Aktuálně: 4 788 inzerátů176 455 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Senegalec - poraďte prosím

anonymní (neregistrovaný) 02.06.2008, 10:13:15 xxx.xxx.74.76
Přivezli jsme si domů dvouměsíční mládě papouška Senegalského, ručně dokrmovaného, první den byla samička krásně klidná, ale od druhého dne nám začala nalítávat na hlavu se snahou prokusovat rty, uši... Máte s tím někdo zkušenosti, jak jí to odnaučit? Pár papoušků už jsme měli i máme, ale žádný nám tohle nedělal. Moc děkuji za každou reakci a každou odpověď.
Obrázek
mirjana
mirjana (70 příspěvků) 02.06.2008, 17:59:09 xxx.xxx.93.119
U senegalců je normální nalétávání na hlavy, potom se snaží ohryzávat uši...je dobré nastavit ruku, když nalétává a nebo jí hned z hlavy sundat...neučit ji hrát si s prsty, ale zabavit ji jinak...pokud nejsou klovance do krve - nic se neděje, někdy se zobákem snaží jen přidržet na určitém místě...slouží jim jako náhradní ruka
Dvouměsíční senegalka jistě nemá ještě silné bolestivé klovnutí, které vás určitě překvapí v pubertě
Obrázek
cone
cone (1412 příspěvků) 02.06.2008, 22:16:50 xxx.xxx.85.196
Mladá samička v novém prostředí hledá po vytržení z toho svého starého " známého " prostředí své místo.Mantinely ji musíte určit vy svým přístupem, velmi citlivě a hlavně po dobrém. S dokrmenými senegalci mám vcelku dobré zkušenosti, drobné problémy s dospívání nastávájí až kolem jednoho roku věku, ale i ty se dají dobře zvládnout a u některých jedinců ani nějak komplikované nejsou. Vše zvládejte svoji důsledností a citem.
Meni
Meni (1 příspěvků) 04.06.2008, 09:47:25 xxx.xxx.92.252
Mirka: Ráda bych se vás ještě zeptala, jestli jste vašeho senegalce nějak odnaučovali to klování. Den ode dne jsou to slnější a silnější kloance, to si tedy nechci představit, co bude až se samička dostane do puberty. Právě že bych jí nerada způsobila nějaké trauma, aby se nás pak bála, ale prokouslý ret a oklované ruce - za chvíli bychom tu byli zničení. Moc děkuji za odpovědi.
Mirjana (neregistrovaný) 05.06.2008, 22:18:15 xxx.xxx.93.119
Neodnaučovali, protoží mí senegalci nebyli nijak uklovaní...alespoň ne směrem ke mně (když opomenu hluboké zákusy do ruky, ve které jsem držela hadr nebo předmět)...jako mladí nebyli ukousaní, v pubertě už vyzkoušeli na ostatní členy rodiny nálet.
Roční samička klove trochu víc (získali jsme ji až na roce)...ale ne do krve...je prostě svéhlavá, když se jí nelíbí, jak ji chytnu, klovne...ale není to žádná rána do krve...klove preventivně i do samečka...i ten přežívá vcelku dobře...zkuste zadat dotaz na stránky http://www.senegalec.cz/diskuse.php občas se tu vyskytli podobně uklovaní senegalci
Lucie - Meni (neregistrovaný) 06.06.2008, 21:44:43 xxx.xxx.87.238
Moc děkuji za odpověď, tyhle stránky jsem ještě neobjevila, hned je pročtu...

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.