Aktuálně: 4 834 inzerátů175 385 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů

Alexandr Malý - Odčervování

anonymní (neregistrovaný) 22.05.2008, 20:48:19 xxx.xxx.176.22
Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat, jak je to s odčervováním Alexandra Malého.

Jeden chovatel mi říkal, že tito papoušci s tím nemají problém, ale nějak se mi to nezdá.
Slišel jsem, že je dobré dávat papouškovi do vody rozdrcený česnek.Jak často se mu má dávat a jak dlouho ?

Před tím jsem měl Rozelu Penant a ta mi po 9 letech umřela na červi. Bohužel jsem byl ještě nezkušený a proti červům žádné opatření neprovedl.
Pro mého nového mazlíčka chci to nejlepší.
Díky za vaše odpovědi.
Martin!
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 29.05.2008, 12:07:54 xxx.xxx.111.1
S tím česnekem to pravda nebude, není prokázáno že má kladný vliv na odčervení. Pro jakýkoliv přípravek musíte zajít k veterináři. Na ptačích burzách jsou sice k dostání prostředky přímo do papouščího zobáku ale jde o černý prodej, kde není jistá správná koncentrace, takže navštivte veterináře.
anonymní (neregistrovaný) 07.08.2008, 13:47:09 xxx.xxx.227.228
Ahojki, chtěla bych poradit. Máme doma Alexandra malého, má asi 3 měšíce a nevím, jak je to s odčervováním. Dělá se odčervování preventivně nebo jen když je nějaký problém???
Dík Vlaďka
Ondřej*7
Ondřej*7 (47 příspěvků) 07.08.2008, 14:49:49 xxx.xxx.227.166
Dobrý den,na vaším místě bych papouška neodčervoval.V tomto případě je nákaza úplně minimální.Spíše byste mu ubližovali,jelikož odčervení není dobré na játra.
Chavi
Chavi (22 příspěvků) 07.08.2008, 14:52:57 xxx.xxx.4.138
Nevím, jak je to u papoušků chovaných doma v kleci, ale ptáci chovaní ve venkovních volierách by se měli preventivně alespoň dvakrát za rok (většinou je to na jaro a na podzim) odčervovat.
Na ptačích burzách koupíte Panacur 2.5 procent běžně, i s návodem, nevím o nějakém černém prodeji.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.