boli 2 skončili bitkou.

AAA (neregistrovaný) 26.09.2023, 16:24:23 xxx.xxx.0.243
Ivo:

Poraďte ako ary zoznámiť. Už 4 mesiace ich mám v odelených volierach. Majú neustály očný kontakt. Majú možnosť sa dotýkať zobákmi. Dotarajšie pokusy o priamy kontakt , boli 2 skončili bitkou.


Pokud dáte papouška ,ať jednoho,nebo druhého do voliéry k dalšímu jedinci,který považuje svoji voliéru za své teritorium,které si chrání,může být tento problém.Nejlépe dát oba spolu do voliéry kde nikdy nebyli.Nebo je dát každého zvlášť na týden někam do větších klecí a potom je společně vypustit do  voliéry.Někdy je to velký problém.Nedavno jsem pořídil samce Zelenokřídlé Ary,nebylo zbytu,šel rovnou k samici,čtrnáct dnů po něm šla dost zostra.Musel jsem dát i další krmítka,nenechala ho nažrat.Byl jsem z toho trošku vyosený,ale vím,že to chce čas.Nyní už jsem viděl,že se krmějí,celý den jsou u sebe a probírají si peří.Samice předešlého samce nepřijmula vůbec,neměla o něj žádný zájem,neútočila,ale nikam to po chovatelské stránce nevedlo.Přitom jsem toho prvního dal k jiné liché samici a vše OK,jsou kámoši,krmějí se.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.