Aktuálně: 4 968 inzerátů174 065 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Kočky - zajímavosti

kometa
kometa (4181 příspěvků) 08.11.2023, 09:59:39 xxx.xxx.224.101
Bobca:

mě to přijde jako by nesmělo to dítě jít dál..i když není vidět přímo,kam by se doplazilo..Kotě si stouplo před něj a nepustilo ho dál-nesnažilo se navázat další kontakt..Za mě ho kočka odžduchla..bylo to cílené..a nepustila ho dál..


Nemyslím si. Kočka chtěla pokračovat v dalším fyzickém kontaktu, ale mimino ne. Je to v jejím výrazu vidět - proč neuděláš totéž, co já? Nerozumím.

V lidské řeči - já podám ruku, ale ten druhý ji nepřijme.

Prostě mezidruhová komunikace selhala.

Rapotačka (neregistrovaný) 08.11.2023, 13:26:24 xxx:xxx.6829:f498

Vidím to jako Mourin.

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 08.11.2023, 14:33:58 xxx.xxx.124.42

Proč se vám tolik moc zdá, že kočka nemůže mít starost o dítě; brát ho jako něco slabého?

Mně to přijde docela normální. 

Samozřejmě vynechávám to, že to tu kočku nutili se naučit, a nějakým blbým způsobem.

Je to jako pasení. Nic divného.
A kotě teda nepoznám, např. můj Tommymátoxoplazmozu je zakrslý, Míca byla zakrslá, Kocourek tak napůl, ale Tommytxz má i takovou zvláštní, hranatou 😀 hlavu a dost krátké uši i nohy, myslím, že na něm nikdo nepozná, kolik mu je. 

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 08.11.2023, 15:50:48 xxx.xxx.213.168

zajímalo mě, co se tu řeší, tak jsem se koukla taky 😀 …


Je to zrychlené, každopádně já v tom vidím, že kočka se o dítě klasicky otírá. Může v tom být zájem o kontakt, může to být naučené chování, které praktikuje třeba na dospělé a po kterém něco následuje(pohlazení, kokino, cokoliv) a je zmatená, že to nenásleduje od toho mimina…Výraz mi přijde ok…nalezená kočka kamarádky se tváří neustále jako boží umučení, i když si hraje, když jí, když se mazlí…taky je takto černobílá a má malou hlavu, možná to dělá i toto. 

Snahu o zastavování a zabraňování průchodu v tom nevidím. Možná byla prostě překvapená, že ji dítě nepohladilo zpátky. Připadala mi spíše zmatená ze situace. 

Edit: nemyslím si, že to je kotě, nebo respektive, tady to nepoznám a jako kotě mi nepřijde, spíš jako menší (nedorostlá?) dospělá (nebo dospívající) kočka.

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 08.11.2023, 21:34:45 xxx.xxx.124.42
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 08.11.2023, 19:31:13

No a to mi připadá jak to s lezcem předtím. Některá kočka používá tlapy, některá ne. 
A to je zajímavé, že pes takto tlapy nepoužívá, tak moc jako kočka - ona si nabere jídlo z misky a žere z té tlapy. Takto mi chodí kočky do hrnku. Pes ne, ten použije rovnou tlamu. Možná si není tolik vědomý svých končetin, na co jsou. 

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 09.11.2023, 06:30:21 xxx.xxx.104.252
megi-the-pes:

Proč se vám tolik moc zdá, že kočka nemůže mít starost o dítě; brát ho jako něco slabého?

Mně to přijde docela normální. 

Samozřejmě vynechávám to, že to tu kočku nutili se naučit, a nějakým blbým způsobem.

Je to jako pasení. Nic divného.
A kotě teda nepoznám, např. můj Tommymátoxoplazmozu je zakrslý, Míca byla zakrslá, Kocourek tak napůl, ale Tommytxz má i takovou zvláštní, hranatou 😀 hlavu a dost krátké uši i nohy, myslím, že na něm nikdo nepozná, kolik mu je. 


A tak to já tomu věřím, že by kočka mohla mít starost o dítě a mohla by ho chtít chránit. Ale na tom videu toto nevidím, vidím běžné otírání. Jsme tu na dva tábory, to je skoro na anketu 😀 

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 09.11.2023, 07:19:50 xxx.xxx.124.42
kocoura219:

A tak to já tomu věřím, že by kočka mohla mít starost o dítě a mohla by ho chtít chránit. Ale na tom videu toto nevidím, vidím běžné otírání. Jsme tu na dva tábory, to je skoro na anketu 😀 


🙂 Však to nemusí být starost, nýbrž obrana. Třeba má vedle v pokoji poklad a nechce, aby tam někdo lez. 

hmn
hmn (1023 příspěvků) 09.11.2023, 08:47:16 xxx.xxx.8.11

“Proč se vám tolik moc zdá, že kočka nemůže mít starost o dítě; brát ho jako něco slabého?”

třeba může, někdy a některá
ale u této to tak fakt nevypadá
ale tím samozřejmě nebráním komukoliv si o té situaci myslet cokoliv 😉

kometa
kometa (4181 příspěvků) 09.11.2023, 10:16:57 xxx.xxx.224.101
megi-the-pes:

No a to mi připadá jak to s lezcem předtím. Některá kočka používá tlapy, některá ne. 
A to je zajímavé, že pes takto tlapy nepoužívá, tak moc jako kočka - ona si nabere jídlo z misky a žere z té tlapy. Takto mi chodí kočky do hrnku. Pes ne, ten použije rovnou tlamu. Možná si není tolik vědomý svých končetin, na co jsou. 


No, on pes nemá tak ostré dráoy jako kočka. Ta je může použít jako vidličku.

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 10.11.2023, 14:19:21 xxx.xxx.124.42
kometa:

No, on pes nemá tak ostré dráoy jako kočka. Ta je může použít jako vidličku.


O vidličku nejde, tuhle Tommytx si tlapku namočí do hrnku a …
To jsou jinak, rozdílně inteligentní tvorové. 
A tím, že tu jedna parta říká, že kočka se jen otírá, jí vlastně pár bodů sebrala.

Bobca
Bobca (940 příspěvků) 11.11.2023, 08:48:15 xxx.xxx.20.192
kocoura219:

A tak to já tomu věřím, že by kočka mohla mít starost o dítě a mohla by ho chtít chránit. Ale na tom videu toto nevidím, vidím běžné otírání. Jsme tu na dva tábory, to je skoro na anketu 😀 


běžné otírání?..vyběhla a žduchla do něho😟 a pak mu bránila lézt dál..otírat se mohla i tak,ale neudělala to🐈Já se hlásím v anketě za “bránění ve hře”😊👍

kometa
kometa (4181 příspěvků) 11.11.2023, 08:51:17 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 11.11.2023, 08:48:15

Vyběhla, protože se chtěla otřít. A mimino upadlo. To už jsem psala výše. Chtěla se znovu otřít, ale to mimino pokaždé ucuklo nebo couvlo. A kočka je zmatená.

Tohle vidím já. Úplně jasně. V kočičí a koňské komunikaci se za ta léta už trochu vyznám.

Bobca
Bobca (940 příspěvků) 11.11.2023, 08:57:55 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 11.11.2023, 08:51:17

😀😊jak máme každý člověk jiný úhel pohledu,že??😎..je fakt,že to videjko je tak krátké,že nevidíme víc,ale aspoň jsme si pokecaly👌

kometa
kometa (4181 příspěvků) 11.11.2023, 08:59:10 xxx.xxx.147.163
Bobca:

😀😊jak máme každý člověk jiný úhel pohledu,že??😎..je fakt,že to videjko je tak krátké,že nevidíme víc,ale aspoň jsme si pokecaly👌


No, já toho vidím dost. Kór, když si to může člověk pustit opakovaně.

Ale jo, pokecaly jsme.

Rapotačka (neregistrovaný) 11.11.2023, 12:32:18 xxx:xxx.e697:eeb2

Nedivím se, že je svět kde je … (ke kočce a nejen😢)

“”""""""""""""""""""""""""""""

Byla jsem před pár dny na venkově, viděla jsem telátka, venku v plastových boxech,

po jednom. “Vrzli” je tam dva dny po narození😢.Pod sebou každé mělo 

HRST slámy, nevěřícně jsme na tu hrůzu zíraly. Místní žena nám sdělila, 

že jsou spokojená. Snad už i chápu ty  magory zelený,  že takový 

 pohled nesnesou a takovým chovatelům škodí …

Tím jsem jen chtěla ukázat různý pohled na stejnou věc. Ta žena viděla šťastná

telata, nás to emočně zcela rozhodilo.

Bobca
Bobca (940 příspěvků) 12.11.2023, 12:28:19 xxx.xxx.20.192
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 11.11.2023, 12:32:18

tohle se začlo praktikovat koncem 80let.."einclíky" byly postaveny z velkých balíků slámy..mráz-nemráz..I na druhý den šupajdilo..Otetovalo se telátko do obou uší,dostalo visačku a šup s ním ven..Nosilo se jim aspoň mléko od své mámy..Já teda byla zastánce bytí u své matky-i jsem to zažila jako zootechnička..Prý byla telata odolnější venku...Naštěstí jsem po převratě z kolchozu odešla..Když jsem jezdila ke Zdence,tam byly venku v těch boudečkách..šla jsem se s nima pomazlit..až na vyjímky,byla telátka zdravá,čilá,vitální…

V "Doubravském dvoře"na Července u Litovle mají tyhle plastové domečky..krmení je vyřešeno moc dobře..Telátka jsou spokojená…Bývají i po 2..Chodím se s nima muchlat😇

když jsme u toho,jaký je rozdíl,když po porodu ženě hned seberou děcko,a pokud dostane žloutenku,donesou ti ho třeba za 3 dny..a nějaké pokládání na břicho??Naštěstí teda kdysi..teď je mají matky u sebe.. Já se toho nedočkala,ale aspoň jsem se ještě vyspala těch pár dní..😎


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.