Aktuálně: 4 803 inzerátů175 545 diskuzních příspěvků17 766 uživatelů

Indický běžec a divoká kachna

Anonymní (neregistrovaný) 09.10.2023, 18:50:02 xxx.xxx.264.13

Povězte mi váš názor, je možné aby kačer kachny divoké napářil kachnu indického běžce? Já mám zahradu u menší říčky, mohl bych tam kachny pouštět proplavat ale nepravidelně se tam vyskytují kachny divoké. Mohlo by dojít k pojímání a co by z toho vzniklo? Tak trochu doufám že vzhledem k postavě indických běžců by k tomu dojít nemuselo ale kdoví, příroda je mocná.

Anonymní (neregistrovaný) 09.10.2023, 19:08:32 xxx.xxx.115.97
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 09.10.2023, 18:50:02

Je to hodně nepravděpodobné, divoké kachny se většinou drží bokem a ani kačeři většinou nenajdou odvahu. Nicméně kdyby k tomu došlo, tak to na mldých poznáte, je to hodně vidět na postavě. Viděl jsem už i inzerát na křížence IB a zakrslé kachny, takže jsou šikovný a polohu si najdou.

XY. (neregistrovaný) 09.10.2023, 19:23:20 xxx.xxx.120.185
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 09.10.2023, 18:50:02

No o pojímání mezi IB a divokou kachnou by nouze jistě nebyla.  Ale pokud chcete IB kachny pustit na říčku tak vás to trápit nemusí😀.  Maximálně vás  bude trápit to že jste zamořil říčku a  vaší oblast neplodnými kříženci .

ančovička
ančovička (861 příspěvků) 09.10.2023, 20:18:53 xxx.xxx.243.242
XY.:

No o pojímání mezi IB a divokou kachnou by nouze jistě nebyla.  Ale pokud chcete IB kachny pustit na říčku tak vás to trápit nemusí😀.  Maximálně vás  bude trápit to že jste zamořil říčku a  vaší oblast neplodnými kříženci .


Tedy,já si nemyslim, že by potomci byli neplodni..z kachny divoké (Anas platyrhynchos ) se vyšlechtila kachna domaci (anas platyrhynchos) a různá plemena,tedy i indický běžec..potomci těchto plemen křížení zpět s kachnou divokou neplodní nejsou..neplodní jsou kříženci kačenek,tedy i IB, s kachnou pižmovou.. pižmovka je jiný druh Cairina moschata…..ale stejne si myslim, že by se kačenky divoké s  indiány pářit nechtěly…

XY. (neregistrovaný) 10.10.2023, 06:51:59 xxx.xxx.120.185
Odpověď na příspěvek uživatele ančovička z 09.10.2023, 20:18:53

Ano v oblasti křížení jsem vycházel z kachen které jsem viděl po křížení na živo.  

Druhovost jsem v tomto nevzal v potaz což je  špatně a je to moje chyba nejspíš 🤔 v odpovědi.

Anonymní (neregistrovaný) 10.10.2023, 07:08:11 xxx.xxx.115.97
ančovička:

Tedy,já si nemyslim, že by potomci byli neplodni..z kachny divoké (Anas platyrhynchos ) se vyšlechtila kachna domaci (anas platyrhynchos) a různá plemena,tedy i indický běžec..potomci těchto plemen křížení zpět s kachnou divokou neplodní nejsou..neplodní jsou kříženci kačenek,tedy i IB, s kachnou pižmovou.. pižmovka je jiný druh Cairina moschata…..ale stejne si myslim, že by se kačenky divoké s  indiány pářit nechtěly…


V reálu je to jejich páření většinou neúspěšné, kačer sedne na kačenu a kloaku má 20cm za kloakou kačeny, nejde mu to. Když je to naopak, tak kačeně jezdí po zádech a také se mu nedaří najít ono místo. Je to hodně nemotorné a zdlouhavé, povést se to může na dvorku kde jsou spolu dennodenně a mají na to klid. Navíc plachost divokých kachen atd. Takže samce je nula nula nic. 

Myslivci kříží s kampbelkami, to je realita, aby jim chovné kachny dělaly větší snůšky. Takové kachny jsou větší, ale neopouští většinou chovný rybník.

Anonymní (neregistrovaný) 10.10.2023, 07:09:20 xxx.xxx.115.97

(že u těch větších by bylo snazší zkřížení, ale takové kachny se na potok nedostanou)

list
list (563 příspěvků) 10.10.2023, 07:52:46 xxx.xxx.170.164

No, tuším, že v Podzámecké zahradě v Kroměříži jsem viděl kachně, které vypadalo, jako že se zadařilo, takovej malej hybridek mezi březňačkou a běžcem. Bylo jen jedno v hejnu kachňat březňaček, takže úspěšnost bude asi hodně malá. Kachny, běžce i pižmovky, tam mají na volno a březňačky se tam drží a ztratily na plachosti. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.