Aktuálně: 4 817 inzerátů175 588 diskuzních příspěvků17 767 uživatelů

Bezoáry u kočky

Cathryn (neregistrovaný) 24.11.2023, 10:15:49 xxx.xxx.38.106

nazdárek….zeptám se zkušenějších chovatelů koček. Zvrací váš miláček chlupy bezoáry? Je to povinnost aby je jednou za čas vyzvracela nebo to nemusí být? Naše kotě zatím nikdy nezvracelo a to má dlouhou srst.

lesnizinka
lesnizinka (1569 příspěvků) 24.11.2023, 10:23:29 xxx.xxx.109.22

Kočka je víc venku, žere trávu a myši a někdy najdu venku vyblitý smotek. U kocoura, který je pecivál, jsem to nepozorovala až jednou se snažil vyblít několikrát po sobě a došlo mi, že to bude problém. Teď mu pravidelně dávám  bezo pastu a je klid, nezvrací. 

kometa
kometa (4290 příspěvků) 24.11.2023, 12:57:47 xxx.xxx.224.101
Cathryn:

nazdárek….zeptám se zkušenějších chovatelů koček. Zvrací váš miláček chlupy bezoáry? Je to povinnost aby je jednou za čas vyzvracela nebo to nemusí být? Naše kotě zatím nikdy nezvracelo a to má dlouhou srst.


Ano, mí krátkosrstí kocouři občas chlupy zvrací. Je to přirozené. Ale časový interval vypozorovaný nemám.

Tenurri
Tenurri (326 příspěvků) 24.11.2023, 14:04:14 xxx.xxx.213.168

Já pozoruji, že mnohem častěji zvrací smotky chlupů kočka, která se mnohem častěji myje a zároveň pojídá kočičí trávu.

Mám ještě kocoura, ten vyzvrací smotek chlupů tak…nevím, plácnu - 1x za půl roku a možná i to přeháním. Opravdu za tu dobu, co ho máme (cca 5 let) zvracel chlupy minimálně. 

Ale kocour se skoro vůbec neumývá, takže těch chlupů moc nesežere, o kočičí trávu nejeví vůbec zájem a dostává občas pastu na bezoáry. 

Obě mé kočky mají delší srst (mainská mývalí a ragdoll), oba pravidelně češu, kocoura musím i občas vykoupat (kvůli jeho osobní (ne)hygieně).

Řekla bych, že je to hodně individuální. Nic nezkazíte, když budete podávat nějakou maltozovou pastu, nebo nabídnete kočičí trávu, když o to bude mít vaše kočka zájem. 

Rapotačka (neregistrovaný) 24.11.2023, 16:14:06 xxx:xxx.b3ad:deaf
Odpověď na příspěvek uživatele Cathryn z 24.11.2023, 10:15:49

Kotě  mi nikdy chlupy nezvracelo.

Je dobré zvyknout kočku na  jemný kartáč,  hřeben.

V době línání se to hodí, dá se hodně srsti vyčesat.

lesnizinka
lesnizinka (1569 příspěvků) 12.01.2024, 10:22:12 xxx.xxx.89.191

Vracím se k bezo pastě. Viktorek se někdy před měsícem-dvěma začal dost zuřivě umývat. Tak jsem mu raděj dávala občas bezo pastu, protože teď venku moc nepobude. No mezi svátkama mi začal zvracet a to snad obden. Někdy tam byly smotky, někdy nic. Zvýšila jsem dávkování pasty, jak jsem mu dávala třeba jednou týdně(jak jsem si vzpomněla) tak teď jsem mu začala dávat častěj. Vedle na granulích je o ucpaném kocourovi smotkem. Jak vlastně působí ta bezo pasta? Kdyby smotek měl, rozpustila by ho třeba postupně tak, aby ho dejme tomu vyblil nebo vykadil? Jak to, že chodí normálně na záchod, když jí říkali, že má ucpané střevo? Kudy tedy jídlo prochází? Nechápu mechanismus celého. Vetky, můžete prosím vysvětlit, díky🙂

efe
efe (1081 příspěvků) 26.01.2024, 07:23:06 xxx.xxx.199.5

Prosím o radu s dávkováním bezo pasty - koupila jsem včera ve zveráku, ale na obalu je pouze uvedeno množství v jedné dávce, ale jak často a hlavně jak dlouho podávat, to tam prostě nikde není 🤔

lesnizinka
lesnizinka (1569 příspěvků) 26.01.2024, 09:47:08 xxx.xxx.83.6

Taky jsem to hledala, já u naší našla cca 3cm denně. Myslím, že je to plus mínus autobus😉 Dávala jsem občas, max dvakrát týdně, ale spíš jen jednou a bylo to málo. 

Tenurri
Tenurri (326 příspěvků) 26.01.2024, 15:32:50 xxx.xxx.213.118

Nejsem odborník, ale dávám pastu kocourovi, jelikož nemá zájem o trávu.

Cca ty 3cm, jak psala lesnizinka (mám MCO), našla jsem to u nějaké pasty na obalu. První týden jsem mu dávala obden, teď dostává tak nějak stále, když si vzpomenu…třeba 3x do týdne. Kočce to úmyslně nedávám, ta se pase na kočičí trávě, ale občas se přijde podívat, co to Willy má dobrého a párkrát si taky lízne, aby nebyla ochuzena 😀.

Nemyslím si, že to je nějak závadné. Teď mi za chvíli dojde balení, tak dám třeba měsíc pauzu a potom koupím další tubičku a budu dávat nějak nárazově jako prevenci. Kocourovi to docela chutná (kupuju od gimpetu, bezopet mi jíst nechtěl, ale ten je prý kvalitnější).

lesnizinka
lesnizinka (1569 příspěvků) 26.01.2024, 16:23:18 xxx.xxx.83.6
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 26.01.2024, 15:32:50

Máme gimcat malt soft. Kočka se ničeho podobného ani nedotkne, ona prchá, že je to medicína😛 Viktorkovi jsem koupila i vitamínovou, tu jedl jen chvilku, pak už ji nechtěl. Tahle mu zatím chutná. Gucci ta nemusí, ta pořád chodí ven a trávu žere, nebo šáchor. Jako první pomoc jsem rychle vysela obilí a do květináče hodila vykopaný pýr. Co bylo na něm zelené hned Viktorek okousal. Osení má už cca 20cm a ani se ho nedotkli, ani jeden🙄

efe
efe (1081 příspěvků) 26.01.2024, 18:29:59 xxx.xxx.44.1

Tak teď jsem byla s kocourem na veterině a zeptala jsem se mimo jiné i na tu pastu. Při problémech dávat tak třeba obden, pokud problémy nemá, tak stačí jednou týdně. Ani zvýšené množství ublížit nemůže.

Bobca
Bobca (957 příspěvků) 27.01.2024, 10:52:30 xxx.xxx.20.192
Tenurri:

Nejsem odborník, ale dávám pastu kocourovi, jelikož nemá zájem o trávu.

Cca ty 3cm, jak psala lesnizinka (mám MCO), našla jsem to u nějaké pasty na obalu. První týden jsem mu dávala obden, teď dostává tak nějak stále, když si vzpomenu…třeba 3x do týdne. Kočce to úmyslně nedávám, ta se pase na kočičí trávě, ale občas se přijde podívat, co to Willy má dobrého a párkrát si taky lízne, aby nebyla ochuzena 😀.

Nemyslím si, že to je nějak závadné. Teď mi za chvíli dojde balení, tak dám třeba měsíc pauzu a potom koupím další tubičku a budu dávat nějak nárazově jako prevenci. Kocourovi to docela chutná (kupuju od gimpetu, bezopet mi jíst nechtěl, ale ten je prý kvalitnější).


Tak už vím,koho je Willy👌já se spletla..myslela jsem,že Odbery..Jsem ho někde dávala,jak ho mám na ploše…a teď jste mi ho připomněla..krasavce👍

Je to on?v lese na mechu?😇

Obrázek Obrázek
Bobca
Bobca (957 příspěvků) 02.02.2024, 06:52:57 xxx.xxx.20.192
Tenurri:

Ano, ano, ten je náš 😀 


Jsem si s ním i povídala ráno,když jsem rožla počítač.."ahoj Willy,jak ses vyspal.."🤭Má uhrančivý pohled..Ale neodpovídal mi😊Měla jsem ho na ploše dost dlouho..

Už jsem si vzpomněla..Odbery má Clifa a Groota🐈..

Pardon,není to k tématu,ale já prostě “musela”😇🥰

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.