Aktuálně: 4 821 inzerátů175 608 diskuzních příspěvků17 768 uživatelů

Čistička krmiva

Vojtěch (neregistrovaný) 13.11.2023, 09:03:20 xxx.xxx.204.44

Dobrý den, používáte někdo čističku na krmiva na bázi vzduchu? Zvažuju pořízení nevím, připadá mi to jako dobrý pomocník ale rád si přečtu názory z praxe. Vojta.

rad3ek
rad3ek (4 příspěvků) 13.11.2023, 09:26:11 xxx.xxx.87.29

Dobrý den, nevím kolik krmiva potřebujete čistit - když koupíte kvalitní krmnou směs tak bývá docela čistá - záleží také na várce.

Osobně jsem ještě nepotřeboval zrní čistit - zkoušel jsem Deli Nature a Avicentru a  prašnost byla minimální u obou.

Přiklándám video z Youtubu o čištění prosa v chovu Andulek - ten způsob odstranění prachu se mi fakt zamlouvá.

Santi
Santi (166 příspěvků) 13.11.2023, 10:23:46 xxx.xxx.26.22

Já myslím, že je to dotaz na čištění krmení (zbytků) poté co projde voliérou.

Čističky někdo vyráběl na Slovensku, ale někde jsem četl, že už s tím skončil.

Je na to spousta protichůdných názorů. Já osobně použité zrní nečistím a krmím s ním sousedovi slepice 😀

Každopádně na Youtube i na internetu je spousta návodů na stavbu hoby čističky zrnin.

Vojtěch (neregistrovaný) 13.11.2023, 10:55:16 xxx.xxx.204.44

Ano myslel jsem čistění zbytků z krmítek. Ale i tak vám Radku děkuju. Jo santi právě názory jsou protichudné tak chci slyšet ty z praxe. Už tak mi krmení zabere dost času a nerad bych si ho ubíral prací která nebude mít efekt.

Santi
Santi (166 příspěvků) 13.11.2023, 11:52:05 xxx.xxx.26.22

Efekt to určitě má a to v úspoře krmení.  Občas mi slza ukápne, když vidím co “vyhazuji” .🙂 Každopádně to dělám z důvodů hygieny a možné kontaminace zbývajícího krmení trusem. 

Třeba se ozve někdo, kdo to praktikuje a podělí se o zkušenosti. 👍


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.