Aktuálně: 4 936 inzerátů174 276 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Odměna pro kočky

Anonymní (neregistrovaný) 15.11.2023, 14:44:29 xxx.xxx.41.2

Čauky, používá se u koček také pamlsky jako odměna za vykonaný úkol jako se dělá u psů? Vnímají to kočky stejně jako psi nebo čím ji odnaučit nežádoucí?

hmn
hmn (1024 příspěvků) 15.11.2023, 15:08:59 xxx.xxx.8.11

kočku lze cvičit pomocí odměn stejně jako psa (a další)

odnaučit nežádoucí lze tak, že místo toho učím chování žádoucí, které kočce přinese stejný nebo větší prospěch
(a v tom může být problém)

Tenurri
Tenurri (311 příspěvků) 15.11.2023, 15:09:24 xxx.xxx.213.168

Samozřejmě…a nejen kočky. Na principu pozitivní motivace se učí všechny zvířata =  dělají to, co se jim vyplatí, opakují chování, které jim přináší něco, co chtějí.

Kočku lze naučit spoustu věcí, i běžné “psí” povely. Já zase kocoura pomocí klikru a odměn naučila nechat se česat/manipulaci (dřív nemyslitelné). 

Asi záleží, co chcete naučit (to je vždy jednodušší, než odnaučovat již zaběhnuté chování), nebo odnaučit. 

A musíte počítat s tím, že kočka rozhodně není tak dychtivá vyhovět majiteli, jako některá plemena psů, která byla šlechtěná pro spolupráci s člověkem. 
Vyžaduje to docela hodně trpělivosti ze strany majitele.

lesnizinka
lesnizinka (1543 příspěvků) 15.11.2023, 17:15:38 xxx.xxx.83.206

A taky to kočku musíte tak nějak učit od kotěte. Koupila jsem Viktorkovi nějaké pamlsky na zuby a jako náhradu za kočičí trávu, protože on tomu pojídání trávy moc nedá. Aby Gucci nežárlila, že jen Viktor, samozřejmě jsem jí pamlsek nabídnula taky. Koukala na mě jak na vraha, určo ji tím chci zabít, nebo to přinejmenším bude nějaký odčervovací fujtajbl, který si teda ona rozhodně nevezme. Nechala jsem ji tam s tím samotnou. Ne, nepomohlo, samozřejmě se toho ani nedotkla. Ani to, že vedle to Viktorek papal. 

Tenurri
Tenurri (311 příspěvků) 15.11.2023, 18:26:26 xxx.xxx.110.133
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 15.11.2023, 17:15:38

Teď myslíte co učit od kotěte? Jíst pamlsky?

Ono asi záleží i jaké. Třeba dentální by u nás nikdo nejedl tak jako tak. Hnusácký dreames by sežrali oba i s pytlíkem 😅…normálně to nekupuji ale jednou nám je přivezla návštěva. V malým množství to asi neuškodí.

Jsou asi tak dva druhy “přijatelných”pamlsků, co mi jedí oba, jinak ohrnují čumáčky.

Jedny jsou mrazem sušená rybí masíčka od cosmy, druhý jsou (specificky) nějaký hvězdičky od brit care…

Ještě mi jedli oba od fitminu sušenou kachnu, ale Willy neumí jist, jednou se mu to nalepilo na patro a od té doby je nechtěl 😅…

Ale jinak jo…odměňovat kočku pamlskama o který nemá zájem je o ničem. Toto lze aplikovat pouze s mlskama, který má ta kočka ráda.

Ještě k tý trávě. Willy o trávu taky zájem nemá. Koupila jsem tedy maltózovou pastu na bezoáry. No sám mi ji nesežere, takže buď ji dám na granule a posypu to fortiflorou, nebo dostane alespoň jednou týdně do tlamky, tak to sní.

hmn
hmn (1024 příspěvků) 15.11.2023, 18:31:12 xxx.xxx.8.11

“Ale jinak jo…odměňovat kočku pamlskama o který nemá zájem je o ničem. Toto lze aplikovat pouze s mlskama, který má ta kočka ráda.”

tak ono ODMĚNA je to, co odměňovaný CHCE……

lesnizinka
lesnizinka (1543 příspěvků) 15.11.2023, 18:41:44 xxx.xxx.83.206

No ano, jíst pamlsky. To se u koček, které striktně žerou jen asi tři věci na světě učí blbě😉 Gucci žere kapsičky Felix a jinou ani neokusí(Vikťa sice okusí, ale nesežere) Granule Royal Canine žerou oba, jiné stejně…Vikťa ochutná, Gucci bude raděj o hladu. Bezo pastu Vikťa naštěstí olíže dobrovolně, Gucci zdrhá jen ji nabídnu. Nějkou vitamínovou, co jsem mu koupila, aby trochu přibral snědl asi 2x a už nechce. Maso sní Gucci takřka vždycky, Viktorek jak má náladu, ale spíš sporadicky. Když jsem v DM kupovala kapsičky pro toho příživníka Macka, vedle jsem viděla ty sáčky s pamlskama, tak jsem si  řekla, že je Viktěnovi zkusím nabídnout. Trochu zobne, ale nijak obvzlášť o ně nestojí prý: sem ti říkal, že jiné granule, než ty pro briťáky nechci😉 Nenašla jsem nic na světě, co by pro ně byl ,,pamlsek". Viktík si někdy vyptá šunku, když chystá muž snídani…byl zvyklý ji papat s Woričkem, který v ní dostával tablety a Viktínek byl vždycky u toho. Ale taky nejí každou a taky to není bůhví co dobrého pro kočku👎 Gucci šunku nechce nikdy, prý takové sra.ky nežere😉 Takže shrnuto - nevím, jak bych je něco mohla na pamlsky učit😛 Ale jsem zvyklá, se psy to bylo stejné, taky nebyl na světě pamlsek, kvůli kterému by chtěli něco dělat. Na jídlo nebyli, dělali to když tak jen pro mě, pro hru. 

Fikovnice
Fikovnice (4301 příspěvků) 15.11.2023, 19:53:00 xxx.xxx.62.83
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 15.11.2023, 18:26:26

Tak na Dreamies je závislá Elsa, a to strašně… Normálně fakt mívá absťáky. Já jí je občas koupila (taky jsem si říkala, že i když je to shit, tak jednou za čas se to dá) a ona je teď vyžaduje tak vehementně, že je fakt závislá. Přijdu z obchodu, začne se sápat do tašky (tu za chvíli rozcupuje) a když tam ten shit je, tak je schopná se do toho sáčku zubama dostat. Předpokládám, že to bude šíleně slaný nebo nevím, co jí na tom tak šíleně chutná. 

No a dentální pamlsky dtto jako u Tebe - leží téměř netknutě.

biaca
biaca (546 příspěvků) 15.11.2023, 20:13:49 xxx:xxx.8f91:42e3

Tak u nás jedou jako pamlsky pouze mrazem sušené. Cosma ten 5ti mix, a pak mám ráda pamlsky Raw-Raw, které jsou ještě kvalitnější než Cosma (a především mají mrazem sušené krevety a ty Igin zbožňuje)

A také mají rádi Churu Bites, které musím objednávat na Amazonu, jelikož nějak je přestali vyrábět. 

Ale nejoblíbenějším pamlskem je pitíčko od Miamoru, či ta Malt pasta od Miamoru

Pamlsky Dreamies jsem dostala jako dárek, ale radost neudělali, sice by je žrali, ale mě se nelíbí složení. Dentální pamlsky a pamlsky na kožíšek - si mohu sežrat sama. Stejně jako sušené maso (to žužu - to jim vůbec nechutná.) 

A pokud jde o preference, každý kocour preferuje něco jiného. Například u mladšího kocoura s jednodenním kuřátkem mu udělám div ne Vánoce, ale u staršího ten ví velmi dobře, že tam v mražáku mám i zmrazené krevety. 

lesnizinka
lesnizinka (1543 příspěvků) 15.11.2023, 20:20:19 xxx.xxx.83.206
biaca:

Tak u nás jedou jako pamlsky pouze mrazem sušené. Cosma ten 5ti mix, a pak mám ráda pamlsky Raw-Raw, které jsou ještě kvalitnější než Cosma (a především mají mrazem sušené krevety a ty Igin zbožňuje)

A také mají rádi Churu Bites, které musím objednávat na Amazonu, jelikož nějak je přestali vyrábět. 

Ale nejoblíbenějším pamlskem je pitíčko od Miamoru, či ta Malt pasta od Miamoru

Pamlsky Dreamies jsem dostala jako dárek, ale radost neudělali, sice by je žrali, ale mě se nelíbí složení. Dentální pamlsky a pamlsky na kožíšek - si mohu sežrat sama. Stejně jako sušené maso (to žužu - to jim vůbec nechutná.) 

A pokud jde o preference, každý kocour preferuje něco jiného. Například u mladšího kocoura s jednodenním kuřátkem mu udělám div ne Vánoce, ale u staršího ten ví velmi dobře, že tam v mražáku mám i zmrazené krevety. 


Díky za tipy, napíšu si, kouknu po nich. Ještě jeden, pro mě bléé dotaz ale: kde se berou jednodenní kuřátka? Nedovedu si představit, že bych jim to předložila, ale zajímá mě, kde se to bere? 

biaca
biaca (546 příspěvků) 15.11.2023, 20:30:06 xxx:xxx.8f91:42e3
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 15.11.2023, 20:20:19

Já si je nechávám vozit - jednou za 14 dní závoz do Jbc. 

http://timyhomasicko.cz/produkt/jednodenni-kuratka-cca-1kg/

Ale pozor ne každé kočce musí chutnat - starší je třeba nejí (mají kosti). Ale mladší ten se z nich může zbláznit, stačí, když vidí, že si beru dózičku, abych mu to mohla rozmrazit a už je happy. A pak, když už ho konečně dostane - tak si s tím hezky hraje, dokonce s tím zvládne i aport (miluje, když mu to kuře házím - tehdy mi ho i nosí, ale když jsem kuře chtěla nahradit míčkem, tak se to jaksi zatím nesetkalo s odezvou.) 

a tady jsou ještě ty RAW-RAW pamlsky 

https://www.rebeldog.cz/pes/krmiva/pamlsky/raw-raw-mrazem-susene-krevety-loupane-60g---RD-RAW739

Fikovnice
Fikovnice (4301 příspěvků) 15.11.2023, 21:15:12 xxx.xxx.62.83
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 15.11.2023, 20:20:19

Týýý brďo, tak já tupec to čtu postupně…a obě jsme se ptaly na to stejné!🤣

Edit: Biaco, myslíš, že by to bylo vhodné pro Fidouše? Asi proč ne, že? Že bych zkusila objednat…??

biaca
biaca (546 příspěvků) 16.11.2023, 06:20:17 xxx:xxx.8f91:42e3
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 15.11.2023, 21:15:12

Ahoj Fikovnice, 

to kuřátko je jedna porce pro kocoura - jestli by to jedl nebo závisí opravdu na preferencí a zvycích. Kliminek to zbožňuje už od malička - nejprve jsem měla pár kousků od chovatelky a teprve loni na Vánoce jsem sehnala tuhle dodavatelku - od které kvůli malému kupuji vždy kilo kuřátek a 5 kusů myší. Z mého pohledu to pro malého není pouze o chuti, ale i o lovu - protože on doopravdy miluje když mu to házím, ale pouze dokud neprokousne, pak hra končí nechci mít u sebe svinčík.

Ale myslím, že dodávají pouze nejdále do Mladé Bosleslavi - tak se budeš muset poohlédnout někde u sebe 

lesnizinka
lesnizinka (1543 příspěvků) 16.11.2023, 07:39:46 xxx.xxx.83.206
Fikovnice:

No tak Felix je ale taky shit…a děsivej!

Jenže ona asi loví a žere myši, ne??


Tak Felix…to je naprosto jasné. Jenže oni mi nic jiného nežerou, co já toho zase vyzkoušela😕Vlastně z každého výletu jim přivezu na zkoušku nějaké kapsičky. Kapsa za 50korun a dostane ji nakonec ten cizí Macek🙄 Ano Gucci loví a žere myši, to hlavně pro viktěnu bych potřebovala něco lepšího, protože se mi nezdá, pořád vypadá tak nějak…nehezky, je vychrtlý. Myslím, že se to změnilo, když to šlo s Workou z kopce, tak i Viktík začal vypadat takto a nelepší se to. Myslela jsem, že když začne (donutím ho) víc maso, zlepší se, ale nic moc😟Občas má řidší bobek, ale nic dramatického, řekla bych, že trávení už je dobré. 

Kilian
Kilian (966 příspěvků) 16.11.2023, 23:10:38 xxx:xxx.3eb9:fbf7
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 15.11.2023, 20:30:06

……tak vám tedy pěkně děkuju, udělala jsem nákup přes tisíc korun….no ještě že to je tedy za toho Ježíška…

biaca
biaca (546 příspěvků) 17.11.2023, 16:57:30 xxx.xxx.47.71
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 17.11.2023, 16:22:44

Můžeš zkusit ty Raw - Raw palmsky - rozdíl mezi Cosmou není pouze v kvalitě, ale i velikosti kousků. Igin po nich šílí, tak moc, že překoná i svou lenost a vyskočí nahoru na polici (což je div, jelikož se hlupák bojí výšek - naposled vylezl úplně nahoru na lezecký vak a čekal na mě až se vrátím a sundám ho.) 

Ps. nemyslím pro Fida s cukrovkou, ale pro Kukyho a Elsu. 

Kilian
Kilian (966 příspěvků) 17.11.2023, 20:23:30 xxx:xxx.d93f:52a4
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 17.11.2023, 16:22:44

…s čím bych tedy měla problém hrou ta jednodenní kuřátka, to bych fakt nemohla vidět jak na tom debužírují….


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.