Aktuálně: 4 804 inzerátů176 220 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Zastřihávání letek

Amet (neregistrovaný) 31.10.2023, 07:27:11 xxx.xxx.240.49

Dobrý den, ve starši dizkuzi jsem četla že v některých státech se doporučuje pro rychlejší ochočení zastřihnout papouškovi jedno křidélko. Mám alexandra a ochočit se mi ho zatím nedaří. Malý posun byl hned na začátku a teď je pořád stejně plachý. Co si o tom myslíte, příjde mi to docela kruté ale kdyby to mělo pomozt?

Anonymní (neregistrovaný) 31.10.2023, 07:37:07 xxx.xxx.87.87

Já bych to nedělala chce to jen čas a snahu mám doma také alexe, kterého jsem odebírala ve 4 měsících do té doby odchováván pod rodiči, takže jsem nepočítala s tím že bude nějaký mazlík no a ono ho mám 3 měsíce doma a je mazlík někdy se nechá podrbkat ale hraje si se mnou, litá za mnou. Chce to čas, snahu a trpělivost 

kometa
kometa (4313 příspěvků) 31.10.2023, 08:11:12 xxx.xxx.224.101
Amet:

Dobrý den, ve starši dizkuzi jsem četla že v některých státech se doporučuje pro rychlejší ochočení zastřihnout papouškovi jedno křidélko. Mám alexandra a ochočit se mi ho zatím nedaří. Malý posun byl hned na začátku a teď je pořád stejně plachý. Co si o tom myslíte, příjde mi to docela kruté ale kdyby to mělo pomozt?


Je to kruté.

Kdyby vám někdo svázal nohy, bylo by to pro vás komfortní?

Quash
Quash (273 příspěvků) 31.10.2023, 10:07:02 xxx.xxx.93.34

Můžete tím přijít o ten kousek nabyté důvěry, který už máte. 
Může se začít bát ruky.

Chce to opravdu hlavně trpělivost a čas, článků jak na to, je na netu spousta.

A ne každý papouch je hned  vyloženě mazlík. Někteří jsou  nedůvěřiví a plašší  víc než jiní, déle jim vše trvá.

An (neregistrovaný) 01.11.2023, 07:18:34 xxx.xxx.4.10

Je to nepřípustné, nedělat, je to trápení papouška. Zastřihávání letek je v některých státech už zakázáno. Běžné už je jenom v USA a tam je svět, jak známo, docela mimo. Berou tam ary na procházky do přírody, tak jim po zastřišení sedí na rameni a neuletí. Rozhodně ale nedělat!!!!!!!!

zjarda
zjarda (132 příspěvků) 03.11.2023, 12:09:13 xxx.xxx.244.99

Zdravím, naprosto NESOUHLASÍM s jakýmkoliv zastřiháváním!!! Je to úbohé týraní a těm, kteří to dělají, tak osobně bych jim ty nůžky strčil do pr..le! 

Něco jiného je zastřihování letek u kakaduů v období toku, tam hrozí zmrzačení nebo až zabití samičky! 

Hodně mockrát jsem viděl na YouTube a ze začátku i obdivoval, že jak oni mají ty papoušky ochočené…ale při pořádném zakoukání 98% mělo zastřižené jedno křídlo nebo i obě! 😡👎 To je prostě bezcitnost a hrůza-děs!!! 

S pozdravem Zappe 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.