Aktuálně: 4 978 inzerátů173 971 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Chov kakariki venkovní voliéra

Lucie (neregistrovaný) 10.10.2023, 09:42:03 xxx.xxx.198.53

Dobrý den, můj dotaz se týká celoročního pobytu venku. Dostanu od známých jednoletý pár, který měli doma v kleci. Pouze v teplých dnech dávaly klec ven na balkon ( bydlí v bytě),  já mám již připravenou venkovní voliéru. Na krytém místě, chráněné před větrem. Zvládnou kakariki být venku i v zimě?? Ve vedlejší mám alexandry čínské, ale ti zimu milují. Takže bych potřebovala vědět, jestli  to vůbec jde. Děkuji za odpovědi. 

Santi
Santi (165 příspěvků) 10.10.2023, 10:14:20 xxx.xxx.26.22

Pokud nejsou zvyklí, tak bych je tam určitě hned nedával. Nechal bych to na jaro a zkusil je až příští rok. Samozřejmě za odpovídajících podmínek - zálet, správné krmení, přisvěcování atd.

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 10.10.2023, 13:32:59 xxx.xxx.233.167

Kakarici mohou být celoročně venku, ALE musí na to být zvyklí. Tj. teďka s nimi z bytu ven je nesmysl. To odnesou zdravotně. Nechte je doma v kleci do jara, pak dle počasí postupně zvykejte na venkovní teploty. 

Anonymní (neregistrovaný) 11.10.2023, 08:49:18 xxx.xxx.119.11

Přesně tak…zkuste specifikovat váš dotaz do nějakého termínu. Pojem “dostanu” může být teď, nebo také na vánoce. Můj názor je takový, že kdyby jste je vypustila ven ještě teď, tak se stihnou postupným ochlazováním teplot aklimatizovat, ale v listopadu už je pozdě.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.