Aktuálně: 4 837 inzerátů175 471 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

Nejlepší kapsičky

lesnizinka
lesnizinka (1565 příspěvků) 03.10.2023, 22:45:41 xxx.xxx.90.226

Nehrotíš😀 Ale to, že si někdo na facebook hodí tady tohle, přece není relevantní studie. Neumím tak dobře vyhledávat, tak se prostě ptám, kde jsou na tohle tvrzení důkazy, protože mi to nedává smysl. Nikdy se nebudu řídit tím, co se 100x opíše, nejspíš z nějakého podobného USA zdroje a tím se z toho jako stane pravda? Ne.  Určitě ne pro mě. To už určo víš, že mě tak něco jen tak nepřesvědčí, nejsem ,,malý Jarda". 

Fikovnice
Fikovnice (4366 příspěvků) 03.10.2023, 22:49:25 xxx.xxx.61.97
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 03.10.2023, 22:45:41

Ale já Ti NIC nenutím! 😉

A ano, na FB si může samozřejmě dát každý kdo co uzná za vhodné.

Každopádně jsem to už v minulosti četla. Teď nemám náladu, pokud bude, zkusím pohledat - pokud se tedy něco v literatuře dá k tomu najít.

Anonymní (neregistrovaný) 11.10.2023, 07:56:52 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele kocoura219 z 11.10.2023, 07:19:27

…..Pokud manipulujeme se syrovým masem, pak se neubráníme nějaké kontaminaci bakteriemi. Také je podstatné, jaká je kvalita a původ vstupních surovin. V neposlední řadě hrozí také přenos některých parazitárních onemocnění,“ vysvětluje veterinář Leoš Železný. Co se týče bezpečnosti, není na tom doma uvařené jídlo o nic lépe. „Pokud jde o vařenou stravu, tak i při nejlepší snaze nikdo není schopen namíchat správnou recepturu doma. To by bylo potřeba dělat laboratorní rozbor vstupních surovin a pak přidat jednotlivé látky, které v těchto surovinách chybí…….

 todle na to říkám

🤣

Páč vidim jasně Mousese kterak si dělá včera na dvorku laboratorní rozbor tý myši , kterou právě na trávníku kontaminoval bakteriema.

Nedočetla jsem to dál. možná je nějaká přínosná informace na konci článku o potravinách, který nedávat, ale jinak …

Rapotačka (neregistrovaný) 11.10.2023, 08:00:28 xxx:xxx.64ab:2e0c
Odpověď na příspěvek uživatele kocoura219 z 11.10.2023, 07:19:27

Neříkám nic.

Krmím vším, co je dostupné , střídám co chutná. Granule i kapsy aj.

A samozřejmě maso. Vím, jak s masem zacházet. Kupuji čerstvé, 

podávám omyté. Teď je to asi  u kupovaného,

s nezávadností  masa poněkud…ehm…

Varaxi
Varaxi (499 příspěvků) 11.10.2023, 08:01:54 xxx.xxx.191.80
kocoura219:

Co říkáte na tento článek? 🙂 

https://www.chovzvirat.cz/clanek/991-pozor-na-podomacku-pripravene-jidlo-kockam-muze-ublizit/


Tak ono proti jednotlivým tvrzením nelze nic namítat, jsou zkrátka platná. Ovšem jaké je riziko, že si kočku otrávím salmonelou nebo že se mi nakazí parazity z masa z Lidlu, že. Jako úplně nulové to riziko není, poslední dobou čtu o salmonele v kupovaných potravinách pomalu každých 14 dní, ale i tak… 
Dělat rozbor a namíchat všechno, jak je třeba, hm, tak to nedělám ani u sebe a zatím žiju, tak to nebudu dělat ani u kočky. 
Ono teď už se říká, že člověk by občas naopak hladovět měl a občas by měl mít období hojnosti; u šelmy bych si skoro tipla, že tam je ta predispozice k výkyvům ve stravě větší, tudíž by na to měla být uzpůsobená. Z toho mi vyplývá, že sem tam jí vynechat chod není na zastřelení majitele. 
Ale samozřejmě ano, v ideálním světě by s domácí stravou bylo asi tak, jak píše pan veterinář. 

lesnizinka
lesnizinka (1565 příspěvků) 11.10.2023, 10:37:54 xxx.xxx.37.202

Co na to říkám: že takové kraviny ani nečtu. Dobře, tak odkaz jsem přečetla a přidávám se k Zrzavci. K tomu dodám, že zvířata nejsou na různé bakterie a parazity ani zdaleka tak vnímavá, jako zdegenerovaný člověk. Masožravci mají daleko víc koncentrovanou žaludeční kyselinu, než člověk. A v neposlední řadě, je pan doktor prodejce určité značky granulí, tak vám nebude říkat: krmte masožravce masem, protože je to pro něj lepší, než ty moje granule😏

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 11.10.2023, 11:13:25 xxx.xxx.108.252

Mě rozesmála hlavně ta věta o tom, jak kočky krmené krmivem Whiskas budou mít v super stavu imunitní systém, přitom je to složením jedno z nejhorších krmiv, “koktejl antioxidantů, co snižuje poškození DNA” už to nevytrhne.  Kdo má o problematice trochu povědomí, tak si to přebere, ale kdo je neznalý? Usoudí z toho, že syrové maso je téměř to nejhorší co může kočce dát…. a bude krmit Whiskasem… no potěš… Ale takových článků je na netu samozřejmě spousta. Pamatuju si sebe, jak jsem v začátcích byla vyhoukaná z toho, že jsem dala kočce syrovou kuřecí kost, protože jsem se pak všude dočetla, jak je to nebezpečné…. Když jsem se začala zajímat více do hloubky, potřebné info jsem si zjistila, ale ne každý, kdo si pořídí zvíře se bude složitě babrat v různorodých informacích. Přečte si jeden článek a má vyřešeno… pro kočku bohužel. 

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 11.10.2023, 11:23:45 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele kocoura219 z 11.10.2023, 11:13:25

No ale copak ty lidi nemají mozek?? Jak se krmí kočka venkovní? Masem! Syrovým a klidně s parazitama. Rozbor u toho žádnej nedělá a myš si nepřevaří.  Tak jak mohli lidi kdy uvěřit tomu, že maso pro psa a potažmo kočku je nebezpečný a nevyvážený a já nevím, kde co.  Jak asi žila ta zvířata po staletí, než někdo přišel s králičíma bobkama, jak granulím říkám. Jasně, mají své opodstatnění, když má zvíře nějaký problém, to chápu, že se člověk bojí. taky bych se bála. Na druhou stranu si pamatují paní Černou, která měla kolem svý chatičky v péči šécky okolní toulavý kočky a měla depozitim útulkový a která - sama jsem to zažila, vytáhla hrobníkovi z lopaty kocoura ledvináře a kocoura játraře. Vařenou stravou. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2242 příspěvků) 11.10.2023, 11:32:52 xxx.xxx.61.188

K videu na Fb - pes si taurin (ve skutečnosti to aminokyselina není) tvořit neumí; ne ze vzduchu. Proto je teď tolik psů s DCM (srdce, kočky zase oči). Pokud má mít šanci taurin si vyrobit, musí dostat dost methioninu a cysteinu… další věc, co se teď sype do konzerv i granulí psům je l-carnitin (ten zas vzniká z lysinu a methioninu)… To vše je v živočišných produktech, maso, mléko, vejce, ale i v “odpadních” produktech.
Kočka ani pes nepotřebují další taurin nebo l-carnitin dodávat, pokud dostávají syrové maso nebo konzervy, granule s tímto doplněným, ale je potřeba, aby jedli vše, občas; ne jen kuřecí svalovinu dokola… to je jasné.
Taurinem se dá i předávkovat, bych se na nějaké doplňování vybodla, to pak průjem, divné chování… ale kdo se dnes chová normálně… To píšu jen tak, abych nevyšla ze cviku, muselo by ho být hodně, hodně moc; asi nereálné.
Co taurin znehodnocuje. To je beta alanin. A ten je… to je legrace… v mase. 🙂 Zlikviduje prý polovinu taurinu. Takže musím kočku krmit často a hodně. Dostatečně. Furt. U nás se žere teď furt, je zima.
Taurin se taky ztrácí varem. Výrobci to budou vědět, proto tam cpou víc. Studovalo se hlavně u mléka, 120 stupňů 20 minut, kolik toho zmizí… hodně… někde se uvádí 10 % a někde 70 %. Ale konzervy se takto nevyrábí a granule také ne, to je pár vteřin až minuta. 
Kytkové bílkoviny jsou pro tohle (a skoro vše na světě) špatné. Granule jsou špatné, protože mají hodně těchto bílkovin. Kdo by to maso platil…
Krájení a mletí mě netankuje, zatím jsem na to nenarazila (zkuste pubmed a gůglscholar)
a myslím, že to budou nějaké zanedbatelné hodnoty. Ale mleté jídlo zvěři nedávám, protože si myslím (podložené to, kromě tvaru experimentů zvěře, nemám), že je dobré kousat - pro zuby i trávení a využitelnost.
Na jedné stránce jsem našla info (ale nedali zdroj studie), že se varem ztratí až 79 % taurinu… tak si vzali ten nejhorší výsledek… vařili třeba tři hodiny, co já vim, ok… ale psali tam, že myš má cca čtvrtinu tuku a polovinu bílkovin. 😀 Megy to taky říká a papá myši.

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 11.10.2023, 11:48:40 xxx.xxx.108.252
Zrzavci:

No ale copak ty lidi nemají mozek?? Jak se krmí kočka venkovní? Masem! Syrovým a klidně s parazitama. Rozbor u toho žádnej nedělá a myš si nepřevaří.  Tak jak mohli lidi kdy uvěřit tomu, že maso pro psa a potažmo kočku je nebezpečný a nevyvážený a já nevím, kde co.  Jak asi žila ta zvířata po staletí, než někdo přišel s králičíma bobkama, jak granulím říkám. Jasně, mají své opodstatnění, když má zvíře nějaký problém, to chápu, že se člověk bojí. taky bych se bála. Na druhou stranu si pamatují paní Černou, která měla kolem svý chatičky v péči šécky okolní toulavý kočky a měla depozitim útulkový a která - sama jsem to zažila, vytáhla hrobníkovi z lopaty kocoura ledvináře a kocoura játraře. Vařenou stravou. 


No jestli mají mozek…. 🙂 Samozřejmě jak kdo 😀 Ale pokud se dočtou z několika zdrojů “HLAVNĚ NEDÁVEJTE KOČCE SYROVÉ MASO, KOSTI A SYROVÁ VEJCE!!!!”, tak i ti, kteří nejprve použili selský rozum, znejistí…. jak píšu, samotné se mi stalo, že jsem pak z infa, co jsem se dočetla na netu byla zmatená a pochybovala o tom svém mozku… 😄 Další věc je ta, že veterináři hodně často lidi od krmení přirozenou stravou odrazují a ne každý si dá dvě a dvě dohromady, že ten veterinář, ty granule co doporučuje, taky prodává. Přeci je to doktor, tak musí mít pravdu…. Takže… je to těžké… 

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 11.10.2023, 14:03:30 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele kocoura219 z 11.10.2023, 11:48:40

stejně je to zvláštní, jak nás prohlášení odborníků dokáže paralyzovat v myšlení 🙂

lesnizinka
lesnizinka (1565 příspěvků) 11.10.2023, 16:22:32 xxx.xxx.80.103
Zrzavci:

stejně je to zvláštní, jak nás prohlášení odborníků dokáže paralyzovat v myšlení 🙂


No jak koho. Já neuznávám autority, programově, respective je to spojené s tím mým (domělým) ADHD. Takže mě je jaksi jedno, kdo se pasuje na odborníka a co z něj padají za perly. To už musí být fakt někdo, světová kapacita, abych vzala v potaz, o čem mluví a i pak hodně přemýšlím, co si z toho vezmu, nikdy to není všechno. 

Rapotačka (neregistrovaný) 11.10.2023, 16:42:18 xxx:xxx.405f:8c90
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 11.10.2023, 16:22:32

Dnes (včera?) byl v TV válek a rozvinul teorii a dal do souvislosti školní 

obědy a obezitu dětí.

Fakt stačilo  … prudkej intoš.

Rapotačka (neregistrovaný) 11.10.2023, 17:31:06 xxx:xxx.8c18:a6de
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 11.10.2023, 17:12:49

Ze školních obědů jsou právě tlusté děti.

Dle toho odborníka = autority.

Rapotačka (neregistrovaný) 11.10.2023, 17:33:25 xxx:xxx.8c18:a6de

On o obezitě ví hodně,

dětem pohyb nechybí, asi.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.