Aktuálně: 4 706 inzerátů176 912 diskuzních příspěvků17 789 uživatelů

korela-problémy s pářením

anonymní (neregistrovaný) 31.05.2008, 10:55:25 xxx.xxx.125.146
dobrý den.
mám nepříbuzný pár korel přírodních,podle chovatelů jsou oba z loňského července.klec mám 110x85x58cm.
od řijna co jsem je dovezl dostávali v suchém stavu proso žluté,lesknici,oves,slunečnici dvakrát do týdne jen cca 20 zrnek,sušené drcené pampelišky a kopřivy,párkrát v zimě naklíčený oves a trochu slunečnice.sepiovky mají dvě,denně čistá voda,v lednu odčervení.klec stojí na světlém místě bez přímého slunce,bidla jsou ve výšce očí a některé výš.i přesto všechno se nechtějí pářit.8 května jsem začal krmit naklíčeným ovsem,slunečnicí,lesknicí,prosem,denně tři listy pampelišky,dvakrát týdně ptačinec.pozoroval jsem 17 května změnu chování samičky.úklony,lělo skoro vodorovně,ale když se přiblížila k samci tak ji zahnal s křikem a otevřeným zobákem.párkrát ji i štípl.od té doby to dělá i několikrát denně,ale pokaždé je zahnaná.
abych nezapoměl,v kleci a okolo je víc peří.tipuju to na přepeřování,ustálo to až před pár dny.
nevím v čem je problém,podle mého odhadu je ještě samec nevyzrálý a budu muset ještě pár měsíců počkat a pak to zkusit znova.
budka visí zvenku,v pletivu je prostřižený otvor,pohyb v budce byl zhruba třetí den od zavěšení,ale od té doby je vevnitř všechno netknuté.
kdyby jste někdo uměl poradit,budu rád.díky
zbynek
zbynek (920 příspěvků) autor webu
31.05.2008, 22:52:45 xxx.xxx.111.1
Dobrý den,
samec z loňského července už musí být pohlavně dospělý. To chování samice co popisujete jasně znamená její ochotu k páření. Nevím jak poradit, nemyslím, že někde děláte chybu a věřím, že páření i vejce ještě příjdou. Snad jen jestli nemáte dvě samice ale ty by začly také snášet. Máte jejich foto?
Mil@n
Mil@n (420 příspěvků) 01.06.2008, 07:24:49 xxx.xxx.90.130
Jak už se zmínil Zbyněk určitě se vám to povede,ale chce to trpelivost a prosim jestli byste se dal fotku tech korel a my vám poradí jestli to je samec a samice.
anonymní (neregistrovaný) 01.06.2008, 10:12:49 xxx.xxx.125.146
díky,pokusím se sem dostat fotku.
taky jsem si nebyl jistý.vyzkoušel jsem víc verzí a pokaždé to ukázalo na pár.rozpoznání mým otcem(chová ptáky x let)kolega taky řekl pár,kroužek na niti taky ukázal samici a samce(tomuhle věřím,takto jsem kupoval plazy a u těch se pohlaví pozná až po třech letech a nikdy to nezklamalo)ještě mě napadlo když jsem to dopsal,jestli to nemůže být malým množstvím míchanice.
dostávali ji nepravidelně a občas.
pavel (neregistrovaný) 02.06.2008, 17:17:29 xxx.xxx.125.146
pro zdeňka a milana-
zkuste se mrknout¨na fotky
pavel
Obrázek
papy
papy (447 příspěvků) 02.06.2008, 17:49:40 xxx.xxx.64.132
držím palce at se to podaří ,ale chtělo by to lepší fotku třeba jak sedí na bidle vedle sebe.pak poradíme.myslím si že to dolní je samec ale nevím protož nemá celou hlavu žlutou .dyžtak dejte více fotek
pavel (neregistrovaný) 03.06.2008, 10:21:38 xxx.xxx.125.146
sorry,já to asi blbě klikl,chtěl jsem dát jinou fotku,snad půjde něco poznat
Obrázek
papy
papy (447 příspěvků) 03.06.2008, 12:01:18 xxx.xxx.64.132
to dokonce vypadá že jsou to dva samci podle mě.to horní na 100% a to dolní na 50%.nemáte ještě fotku toho ptáka dole jak sedí na bidle nějak takhle.tohle jsou mé korely a odchovávají jak divé.samice má zespoda na ocase vlnky.
Obrázek
pavel (neregistrovaný) 03.06.2008, 17:36:06 xxx.xxx.125.146
martine,napište mi na mejl telefonní číslo.
zavolám,je to asi na delší debatu.
pavelkva@seznam.cz
díky

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.