Aktuálně: 4 958 inzerátů174 159 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Starší pes hluchne

Aluška (neregistrovaný) 18.10.2023, 09:50:34 xxx.xxx.197.205

Holky a kluci, můj téměř 12ti letý jezevčík hůř slyší.  Vlastně na něj musím zakřičet téměř u něho, aby se otočil. Všimla jsem si toho před pár měsíci, on je jinak na mě závislej, takže za mnou pořád chodí. V lese rád běhá, ale včas se vrací. Takže jednou nějak šel vepředu a já na něho zavolala, aby počkal a všimla jsem si, že nereaguje. U vetky jsme byli, to vevnitř ucha ( nevím už jak se to jmenuje) je prý bělejší a nepružné, takže stáří. Žádný nádor nebo jiná neplecha. Přijde mi to docela brzo, nebo tedy jsem se s hluchotou u mých psů setkala až tak třeba v 15 -16 ti letech. Jiný příznak stáří nemá, ten pes lítá v lese jak urvanej vagon, dobře spí, dobře jí, nehubne, není malátný ani unavený. A teď dotaz, existují nějaké podpůrné prostředky pro sluch ? U Karsivanu jsem četla že ten je právě na prokrvení mozku, ale hlavně na malátnost, apatii, opadávání svalů, horší srst….o sluchu tam nic nepíší

kometa
kometa (4195 příspěvků) 18.10.2023, 15:50:58 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 18.10.2023, 09:50:34

Agapurin? Vím, že se dává lidem při špatném prokrvování sítnice a vnitřního ucha.

Ale jestli to bílé a nepružné uvnitř je chrupavka, tak to nepomůže.

assil
assil (1491 příspěvků) 19.10.2023, 07:42:59 xxx.xxx.206.172

Na hluchotu stářím mám dojem nic neexistuje. Zkuste ultrazvukovou píšťalku, hluchnoucí psi jí docela dlouho slyší a nebo se používá vibrační obojek, pes se prostě na písknutí nebo virbl naučí, aby se na vás podíval a pak už musí být naučený na gesta, což většina psů umí.

Aluška (neregistrovaný) 19.10.2023, 11:15:50 xxx.xxx.197.205

No, taky mám obavu, že asi žádné přípravky neexistují, jen mi to přišlo brzy. Jinak on si mě hodně hlídá sám od sebe, byl předtím  týraný, tak teď je v lepším  🙂

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 19.10.2023, 13:11:00 xxx.xxx.63.126

Aluško, u lidí se s různými úspěchy dává např. poměrně starý cinnarizin, ev. novější betahistin. Tedy samozřejmě i dle typu nedoslýchavosti.

Zkuste se poptat, zda třeba ten cinnarizin by šlo dávat i psíkovi (byl by cenově vstřícnější než betahistin).

Aluška (neregistrovaný) 19.10.2023, 14:02:51 xxx.xxx.197.205
Fikovnice:

Aluško, u lidí se s různými úspěchy dává např. poměrně starý cinnarizin, ev. novější betahistin. Tedy samozřejmě i dle typu nedoslýchavosti.

Zkuste se poptat, zda třeba ten cinnarizin by šlo dávat i psíkovi (byl by cenově vstřícnější než betahistin).


Děkuji, zkusím probrat s vet 🙂

Sardullah
Sardullah (963 příspěvků) 20.10.2023, 11:48:38 xxx.xxx.189.104

S tou hluchotou neporadí…

Jen jsem chtěla napsat, že u nás měla jedna paní hluchého psa a že nosil elektrický obojek zapnutý na vibrace. Měla ho naučeného, že jakmile obojek zavibruje, tak buď hned přijde nebo  minimálně naváže s paničkou oční kontakt a ona mu gestem sdělí, co po něm chce.

Aluška (neregistrovaný) 20.10.2023, 13:13:39 xxx.xxx.197.205
Sardullah:

S tou hluchotou neporadí…

Jen jsem chtěla napsat, že u nás měla jedna paní hluchého psa a že nosil elektrický obojek zapnutý na vibrace. Měla ho naučeného, že jakmile obojek zavibruje, tak buď hned přijde nebo  minimálně naváže s paničkou oční kontakt a ona mu gestem sdělí, co po něm chce.


On se skoro na každém kroku venku otáčí, jestli jsem za ním a doma za mnou pochoduje všude, pokud zrovna nespí, spíš mě zajímalo, jestli neexistují nějaké prostředky, jako třeba na demenci Krasivan. Ale jak psala kometa, na tu nepružnou chrupavku už asi ne

Fikovnice
Fikovnice (4290 příspěvků) 20.10.2023, 21:48:50 xxx.xxx.62.225
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 20.10.2023, 14:12:52

Je to tak…

Mně až se zpožděním došlo, proč se Floky na chalupě bál, když jsme šli třeba v noci potmě do stodoly. Pořád jsem jej měla za sebou jak ocásek, zezadu mezi nohama, furt se tam cpal, myslela jsem, že se jednou přes něj přerazím. A až o něco později jsme postupně zjišťovali, že hluchne. Na něj to tedy přišlo poměrně hodně brzy (snad už kolem 10 let věku a byl to střední kříženec) a před smrtí už měl asi jen zbytky sluchu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.