Aktuálně: 4 831 inzerátů175 293 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů

Zakrslý pet králík - jaké zvuky vydává?

Tets
Tets (6 příspěvků) 05.11.2023, 18:19:11 xxx.xxx.17.89

Dobrý den,

opět relativně zbytečný dotaz, ale jaké zvuky vydává Váš pet králík a co znamenají? Můj jen skřípe zubama (když ho hladím), což už vím že je u králíků “vrnění”, nebo občas běhá okolo mě a dělá “mru-mru, mru-mru” - tak nějak divně mručí. Většinou kdyz si chce hrát, ošu*at  mě, nebo se těší na jídlo. Občas ale vůbec netuším proč to dělá… Kromě pšíknutí a mlaskání když pije jsem jinak nic jiného neslyšel. Tj. - rozumíte svým králíkům? 🙂

Tets
Tets (6 příspěvků) 06.11.2023, 09:06:35 xxx.xxx.17.89

Díky, “řeč těla” i celkem znám, ale to svoje “mru-mru” dělá v různých situacích a občas vůbec netuším proč. A na jednom z těch odkazů píší “Když se jim něco nelíbí, tiše mručí.”, ten můj někdy mručí třeba když mu připravuji žrádlo - co se mu na tom nelíbí? Že to trvá moc dlouho? Nebo prostě jen mručí, nic jiného neumí a znamená to pokaždé něco jiného?

Rapotačka (neregistrovaný) 06.11.2023, 09:34:21 xxx:xxx.cd51:a15b

Králík má doufám seno stále k dispozici, nevrčí tedy hlady …😀

Když své zvíře máte v bytě, pozorujete jeho chování a reakce. Každý vypozoruje,

 zda králík vyjadřuje spokojenost nebo rozladěnost. 

Oni vrčí, když se jim leze na jejich území.  Mají různé povahy …

 Má i venkovní výběh? Může si v trávě vyhrabat díru? Kupte mu míč, na hraní.😀

Tets
Tets (6 příspěvků) 06.11.2023, 10:15:42 xxx.xxx.17.89

No, spíš mě zajímá zkušenost ostatních, a zda jejich králík dělá i jiné zvuky než mručení (které jak píšu mi přijde že pokaždé znamená něco jiného).

Králík má samozřejmě stále dost sena i vody. Ráno a večer ale dostává pár granulí a směs všeho možného - kopřivu, pampelišku, kousek kořenové zeleniny, květ měsíčku a podobně (směs obměňuji, jen granule jsou stále stejné), přes léto něco čersvého.

Rozladěného jsem ho právěže snad ještě neviděl (když nepočítám návštěvu doktorky a stříhání drápků).

Je to zlatíčko - jednou si z mističky vyšťouchl kousek libečku, tak jsem mu tam bezmyšlenkovitě hrábl a vrátil zpět zatímco z ní žral a nic 🙂

Akorát je ze všeho děsně vyplašený a chytit se taky dobrovolně nenechá (pohladit ode mě ano a i se mnou spí v posteli).

Ven nechodí, je to striktně domácí králík. Má klec do které kromě čistění a žrádla nesahám. Klec nezavírám, může (téměř) po celém bytě a to i v době kdy jsem celý den pryč (ale pracuji z domu, většinou jsem tu s ním, ale přes den stejně spí). Hračky má - kouli z proutí a různé dřevěné. Jako "noru" má krabici.

A samozřejmě díky za odpovědi!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.