Aktuálně: 4 977 inzerátů173 991 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Jak skamarádit pyrury

Helena (neregistrovaný) 03.10.2023, 09:26:28 xxx.xxx.115.23

Prosim moc o radu! Pořídili jsme naší 3 leté pyrurce kamaradku, mládě, máme ji ted týden, malá je nebojácná a velmi aktivní. Je v kleci a večer ji pouštíme, seminko si už z ruky vezme. Problém je se "starou", hrozně se bojí. Je volně, kdyz je malá v kleci tak ok, kdyz ji pustim a nevšímá si jí tak celkem taky. Zvladnou být i kousek od sebe. Ale jakmile se malá chce přiblížit tak panicky prchá, splaskne, schovává se. Včera ji malá i jakoby zaháněla, šla po ní zobakem. Asi ne zle, je divoká a zvědavá, ale Miciko je z toho zatím docela nešťastná a já úplně. Myslíte ze je jeste šance že se skamarádí? Máte nějaký tip co dělat nebo naopak nedělat? Mám strach že budu muset dát malou pryč😭. Dekuji moc za radu

zjarda
zjarda (124 příspěvků) 03.10.2023, 09:54:43 xxx.xxx.139.178

Zdravím, tak týden je prostě málo. Nevím jestli jsou spolu v jedné kleci nebo má každá svou, ale jistě by bylo lepší, kdyby měla každá svou(aspoň zatím) a pomalu je na sebe zvykat. A opět platí, že vše dělat v klidu a pomalu a chválit je obě stejně a s pamlskami to samé. A  vy je pozorujte a mějte trpělivost. S pozdravem Zappe 

Helena (neregistrovaný) 03.10.2023, 21:46:02 xxx.xxx.115.23
Odpověď na příspěvek uživatele zjarda z 03.10.2023, 09:54:43

Děkuji za odpověď. Na netu a z doslechu se papoušci skamarádili velmi rychle (po nějaké době v kleci), tak jsem nabyla dojmu že je to norma. Budu jen ráda jestli je týden málo. Ale přece jen…Dnes je to 11. den, stará normálně bydlí i spí mimo klec a nová je zavřená v kleci. Přes den jsem s nimi a pak jsou asi 4 hodiny samy, večer novou pustíme (od 6. dne). Stará o novou nejeví vůbec zájem. Nová za ní lítá, stará je z toho vyděšená. A to jsem porizovala novou aby staré nebylo smutno


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.