Aktuálně: 4 985 inzerátů174 052 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Černý teriér

Marce-l (neregistrovaný) 29.10.2023, 09:05:29 xxx.xxx.73.194

Ahoj, setkal ste se někdo s černým teriérem? Jako plemeno vzhledem se mi moc líbí ale zajímá mě jeho chování k dětem, něco si člověk přečte ale něco jiného jsou pak osobní zkušenosti, ty jsou k nezaplacení. Uvádí se, že mají něco poděděno z rotvajlerů, to mě trochu znepokojuje.Péče o srst bude asi náročnější?

balu
balu (1532 příspěvků) 29.10.2023, 09:34:43 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Marce-l z 29.10.2023, 09:05:29

Měla jsem fenu a pohybovala se mezi chovateli a dalšími majiteli. Tak si myslím, že jsem měla možnost poznat slušný vzorek.

Fenu jsem měla v bytě, kde byla, vzhledem ke své velikosti, až překvapivě skladná a klidná. Zbytečně neštěkala, tedy skoro  vůbec. K dětem jsou ČRT velice vhodní, jsou trpěliví, jemní, tolerantní,  dětské výmysly berou jakoby s nadhledem a shovívavostí, rádi si hrají. To vše platí za předpokladu, že dítě ví, jak se ke psu chovat, ale to platí obecně. ČRT bude “své” děti chránit a v případě potřeby bránit, stejně jako svou rodinu. Moje neteř s fenou jako cvičila, měla ji jak koně (nejezdila na ní, samozřejmě), několikrát ji předváděla na výstavě v kategorii Dítě a pes (není totéž jako Junior handling), a fena ji i tam poslechla. Ti psi jsou, aspoň co jsem poznala, takoví v podstatě všichni.

Sufle
Sufle (10 příspěvků) 30.10.2023, 20:05:36 xxx:xxx.d490:53ed

Pro inspiraci vkládám pár fotek mojí Kesy.

Souhlasím s balu, čerti jsou skvělí psi. Kesinka naprosto miluje naše tři kluky a jejich divoké hry. Je ovšem pravda, že kluci jsou od malička veden  k životu se psy a umí se k nim chovat. 

Jinak je Kesy celkem teritoriální, zbytečně neštěká a  celkově je to pohodový pes. První 3 roky jsem se jí ovšem intenzivně věnovala. Má pár zkoušek z výkonu a také jsme absolvovali pár závodů. Poté aktivní rodinný život. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.