Aktuálně: 4 812 inzerátů175 560 diskuzních příspěvků17 767 uživatelů

Čipování koček

Bára (neregistrovaný) 14.10.2023, 17:13:05 xxx.xxx.255.3

Zdravím, prosím vás, jak probíhá načipování kočky? Je ten čip na kočce nějak vidět nebo je hmatatelný? kolik to asi stojí a přináší to asi nemalá rizika. Narazila jsem na web:

http://www.necipujtenas.cz/ 

Děkuji. Bára.

Bodlinka
Bodlinka (984 příspěvků) 14.10.2023, 17:36:42 xxx.xxx.95.32

vezmu kočku a načipuju kočku. aplikátor má jehlu, čip je velký asi jako zrnko rýže, je pod kůží, vidět není, někdy, když člověk ví, kde je, může být hmatný.

rizika celkem žádná nejsou, nevěřte všemu, co je na netu.

biaca
biaca (571 příspěvků) 14.10.2023, 17:53:57 xxx.xxx.47.71
Odpověď na příspěvek uživatele Bára z 14.10.2023, 17:13:05

Já mám oba dva kluky očipováné - a žádný problém jsme neměli, zaevidované ve dvou registrech. Navíc nyní v poslední době, už někteří chovatelé své koťata čipují. Platila jsem jak za čipování, tak za zapsání do registru. 

lesnizinka
lesnizinka (1569 příspěvků) 14.10.2023, 18:57:01 xxx.xxx.82.87

Jen takový dotaz: na co čipujete zvíře, které je celý život zavřené doma? Mám načipovaného Viktorka, protože je dávala čipovat už chovatelka. Přesto, že chodí ven, bych je čipovat nedávala, protože jestli je přejede auto, je to nějak jedno, ukrást se nenechají, protože jsou to poseroutky. 

Čip nijak poznat není, ani jsem se nepokoušela ho hledat. 

Jinak odkaz…ha, ha, to někdo normální i dočte? Banda psychoušů…😏

kometa
kometa (4285 příspěvků) 14.10.2023, 20:37:18 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Jen takový dotaz: na co čipujete zvíře, které je celý život zavřené doma? Mám načipovaného Viktorka, protože je dávala čipovat už chovatelka. Přesto, že chodí ven, bych je čipovat nedávala, protože jestli je přejede auto, je to nějak jedno, ukrást se nenechají, protože jsou to poseroutky. 

Čip nijak poznat není, ani jsem se nepokoušela ho hledat. 

Jinak odkaz…ha, ha, to někdo normální i dočte? Banda psychoušů…😏


Aspoň vím, že jsem normální. Ne, že jsem nedočetla, já ani nezačala - teda, první větu jo. Na druhou stranu obdivuji, že je někdo schopný vyplodit takový elaborát.

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 15.10.2023, 08:44:29 xxx.xxx.117.157
lesnizinka:

Jen takový dotaz: na co čipujete zvíře, které je celý život zavřené doma? Mám načipovaného Viktorka, protože je dávala čipovat už chovatelka. Přesto, že chodí ven, bych je čipovat nedávala, protože jestli je přejede auto, je to nějak jedno, ukrást se nenechají, protože jsou to poseroutky. 

Čip nijak poznat není, ani jsem se nepokoušela ho hledat. 

Jinak odkaz…ha, ha, to někdo normální i dočte? Banda psychoušů…😏


Mám načipované i čistě domácí kocoury. Můžou utéct, někdo je najde a pak doufám, že by je někdo čtečkou čipů sjel. Doufám, že tedy nebude nikdy důvod, ale…

K vašemu dotazu…kočku srazí auto, zraněnou ji najde někdo jiný, veterina zachrání, v útulku by mohli zjistit, čí je. 

Myslím, že šance na to, že by ten čip k něčemu mohl být, tu prostě je. Musí být ten čip samozřejmě funkční (což já v průběhu času nezjistím, jestli se tomu něco nestalo), musí být zaregistrovaný v nějakém velkém registru, musí to nálezce napadnout čip zkontrolovat…prostě to stejně nemusí klapnout, po cestě se může zkazit hodně věcí. Ale já jsem věčný optimista 😀

hmn
hmn (1048 příspěvků) 15.10.2023, 08:54:34 xxx.xxx.33.9

zde https://www.metropolevet.cz/postinjekcni-sarkom-u-kocek/ píší:

“Patogeneze těchto sarkomů není dosud definitivně vysvětlena. Avšak chronická zánětlivá reakce je považována za spouštěč pro maligní transformaci.. …………. Sarkomy jsou v posledních letech spojovány i s aplikací mikročipu, po výskytu cizího tělesa. Předpokládá se, že zánětlivé reakce mohou teoreticky vést ke vzniku FISS přes spouštění nekontrolované proliferace fibroblastů nebo myofibroblastů.”

lesnizinka
lesnizinka (1569 příspěvků) 15.10.2023, 11:49:32 xxx.xxx.82.87
hmn:

zde https://www.metropolevet.cz/postinjekcni-sarkom-u-kocek/ píší:

“Patogeneze těchto sarkomů není dosud definitivně vysvětlena. Avšak chronická zánětlivá reakce je považována za spouštěč pro maligní transformaci.. …………. Sarkomy jsou v posledních letech spojovány i s aplikací mikročipu, po výskytu cizího tělesa. Předpokládá se, že zánětlivé reakce mohou teoreticky vést ke vzniku FISS přes spouštění nekontrolované proliferace fibroblastů nebo myofibroblastů.”


Tohle budu rozporovat, tedy spojitost s těmi čipy. Cizí těleso se v těle zapouzdří a tím se tělo právě brání proti další a další zánětlivé reakci. To by ti, co jim zůstali v těle kulky, šrapnely, ale i ti po úrazech, či výměnách kloubů…byli v perdeli. Nebo jen obyčejný blbě vytažený(ulomený) trn...Roztodivné druhy piersingů či jen blbé tetování - všechny ty trvalé zásahy do kůže.

kometa
kometa (4285 příspěvků) 15.10.2023, 12:05:41 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 15.10.2023, 11:49:32

Jenže u těch koček to opravdu může být jinak. Postvakcinační sarkomy se u jiných zvířat ani u lidí nevyskytují. A vůbec jsou extrémně citlivé na některé léky a spoustu “cidů”.

lesnizinka
lesnizinka (1569 příspěvků) 15.10.2023, 12:12:56 xxx.xxx.82.87
kometa:

Jenže u těch koček to opravdu může být jinak. Postvakcinační sarkomy se u jiných zvířat ani u lidí nevyskytují. A vůbec jsou extrémně citlivé na některé léky a spoustu “cidů”.


No však to je přesně ono. Nemyslím si, že to bude způsobené nějakým cizím tělesem a nevím, jestli jsou vůbec důkazy o sarkomu po vložení čipu. Myslím si, že to způsobuje jen a pouze ta určitá očkovací látka to, že je to vzteklina a FELV už je myslím prokázáno. 

hmn
hmn (1048 příspěvků) 15.10.2023, 12:14:47 xxx.xxx.33.9
lesnizinka:

No však to je přesně ono. Nemyslím si, že to bude způsobené nějakým cizím tělesem a nevím, jestli jsou vůbec důkazy o sarkomu po vložení čipu. Myslím si, že to způsobuje jen a pouze ta určitá očkovací látka to, že je to vzteklina a FELV už je myslím prokázáno. 


ne

je to v tom článku, na který jsem vložila odkaz (a ve všech dalších možných článcích)

Bodlinka
Bodlinka (984 příspěvků) 15.10.2023, 12:35:53 xxx.xxx.95.32

tak v extrémním případě může u kočky ten sarkom způsobit i fýzák,

ale to se bavíme o raritních případech, ve skutečnosti je to opravdu tak, že jsou to adjuvanty inaktivovaných vakcín.

lesnizinka
lesnizinka (1569 příspěvků) 15.10.2023, 12:48:59 xxx.xxx.82.87
hmn:

ne

je to v tom článku, na který jsem vložila odkaz (a ve všech dalších možných článcích)


Byla jsem líná to pročíst(čumím na tenis a vařím oběd) četla jsem jen váš výcuc. S těmi čipy je tam zmíněná možná spojitost, ale žádné důkazy, podle mě je to ve stadiu,,slyšeli jsme, že) Z toho, co se tam píše a co dává Bodlinka je pro mě spíš zvednutý varovný prst ve smyslu: neléčit kočku na každou kravinu typu: běžte na veterinu, když tak jí něco pro jistotu píchnou… a končím s vakcinací úplně, protože to riziko se mi rovná riziku sarkomu, načež ten má úmrtost 100%👎

Bodlinka
Bodlinka (984 příspěvků) 15.10.2023, 12:57:46 xxx.xxx.95.32
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 15.10.2023, 12:48:59

ty neadjuvantní vakcíny jsou v tomhle asi v pohodě

jako sarkomy jsem potkávala docela ve velkém v ordinaci, kde se dával biofel (to je inaktivovaná adjuvantní)

pak jsem roky očkovala jen živou bez vztekliny a dobrý

lesnizinka
lesnizinka (1569 příspěvků) 15.10.2023, 13:43:32 xxx.xxx.82.87

Po biofelu měl Vikťa tu šílenou reakci, kdy jsem myslela, že zešílí, byl úplně mimo. Očkuje to právě ta naše vetka a tím, že byl výpadek FELV vakcíny jsem si řekla, že tak je nebudu tahat na normální vakcinaci do města a píchne je ona, když pojede kolem. První den vypadal unaveně, druhý den byl totálně hotový, před náma utíkal, tedy snažil se a když jsem ho odlovila, že ho musím zkontrolovat, co se děje, jak jsem ho vzala na ruce, začal řvát a drápat jak zběsilý, kousnul mě do brady, prostě úplně nepříčetné chování, minimálně ho muselo něco strašně bolet. Až další den to vypadalo, že to bude lepší. To mě tak vyděsilo, že už jsme na tuhle vakcínu nešli, i na městské veterině jsem se první informovala, co očkují. Že to má i tyhle následky, co píšete, jsem ani netušila😟 A nejspíš to netuší dalších x lidí, co v dobré víře kočky očkuje🙄 

Fikovnice
Fikovnice (4367 příspěvků) 15.10.2023, 13:47:13 xxx.xxx.62.109
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 15.10.2023, 13:43:32

Jenže neočkované zas můžou dopadnout jako moje…možná si vzpomínáš…?

Jeden umřel na FIP, další na FeLV a Fido bojoval s kočičím morem. Je to asi těžké rozhodování.

hmn
hmn (1048 příspěvků) 15.10.2023, 13:54:41 xxx.xxx.33.9
Fikovnice:

Jenže neočkované zas můžou dopadnout jako moje…možná si vzpomínáš…?

Jeden umřel na FIP, další na FeLV a Fido bojoval s kočičím morem. Je to asi těžké rozhodování.


to byli útulkáči?

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 15.10.2023, 16:00:04 xxx.xxx.117.157

Když už se tu zmiňuje FELV - veterinářka se ptala, mám-li kocoura, který jde ve čtvrtek na trhání zubů, testovaného na FELV a FIV. Prý můžeme nabrat, až bude v sedaci. Že tyto nemoci mohou někdy právě problematické zuby zhoršovat. 

Má to cenu zjišťovat? Není to jen tahání peněz? Nechytli by to už dávno zbylí dva kocouři, kdyby to tento měl? Všichni tři jsou domácí, tento bude mít šesté narozeniny…

lesnizinka
lesnizinka (1569 příspěvků) 15.10.2023, 16:35:53 xxx.xxx.82.87

Za mě ano, zbytečné tahání peněz, u domácích koček, které nejezdí na výstavy, bych vůbec neřešila. Předchozí kočky, protože jsem měla PP kočky poprvé a strach, jsem očkovala i FELV celý jejich život. Tyhle…dva roky zpátky nebyla k sehnání vakcína, obvolala jsem veteriny v okruhu 100km. Takže se nepřeočkovali. Pak by museli dostat vakcíny dvakrát po sobě, no jelikož jsou venkovní a v řádu měsíců se setkali už s desítkou cizích koček, už to byla za mě blbost, spíš tipuju, že by jim případnou nákazu vakcína rozjela. Takže už FELV očkovaní nejsou a už jsem se i rozhodla, že ruším i ta zbylá. Chodí tu x koček, žádná nevypadá nemocně, i Macek, který se k nám prakticky nastěhoval a vypadal fakt bídně, už je jak majolenka😉


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.