Aktuálně: 4 796 inzerátů175 482 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

aliexpres

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 11.10.2023, 14:17:15 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 11.10.2023, 14:14:14

Znám tu jednu paní…., která až si tohle přečte, tak znejistí 😀 😀 😀 😀 

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 11.10.2023, 14:18:25 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 11.10.2023, 14:06:45

Díky za sdílení zkušeností. S mailovými adresami to dělám stejně, jiná soukromá, jiná na nákupy, jiná pro úřad. Jen jsem tedy propadla kouzlu platby mobilem, to se přiznám. Ale jak jsem psala už v daném vlákně, provozní účet udržuji s minimem potřebných peněz právě pro případ, že by mě někdo chtěl oškubat.. vezme tak dvě brka a jinak holá zadnice. Jakmile mi tam spadnou nějaké peníze, okamžitě je přendávám do slamníku. Na tom mobilu je to hotové dřív než se hnědka na vycházce vykaká.

lesnizinka
lesnizinka (1565 příspěvků) 11.10.2023, 16:13:25 xxx.xxx.80.103

Nakupuju na Ali doslova blbiny. Kosmetiku, tu teda téměř všechnu. Jinak třeba různé vánoční ozdoby a dekorace, povlaky na polštáře + prostírání. Z oblečení minimum, to nesedí, ač si myslím, že prakticky boky nemám, pro ně mám velké boky, lýtka vlastně taky, no a prsa…taková asi ještě neviděli, protože věci typu podprsenka, tam to nesedí, ani kdyby jste si to stokrát přeměřila. Napíšou nějaké číslo přes hrudník, ale ve skutečnosti jsou ty košíčky mini. Tak jsem se spálila u bikin, už několik let mi leží ve skříni, že se třeba budou někdy někomu hodit(neteři je 10😉) Kalhotky, ty ano. Ty, co u nás stojí 100+ koupím za max 50 Kč. Jo, teď jsem právě objednávala záclonu, to bude taková jako zkouška, co dojde, jsem smířená s tím, že může být hrozná, protože  to prostě nemáte šanci pořádně vidět, ohmatat, ale není to zase takový výdej, když tak bude ležet ve skříni vedle bikin😜

Co se mailů apod. týče, tam je mi jedno, kdo se dostane, to jsou jen blbosti se známýma, nic podstatného, nejsou obchodní, firemní. Na účtu mám jen minimální částku na platby kartou, takže to mě taky nějak netankuje.  

assil
assil (1532 příspěvků) 12.10.2023, 14:37:49 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 11.10.2023, 14:12:49

Od ČSOB jsem utekla, nepustí člověka do bankovnictví bez bankovní identity.

megi (neregistrovaný) 12.10.2023, 15:43:50 xxx.xxx.224.112
Určitě to tak není, protože bankovnictví používám a identitu nemám vubec.
assil
assil (1532 příspěvků) 13.10.2023, 09:11:03 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele megi z 12.10.2023, 15:43:50

Já u nich měla účet roky a odešla jsem před časem neb prostě na pc byla k přihlášení nutná bankovní identita a sami mi řekli, že jiná možnost není. Asi jsem nebyla moc VIP. 😀

lesnizinka
lesnizinka (1565 příspěvků) 13.10.2023, 12:19:42 xxx.xxx.82.87
assil:

Já u nich měla účet roky a odešla jsem před časem neb prostě na pc byla k přihlášení nutná bankovní identita a sami mi řekli, že jiná možnost není. Asi jsem nebyla moc VIP. 😀


Muž tam účty zrušil tuším ze stejného důvodu.

kometa
kometa (4273 příspěvků) 13.10.2023, 12:40:34 xxx.xxx.224.101
assil:

Od ČSOB jsem utekla, nepustí člověka do bankovnictví bez bankovní identity.


Co to znamená? Používám 2 účty - ČSOB a KB a do obou se musím nějak přihlásit alias identifikovat.

megi-the-pes
megi-the-pes (2242 příspěvků) 13.10.2023, 14:11:37 xxx.xxx.124.42

Ne, to Vám někdo namluvil, mám jeden běžný účet a jeden nějaký junior a nikdy jsem bankovní identitu neměla, ani tu identitu soukromou, co má čistě jen čsob, a mít nebudu.
Do bankovnictví se přihlašuji sms kódem a vše potvrzují tímtéž.

Ale od ČS jsem odešla, protože jak dali aplikaci George, tak pokud si to někdo zprovoznil, tak na PC se pak už nikdy přihlásit nelze. Tak jsem jim říkala, že jsou koko… a že mobil prostě takový nemám a co jako teď, esi si myslej, že sou NASA?! Tak prý můžu použít klasické sms, ale zaplatím za ně. Jenže předtím mi dva jiní lidé tam řekli, že na PC už nic nefunguje. Každý to řekl jinak. Takže 3 lidé, jedna banka, každý jiné kecy.

Ale v ČSOB vše funguje stále stejně. A nepřestane asi, protože to je spojené s poštou; poštovní spořitelnou a to má hrozně moc lidí hlavně na vesnicích, taky denně používám vklady na poště atp. …teoreticky kdyby to koupil někdo větší, nás se zbaví, jasně.

Pak je tu mé druhé poloviny RB a to je teda něco. Voláte kvůli reklamaci nebo vlastně kvůli čemukoli a oni že musíte potvrdit identitu v apce v telefonu, jinak se s Vámi bavit nebudou. 😀 😀 😀 To jsem tu smíchy skoro brečela. Tato výzva z call centra přišla po tom, co si ověřili rodné číslo a i se volalo z tel. čísla, co tam mají uložené.

Bankovní identita. Na mě. Hehe. Okamžitě bych se stěhovala na jinou planetu. 

Bobca
Bobca (956 příspěvků) 14.10.2023, 08:29:14 xxx.xxx.20.192

jsem ze staré školy…co je bankovní identita??Já se přihlašuju v bankovnictví heslem,potvrzuju smskou,co mě pošlou a nikdo po mě nikdy identitiu nechtěl..?? jsem u KB 31 let..bankovnictví mám v počítači doma..

Raduš-a zkoušela jsi sem tam i jiný obchod??myslím na oblečení a záclony-tu bych bez “ošahání” teda nekoupila..V Pepcu nakupuju gaťky za 30,-sedí bezva..a myslím,že by ses tam oblékla za pár šupů celá😊

hmn
hmn (1045 příspěvků) 14.10.2023, 08:56:07 xxx.xxx.33.9

“co je bankovní identita??Já se přihlašuju v bankovnictví heslem,potvrzuju smskou,co mě pošlou a nikdo po mě nikdy identitiu nechtěl..?”

to je ono
ještě tam máš nějaké uživatelské jméno
a můžeš přes to vlézt do katastru a nevím kam ještě

megi-the-pes
megi-the-pes (2242 příspěvků) 14.10.2023, 09:55:20 xxx.xxx.124.42

Bank ID sice k přihlášení používá to už. jméno + heslo, ale taky je k tomu potřeba ta třetí věc - sms, aplikace, něco a když jsem si nastavila, že ji nechci, tak ji nemám - a fakt nemám, vyzkoušeno, nemožno se přihlásit kamkoli. 
Některé banky použití ID vůbec neumožňují a některé mají dvě - u ČSOB - a před dvěma lety namlouvali lidem, že pokud ID mají, tak už se jinak ani nepřihlásí…

Zkráceně - většinou se Bank ID musí aktivovat, ale jsou i banky, které to udělaly automaticky. Pokud nemáte Bank ID aktivní, tak se tím na žádný úřad atp. nepřihlásíte.
 

lesnizinka
lesnizinka (1565 příspěvků) 14.10.2023, 10:53:08 xxx.xxx.82.87
Bobca:

jsem ze staré školy…co je bankovní identita??Já se přihlašuju v bankovnictví heslem,potvrzuju smskou,co mě pošlou a nikdo po mě nikdy identitiu nechtěl..?? jsem u KB 31 let..bankovnictví mám v počítači doma..

Raduš-a zkoušela jsi sem tam i jiný obchod??myslím na oblečení a záclony-tu bych bez “ošahání” teda nekoupila..V Pepcu nakupuju gaťky za 30,-sedí bezva..a myslím,že by ses tam oblékla za pár šupů celá😊


Bobi, s identitou jsem na tom stejně jako ty s tím rozdílem, že o tohle se stará muž, já mám jen k dispozici ,,nabitou" platební kartu😉 Nemám chytrý mobil, nemám šajn, jak tyhle věci fungují. Vím, že mu na mobil přijde kod, se kterým se ještě musí přihlásit…to je tak max, co  o tom vím😉Jak tady snad Megííí psala, že nakupuje v Alegru…velmi málo jsem nakoupila i v bývalém Mall, snad třikrát něco. Oblečení a boty v e-shopech často. A v Pepcu? Tak jsem si v létě nakoupila půl šatníku ve slevách, za tisícovku snad 8 hader👍protože jsem to kupovala v dětském😉 Ve čtvrtek jsme tam vlezli s mamkou, protože i v blízkém městě, kam jezdíme na nákupy do Kaufu,  otevřeli Pepco, takže aniž bych chtěla😊 koupila jsem si teplejší triko na chození a dlouhou flanelovou košili (tu, že se třeba bude k něčemu hodit😉)

Bobca
Bobca (956 příspěvků) 14.10.2023, 14:24:37 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 14.10.2023, 08:56:07

právě že nemůžu..potřebovala jsem něco zjistit na úřadech a chtělo to po mě se zaregistrovat nějakou ID…vyjela jsem z toho radši…

Uživatelské jméno mám samozřejmě🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.