Aktuálně: 4 985 inzerátů174 055 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Nový člen smečky

Jozefčík
Jozefčík (30 příspěvků) 26.10.2023, 18:17:11 xxx:xxx.62d2:9eb5

Milí milovníci psů 😊

Jak byste postupovali při seznamování dvou stejně starých psů (9 měs.) a začlenění nového psa do rodiny?  

Děkuji moc za rady 🙂

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 26.10.2023, 22:50:43 xxx.xxx.9.137

Vždy, jak píše megi-the- pes- vzít domácího a příšlíka ponejprv ven a tam se vyprocházet, nejlépe vodítkově, abyste měli situaci pod kontrolou. Bude to pes-pes, nebo fena-fena, či pes-fena?

Máte asi zahradu, že jo, tak další fáze na zahradě, podle chování venku buď domácí pes už navolno, nebo vodítkově. Když bude jeden dělat potíže, tak dát najevo - v klidu, bez nervů a násilí, že tohle jako ne, že  jsme jedna parta. Krmit zpočátku rozhodně odděleně. Vybalancovat pozornost mezi oběma. Ale domácí musí jasně vidět, že je furt pořád váš milovaný. Já vždy dělám to, že zpočátku beru domácího psa na samostatné procházky, klidně krátké, ale  jsme tam jen my dva, aby měl takovou  malou výsadu. Když odměňuji, vždy dostane jako první, stejně tak pohlazení, stejně tak při výcviku jde první ten kdo je služebně starší. Jinak ale utužovat partu. Věnovat se hodně oběma

hmn
hmn (1023 příspěvků) 27.10.2023, 09:40:57 xxx.xxx.33.9

plemeno, pohlaví?

první setkání venku na procházce
jak s vodítky se ukáže na místě
domů až spolu

doma si určit a psy naučit pravidla - ty jíš tady a ty tady
může být potřeba pravidlo-rituál i pro situaci “bude se jíst, přinesu jídlo”
odchod na procházku
místa na odpočinek
……………

možná dát psům doma krátké couračky

ono to všechno vyplyne z “vývoje událostí”, ale přiměřená prevence je, myslím, vždy na místě

a samozřejmě, dle plemene, dostatečně zaměstnat (aneb, kdo si hraje, nezlobí!) a bez ohledu na plemeno cvičit, ať máš slovní ovladatelnost

Jozefčík
Jozefčík (30 příspěvků) 27.10.2023, 15:59:05 xxx:xxx.db20:c2a4

Děkuji moc všem za rady. Oba to jsou kluci PP mini jezevec. Náš je miláček bezproblémový a ten nový prý je také v pohodě. Jaká je realita se teprve uvidí. Náš s námi pro nováčka pojede, takže jsem si myslela seznámit je někdo venku na neutrální půdě, ale myslím si, že by neměl být problém, jsou od sebe 4 dny. 😁 Jen, jak moc bude těžké toho nového naučit chodit normálně se venčit ven, nikoli na podložku? Mohl by se od našeho učit? Jinak ano máme zahradu navíc se zvěří a výcvik lovecký.

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 27.10.2023, 16:18:13 xxx.xxx.121.12

Podložku bych mu vůbec nezaváděla - a začala s výcvikem čistotnosti jako u štěněte. Výhodou může být služebně starší “brácha” i to, že už ovládá svěrač dokonale.

Bude to pro něho jiný svět a do něho bych zařadila venčení jen venku. Myslím, že to půjde rychleji, než postupně odbourávat “plínu”.

hmn
hmn (1023 příspěvků) 27.10.2023, 16:36:24 xxx.xxx.33.9

“Mohl by se od našeho učit?”

jojo, učení nápodobou funguje
notabene v této věci, kluci se budou vzájemně přečurávat jedna radost

Jozefčík
Jozefčík (30 příspěvků) 27.10.2023, 18:49:29 xxx:xxx.db20:c2a4
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 27.10.2023, 16:18:13

To by mě ani nenapadlo. Podložku jsem nikdy nepoužívala ani u štěňat. Tak snad to půjde. Jako prý chodil i ven, ale asi z pohodlnosti byla ta podložka častější si myslím.

Jozefčík
Jozefčík (30 příspěvků) 27.10.2023, 18:51:54 xxx:xxx.db20:c2a4

Já si to právě myslím, ale vyloženě optimistického chlapa napadlo právě naopak, aby se ten náš od něj nenaučil “kálet” na zavedený pořádek po vzoru toho nového. 😁

Doron
Doron (1774 příspěvků) 27.10.2023, 19:11:36 xxx.xxx.25.46

Nemyslím, že teď by hrozily nějaké zvláštní problémy,( jsou to ještě odrostlá štěňata), ty by mohly přijít později, v plné dospělosti . 

Soužití dvou  vrstevníků bývá takové složitější z hlediska vyjasňování hierarchie , moc to nikomu nedoporučuju, i když dva psi se obvykle porovnají lépe než dvě feny.

Ale kostky už jsou vrženy, tak držím palce ať to klukům spolu klape a doufám, že nám dáte vědět, jak se to vyvíjí 😊.

Plenu bych taky vůbec nedávala, nebo , jestli se vůbec neumí venčit venku, dala bych mu ji ven.

Jozefčík
Jozefčík (30 příspěvků) 27.10.2023, 19:21:56 xxx:xxx.db20:c2a4
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 27.10.2023, 19:11:36

Už jsme měli jednou dva vrstevníky, ale odlišných plemen, takže to byl velikostní i povahový rozdíl, ale dva jezevci by snad mohli být v pohodě. No, pořád ještě můžu couvnout, a přiznám se, furt nad tím přemýšlím. 😁 Poslední dobou je to se mnou těžké. 😁

Doron
Doron (1774 příspěvků) 27.10.2023, 19:45:02 xxx.xxx.25.46

No, právě dva “vyrovnaní” pejsci to mohou mít složitější.

Mám teď ve svém okolí několik vrstevnických dvojic, retrívři, kokři , staffíci, všechno jsou to ale holčičí dvojice, majitelé mají problémy, nejsou to ale moc zkušení pejskaři.

Navíc jozefčíky moc neznám ..😊

Vždycky jsem nechávala mezi psy tak čtyři, pět let odstup, teď jsem to porušila.  Mám tři psy a mezi dvěma mladšími mám odstup necelé dva roky a vidím rozdíl. Nejstarší má u štěněte respekt “za nic”, na mladšího občas něco zkusí .

Někdy si lidi tím, že chtějí pořídit psovi kamaráda, zadělají na zbytečný průšvih.

Jozefčík
Jozefčík (30 příspěvků) 27.10.2023, 19:55:50 xxx:xxx.db20:c2a4
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 27.10.2023, 19:45:02

Tak to jste mi moc pomohla 😁 No já z vlastní zkušenosti nemůžu říct, že to bylo špatné. Říká se feny se hašteří, psy si to vyřídí jednou a pes a fena je nejlepší kombinace..?

Nene, už žádné přemýšlení, je to ještě horší. 😁

Doron
Doron (1774 příspěvků) 27.10.2023, 20:45:55 xxx.xxx.25.46

Tak se na něj nejdřív koukněte, můžete s ním strávit nějaký čas a budete moudřejší…, uvidíte, jak si psi rozumí..

Třeba se ještě ozve nějaký jezofčíkář.., já se v tom houby vyznám, jestli na lovecký výcvik potřebujete dva, aby nějak spolupracovali, či co..

Jinak bych se na to asi spíš vyprdla.

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 27.10.2023, 20:46:29 xxx:xxx.727e:be04
Jozefčík:

Už jsme měli jednou dva vrstevníky, ale odlišných plemen, takže to byl velikostní i povahový rozdíl, ale dva jezevci by snad mohli být v pohodě. No, pořád ještě můžu couvnout, a přiznám se, furt nad tím přemýšlím. 😁 Poslední dobou je to se mnou těžké. 😁


Mohou a nemusí být spolu v pohodě. Pořízení stejně starého parťáka může být obr radost. Stejně tak i obr starost, když by si nesedli a za čas si šli po krku. 

Já bych dvě štěňata či dva odrostence stejného věku nechtěla ani omylem. I kdyby vše vyšlo, pesani si padli do náruče a společně prožili krásný život, je hrozně smutné, když vám pak oba psí parťáci naráz zestárnou. Tenhle fakt si moc lidí neuvědomuje. Podobně jako Doron mám radši mezi psy věkový rozestup, hlavně kvůli bezproblémovému soužití.

Jozefčík
Jozefčík (30 příspěvků) 27.10.2023, 21:58:50 xxx:xxx.db20:c2a4
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 27.10.2023, 20:37:14

Co si slibuju… Kamaráda zvlášť v době, když budeme v práci. Můžou aspoň spolu dělat víc lumpáren a nepořádku. 😁 A je to pěkná telka pozorovat je, když si hrají nebo se do hry přidat. To mě vždycky bavilo. Inu, já mám všechno doma po dvou, tedy krom 🐮.  To už je takový můj syndrom. 😃

A ohledně toho výcviku, více psů se používá na naháňkách. Ale při výcviku samotém  je víc jak jeden jezevčík práce navíc. 😁

Ale tento jezevčík je mimořádná nabídka.

Doron
Doron (1774 příspěvků) 27.10.2023, 22:44:35 xxx.xxx.25.46

Jezofčík zdarma 😅? Dobrý jezofčík zdarma ? Jezofčík, co je dobrej a má blbej život zdarma?

Hele, už asi trochu psy znáte, nebudu Vám do toho mluvit.., navíc lovecký psy vůbec neznám a ani s nima neumím.

Ale pes v zásadě nepotřebuje kámoše, potřebuje psa, kterej ho něco naučí…, potáhne ho nahoru.

Ale vidím, že rozhodnutí už je jasný, a tak přeju hodně štěstí ! 

Někdy se člověk rozhodně intuitivně dobře, tak dejte na svojí intuici, a kdyby se Vám něco nezdálo, neberte ho.

Já takhle odmítla bráchu svýho nejstaršího psa, umřel mu páník a chtěla jsem pomoct, ale viděla jsem, že by to neklapalo 😔.

Držím palce🥰 !

Jozefčík
Jozefčík (30 příspěvků) 27.10.2023, 23:30:37 xxx:xxx.db20:c2a4
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 27.10.2023, 22:44:35

Ne úplně zdarma a blbej život. Asi bych měla být rozhodnutá, když je vše domluveno, já jsem si sem šla jen pro rady ohledně seznámení a sžití, ale nějak jsme s dostali jinam. 😁🙃

Já pak pro zajímavost napíšu, jak to celé dopadlo. A moc děkuju za podání jiného pohledu.

hmn
hmn (1023 příspěvků) 28.10.2023, 08:59:20 xxx.xxx.33.9

v každém případě je třeba počítat s variantou, že to neklapne, myslím to mírové soužití, a být na to psychicky i materiálně připraven


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.