Aktuálně: 4 958 inzerátů174 147 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Náhrada diffusilu

mojsu
mojsu (11 příspěvků) 29.09.2023, 08:36:30 xxx:xxx.2775:705d

Zdravím vespolek,

a zejména gardu přesunutou z ifauny 🙂 Vyčerpali jsme zlaté zásoby lybar diffusilu (účinná složka permethrin, 175ml, cca 65 CZK) na čistku prostor, který byl nahrazen nově od SC Johnson, 100 ml, cca 120 CZK.

Byla zde v diskuzi zmíněna složka Isoxazolin, jako méně “škodlivá”. Existuje nějaký sprej, jako náhrada, který toto obsahuje, případně jinou účinnou látku? Johnsonu za shrinkflation platit nemíním…

Budu ráda za tipy.

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 29.09.2023, 14:02:13 xxx.xxx.61.17

Nevím škodlivost, ale vím, co 100% funguje a stačí jednou za rok… Cytrol forte. Nenechává fleky na stěnách a nábytku a balení stojí směšné peníze. Však oni nám to zatrhnou. 😀
Jeden sáček do mnoha litrů vody a dát do rozprašovače. Zvířata mají být jeden den z dosahu.
A pak existoval takový žlutý roztok, dávalo se pár ml na nějaké litry vody, dřív se tím i psi koupali, má to, myslím, jen veterinář. Začíná na N, dál nevím. Cena 5 ml tak dvacet korun?
edit.: Neostomosan (když jsou blechy, tak já mám noční můry, takže prostě takto)

kometa
kometa (4191 příspěvků) 29.09.2023, 15:37:56 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Nevím škodlivost, ale vím, co 100% funguje a stačí jednou za rok… Cytrol forte. Nenechává fleky na stěnách a nábytku a balení stojí směšné peníze. Však oni nám to zatrhnou. 😀
Jeden sáček do mnoha litrů vody a dát do rozprašovače. Zvířata mají být jeden den z dosahu.
A pak existoval takový žlutý roztok, dávalo se pár ml na nějaké litry vody, dřív se tím i psi koupali, má to, myslím, jen veterinář. Začíná na N, dál nevím. Cena 5 ml tak dvacet korun?
edit.: Neostomosan (když jsou blechy, tak já mám noční můry, takže prostě takto)


Myslíte Neostomosan? Velmi účinný a velmi levný. Jenom by se mu měly vyhýbat kočky. Ale to tomu diffusilu taky.

Bodlinka
Bodlinka (978 příspěvků) 29.09.2023, 18:00:33 xxx.xxx.95.136

clean kill, biotoll…. je toho miliardu, stačí si napsat do googlu permethrin na prostředí a můžete vybírat co hrdlo ráčí

izoxazoliny jsou systémová antiparazitika, patří do zvířete jako tableta nebo spot-on, ve spreji se nedělají.

mojsu
mojsu (11 příspěvků) 03.12.2023, 12:55:41 xxx.xxx.208.245
megi-the-pes:

Nevím škodlivost, ale vím, co 100% funguje a stačí jednou za rok… Cytrol forte. Nenechává fleky na stěnách a nábytku a balení stojí směšné peníze. Však oni nám to zatrhnou. 😀
Jeden sáček do mnoha litrů vody a dát do rozprašovače. Zvířata mají být jeden den z dosahu.
A pak existoval takový žlutý roztok, dávalo se pár ml na nějaké litry vody, dřív se tím i psi koupali, má to, myslím, jen veterinář. Začíná na N, dál nevím. Cena 5 ml tak dvacet korun?
edit.: Neostomosan (když jsou blechy, tak já mám noční můry, takže prostě takto)


děkuji za info. nakonec jsme i čistili koberce, úplná bojová mise 🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.