Aktuálně: 4 957 inzerátů174 122 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Čurání při venčení

Zuda (neregistrovaný) 21.11.2023, 15:03:38 xxx.xxx.153.139

Dobrý den, mám problém, není velký ale trochu mě trápí. Nedaří se mi naučit pětiměsíční štěně vyčůrat při venkovním venčení, drží to v sobě klidně i dvě hodiny a vypustí to hned po příchodu domů, má svůj záchůdek nedělá loužičky po zemi tak to není až takový problém ale je mi divné proč to dělá, u předchozích psů jsme to měla uplně obráceně, doma to drželi a venku pustili. Nevím proč to klidně 2 hodiny drží. Jde to naučit čůrat na povel?

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 21.11.2023, 15:16:33 xxx.xxx.65.248

Hned, jak si doma sedne po vycházce (vy si ani nezouvejte boty) na záchůdek, popadněte jí/ho, nechte kapky kapkami a vyneste ven. (pak můžete uklízet později). Pokud to tam dokončí, obří pochvala, obří vaše radost. Pokud to tam zatne, postup bych opakovala. O víkendu zkusit ještě delší vycházku a jakmile si čapne, opět obří pochvala a obří radost. A můžete spojit s nějakým slovem. Naše černá se to se slovem naučila. Když měla období aportující závislosti, které jsme pak museli nemilosrdně odbourat, venku pořád čučela na mě, kdy už hodím… řekla jsem pak jen - “vyčurat” …a ona šla a vyčurala první dávku, teprve pak měla mou pozornost ke hře. Dnes už to nemusíme praktikovat, stav srovnán.  

Jen mě teď napadlo - nebydlíte ve dvacátém patře a nemusíte čekat 5 minut na výtah, že ne? 🙄

edit - no a ano, ve vašem případě bych asi záchůdek schovala.  Naše ho měly na lodžii jako štěňata, ale šly tam jen v naší nepřítomnosti z nutnosti.. Měly tam ale jako záchod velkou a zároveň nízkou přepravku se zeminou vysázenou trávou 😄 Nikomu nedoporučuji. Likvidovat pak patnáct kilo prochcané hlíny nebylo nic moc.

assil
assil (1491 příspěvků) 21.11.2023, 15:18:08 xxx.xxx.121.3

Je naučený doma na záchůdek, tak to drží, aby udělal, co má. Pomůže jedině zrušit doma záchod a venčit jen venku, tak jak to se psem má být. Ale už to bude asi trvat dýl než učit rovnou ven.

Zuda (neregistrovaný) 21.11.2023, 21:18:19 xxx.xxx.153.139

Ano já vím že plní moje přání a čůrá doma na záchodku ale přecijen zachůdku ulevit když chodíme pravidelně ven by nebylo špatné. Rušit jej asi nechci, z toho mám špatný pocit aby to držel v sobě ještě když je to štěně a kor teď na zimu kdy bude běhání ven vopruz. Zkusím o víkendu delší vycházku. A jak píšete to vynášení ven mužu vyzkoušet v patře nebydlíme před dveřmi budeme docela rychle.

assil
assil (1491 příspěvků) 22.11.2023, 08:11:49 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele Zuda z 21.11.2023, 21:18:19

Tak si holt zvykněte na to, že příštích 15 let se vám bude venčit v bytě. Jestli si myslíte, že záchod zrušíte, až vyroste, a najednou se bude venčit jen venku, tak takhle to se psem nefunguje.

janaa
janaa (382 příspěvků) 22.11.2023, 08:44:19 xxx.xxx.174.187

Rušit jej asi nechci, z toho mám špatný pocit aby to držel v sobě ještě když je to štěně a kor teď na zimu kdy bude běhání ven vopruz

Jj,to je fakt dobrej důvod mít doma psí záchod. Kdo by v zimě lítal ven😎

keriton
keriton (468 příspěvků) 22.11.2023, 08:52:31 xxx.xxx.60.29

Ale tak já to chápu, ten špatný pocit, když si teď pejsek může dojít kdykoliv, a najednou by se měl učit vydržet to. Prostě to bude změna. Kdybyste ho to učili od začátku, mohli jste mít teď už při troše štěstí naučeno 🙂 Tak teď je to na vás, jak moc to chcete/potřebujete změnit. 

Pokud by bylo potřeba psa co nejdříve a definitivně naučit, že se potřeba vykonává venku, bylo by lepší záchod zrušit a začít s výukou čistotnosti od začátku (stále sledovat, brát často a důsledně ven, být tam, dokud se nevyčůrá, atd). Pokud to zase tak moc řešit nechcete nebo nemůžete, bude to holt trvat déle a možná se toho záchodu nikdy nezbavíte. 

hmn
hmn (1023 příspěvků) 22.11.2023, 09:24:52 xxx.xxx.48.155

“Jde to naučit čůrat na povel?”

samozřejmě ano
prostě tomu čurání přiřadíš povel (vyslovuješ když pes čurá), zakončíš odměnou

a si myslím, že problém není záchod sám o sobě (moje malá měla od začátku plíny a na noc dávám dosud, i když už dlouho nebyly poskvrněny), ale to, že pes není řádně a dostatečně často venčen venku, ale místo toho je naučen se regulérně venčit doma

zadavatel nic nepíše o denním režimu, ani plemeno (malá mají s tímto větší problém), ani pes x fena

Doron
Doron (1776 příspěvků) 22.11.2023, 10:01:33 xxx.xxx.162.126

Já jsem to pochopila tak, že majiteli ani tak nevadí, že pejsek chodí na zachůdek ( to je diskomfort jen pro majitele), ale to, že se venku neumí vyčůrat a může mu to být nepříjemné.

 Je vlastně tak dojemně čistotný a hodně konzervativní .

Pro pětiměsíční štěně dvě hodiny nejsou moc , ale kdyby šel na celodenní výlet, mohl by to už být problém .

Jestli je to pes, začala bych ho chválit až začne venku značkovat, s fenkou to bude složitější . Asi bych učila čůrání na povel, jak píše Rapotačka. Číhala bych, až půjde a mile při tom pochválila a odměnila a spojila s povelem : Čůrej, to je hodná ! 😊 Jako podmíněný podnět by tady určitě dobře ( nejlíp !) fungoval klikr, u koní jsem vídávala, jak trenéři  na koně tak dlouze tence  pískají, než je po tréningu zaváděli do stáje..

Pro psíka teď jako podmíněný podnět k vyprázdnění funguje pravděpodobně povrch záchůdku ( asi byl spojovaný s pochvalou), tak je potřeba to spojení změnit .

Co máte za psa, jestli se můžu ptát ?

aldamax (neregistrovaný) 22.11.2023, 10:30:12 xxx.xxx.83.143

Berte holt ten záchůdek s sebou ven aspoň pro začátek učení.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.