Aktuálně: 4 946 inzerátů174 060 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

stafbulík se chová divně

An (neregistrovaný) 16.10.2023, 22:30:30 xxx.xxx.117.148

Dobrý den. Obracím se na Vás s prosbou o radu. Veterinu samozřejmě zvažuji, ale pod tlakem okolí a rozumu vyčkávám. Máme 10 letého stafbulíka. Vždy špičkový pes, výstavy, zkoušky poslušnosti, k dětem k nezaplacení. Posledních několik dní(2 až 3 týdny) se chová občas divně. Zničeho nic se začne honit za ocasem,ale dělá to několikrát denně a vypadá nespokojeně. Občas se jen tak ošívá a zničeho nic si lehne a zase ok. U jídla ho občas nadavuje a jako se mu občas špatně polykalo. Nedávno dokonce začal štěkat na sousedovic syna a to nikdy neudělal ani na psa. Dokonce nám velmi dlouho trvalo, než se naučil štěkat vúbec na povel. Když jsem ho nedávno pohladila, zvedla semu na části zad srst. Jinak ale,žere, pije, na kůži žádné problémy nemá, když si hrajeme nebo přijde návštěva je veselý jako štěně,na procházkách ok. Je to můj první pes, proto chování ,,starce,, nemohu posoudit  . Intuice mi říká,že něco není v pořádku, rozum a okolí, že to moc hrotím. Děkuji za Vaše názory, A.

An (neregistrovaný) 16.10.2023, 22:32:07 xxx.xxx.117.148
Odpověď na příspěvek uživatele An z 16.10.2023, 22:30:30

Ještě dodám,že zuby má všechny a v pořádku, když ho prohmatávám, ani necukne, že by mu něco bylo.

Doron
Doron (1774 příspěvků) 17.10.2023, 01:14:08 xxx.xxx.25.246

Taky by mě to znepokojilo..

Je tam změna chování plus to obtížné polykání, určitě bych ho vyšetřit dala. U nějakého dobrého, zkušeného veterináře.

Anonymní (neregistrovaný) 17.10.2023, 06:12:59 xxx.xxx.164.121

Dejte spíš na svou intuici, než okolí. Ono se může drobnými změnami přikrádat něco většího, pak byste si to vyčítala, ale už by bylo pozdě. Pokud se o nic nejedná a vyšetření proběhne a nic se nezjití,  za tu úlevu a klid to i tak stojí.

kometa
kometa (4181 příspěvků) 17.10.2023, 07:41:41 xxx.xxx.224.101
An:

Dobrý den. Obracím se na Vás s prosbou o radu. Veterinu samozřejmě zvažuji, ale pod tlakem okolí a rozumu vyčkávám. Máme 10 letého stafbulíka. Vždy špičkový pes, výstavy, zkoušky poslušnosti, k dětem k nezaplacení. Posledních několik dní(2 až 3 týdny) se chová občas divně. Zničeho nic se začne honit za ocasem,ale dělá to několikrát denně a vypadá nespokojeně. Občas se jen tak ošívá a zničeho nic si lehne a zase ok. U jídla ho občas nadavuje a jako se mu občas špatně polykalo. Nedávno dokonce začal štěkat na sousedovic syna a to nikdy neudělal ani na psa. Dokonce nám velmi dlouho trvalo, než se naučil štěkat vúbec na povel. Když jsem ho nedávno pohladila, zvedla semu na části zad srst. Jinak ale,žere, pije, na kůži žádné problémy nemá, když si hrajeme nebo přijde návštěva je veselý jako štěně,na procházkách ok. Je to můj první pes, proto chování ,,starce,, nemohu posoudit  . Intuice mi říká,že něco není v pořádku, rozum a okolí, že to moc hrotím. Děkuji za Vaše názory, A.


Já bych nevyčkávala. A klidně hrotila. Už jsem psala víckrát - radši budu za hysterickou paničku, než něco zanedbat. Vidím tam nějaký neurologický problém. V mozku.

Orionka (neregistrovaný) 17.10.2023, 08:41:29 xxx.xxx.140.176
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 17.10.2023, 07:42:18

Já bych se zeptala úplně laicky: je odčervený, dělala se koprologie? Jiní vnitřní paraziti než jen obvyklá tasemnice ?

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 17.10.2023, 09:09:22 xxx.xxx.119.6

Taky se přidávám k veterině. Nestydím se za to, že se psem neváhám na kliniku zajet, když se mi něco nezdá. 

Mé okolí to má tak, že mi řekne, že mám psa jako miminko. Ale je to parťák, dejte na svojí intuici, u seniorů se ten stav může měnit rychle. 

An (neregistrovaný) 17.10.2023, 10:41:16 xxx.xxx.117.148

Děkuji za rady a tipy. Zajedu s ním ho tedy nechat zkontrolovat. Vidí asi dobře, když házíme aport, běží na jisto, slyšet, no někdy musím zvýšit hlas, ale jindy zase okamžitě slyší i na tichý povel, takže to bude spíš ,,taktická,, hluchota. Odčervený je před půl rokem, mohla bych ještě znovu, stejnè je teď čas na odčervení.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 17.10.2023, 11:22:27 xxx.xxx.119.6

Mně ještě napadá - neměl přicuclý klíště třebas?

Ona je to někdy pěkná detektivní práce. 

Taky mám prvního psa a taky seniora a někdy mívám slušně nahnáno, abych něco nepřehlídla.

Každopádně držím palce.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 17.10.2023, 11:22:57 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 17.10.2023, 11:22:27

Mě.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.