Aktuálně: 4 821 inzerátů175 608 diskuzních příspěvků17 768 uživatelů

Úklid papoušků do zimoviště

Ahoj (neregistrovaný) 27.11.2023, 11:43:39 xxx.xxx.168.179

Dobrý den, kdo nemáte zálety, už jste stěhovali papoušky do zimoviště? U nás byly minus 3 zatím nejvíc a mám Alexandry a Austrálii kterou přesto uklízím kvůli mrznoucí vodě.

venca1003
venca1003 (5 příspěvků) 28.11.2023, 06:46:05 xxx.xxx.33.253
Alex66:

V sobotu jsem přestěhoval alexandry rudohlavé a vousaté. Mám ještě kogny a mníšky ale ti můžou být v zimě venku.


Dobrý den, v jaké oblasti se nacházíte že necháváte kogny venku? Nic ve zlém- všude čtu jak nesnáší chlad… díky za odpověď, Venca…

Alex66
Alex66 (60 příspěvků) 28.11.2023, 17:38:13 xxx:xxx.6db2:bfa
venca1003:

Dobrý den, v jaké oblasti se nacházíte že necháváte kogny venku? Nic ve zlém- všude čtu jak nesnáší chlad… díky za odpověď, Venca…


Bydlím na jižní Moravě. Samozřejmě že mají krytý zálet ale nevytápěný. Taky jsem v jednom článku četl že nesnáší chlad a vlhko, myslím že je dokonce na tomto webu ale to je podle mě blbost. Podívejte se kde žijí. V jiném článku jsem se dočetl že v této oblasti není vzácnost že se i v létě razantně ochladí a padá i sníh.

Obrázek
venca1003
venca1003 (5 příspěvků) 28.11.2023, 19:39:14 xxx.xxx.139.254
Alex66:

Bydlím na jižní Moravě. Samozřejmě že mají krytý zálet ale nevytápěný. Taky jsem v jednom článku četl že nesnáší chlad a vlhko, myslím že je dokonce na tomto webu ale to je podle mě blbost. Podívejte se kde žijí. V jiném článku jsem se dočetl že v této oblasti není vzácnost že se i v létě razantně ochladí a padá i sníh.

Obrázek

Na tomto webu ne, ale na jiném ze kterého jsem právě získal tuto informaci.  Všude jinde uvádí chladu odolné… Tento druh osobně neznám, spíš jen to že jsou to ptáci jižní ameriky mne zarazilo… Trošku jsem postudoval a jsem chytřejší. Jak jsou na tom třeba s křikem? Díky za odpověď…

Alex66
Alex66 (60 příspěvků) 28.11.2023, 22:44:09 xxx:xxx.6db2:bfa
venca1003:

Na tomto webu ne, ale na jiném ze kterého jsem právě získal tuto informaci.  Všude jinde uvádí chladu odolné… Tento druh osobně neznám, spíš jen to že jsou to ptáci jižní ameriky mne zarazilo… Trošku jsem postudoval a jsem chytřejší. Jak jsou na tom třeba s křikem? Díky za odpověď…


Velice často někdo uvede v článku mylnou informaci a pak se to donekonečna opisuje. Jejich hlasový projev je podle mně v pohodě, nevím k čemu je přirovnat. Např. aratingům se zdaleka nevyrovnají a i mníšci jsou větší křiklouni.  Já jsem z nich nadšený, nenašel jsem na nich žádnou špatnou vlastnost.

Anonymní (neregistrovaný) 29.11.2023, 08:50:45 xxx.xxx.25.3

Na ararauna.cz se píše:

Kognové jsou dobří letci, proto by měli mít poměrně velké voliéry, nejméně tři metry dlouhé. Nesnáší vlhko a chlad. Denně potřebují čerstvé větve na okus a téměř polovinu denní krmné dávky by mělo tvořit ovoce a zelenina.

na chovzvirat.cz se píše:

Kogna jižní není náročný na teplotu a zimu v našich klimatických podmínkách zvládá dobře.

Na webu ZOO Praha se píše:

travnaté území, hory, listnatý a smíšený les (lesy i otevřená krajina včetně kulturní, od nížin po vysokohorské polohy, běžně ho lze zastihnout až u linie stálého sněhu)

tak si pak vyberte, nejlepší je dát na zkušenosti chovatelů.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.