Aktuálně: 4 943 inzerátů174 361 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Kočka mi krade houbičky

Lenacia
Lenacia (119 příspěvků) 30.11.2023, 08:12:18 xxx:xxx.6917:f914

Zdravím…

Pořídila jsem si nové kotě. A plno věcí, hlavně výchova je pro mě nová věc, jelikož naposledy sem měla kotě před 12 lety a tohle je démon v kočičím těle. 

Její momentální obcese je tahat mi houbičky od dřezu. Je jedno jestli použitá, nebo úplně nová, kterou sem tam položila ze skříně poté co tu předchozí během mé služby v práci zničila. 

Zkusila sem jí nechat hned dvě houbičky jen tak na hraní ale ona stejně jde po té u dřezu. 

Zkusila sem tedy houbičku polýt octem, posypat pepřem, pokapat tobascem… AA sstejně jí najdu uprostřed ložnice na koberci. 

Přijímám jakékoliv rady, včetně doporučení kam s mokrou houbičkou na uschnutí u dřezu ale aby se k ní ten čert nedostal. 

Bobca
Bobca (942 příspěvků) 30.11.2023, 08:30:13 xxx.xxx.20.192

pokud ji nechcete dávat dovnitř,aby uschnula,dala bych jí nahoru na kredenc,do misky nebo něčeho,aby uschnula-tam kotě třeba nevyleze🐈

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 30.11.2023, 09:01:01 xxx.xxx.104.252

Zkusila sem tedy houbičku polýt octem, posypat pepřem, pokapat tobascem. Tohle bych asi nedělala, může to být pro kočku nebezpečné. 

Myslím si, že jediné, co zabere na 100 %, bude odstranění houbičky z dosahu kočky.  A ještě vás chci uklidnit, že to může být jen takové období a za nějaký čas ji houbička přestane zajímat (a kočka začne dělat nějakou jinou lumpárnu 😄). 

Lenacia
Lenacia (119 příspěvků) 30.11.2023, 10:13:53 xxx:xxx.2a17:2dd6

Já právě přemýšlím kam s tou houbičkou… aby uschla a nezačala někde zavřená hnít… možná do trouby…
Já už sem z té obludy nešťastná 😀. Přdemnou si netroufne, ale když spím nebo sem v práci to začíná peklo. 
jednou sem se tu vyflákala na dlaždičkách když sem vstala z postele a šla a záchod, protože vzala tu houbu ještě mokrou a tak se voda rozprskla o dlažbu když s ní skočila dolů. 

Ach jo, chybí mi moje Bery. Ta byla zlatá. 

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 30.11.2023, 12:24:48 xxx.xxx.104.252

Ta trouba není úplně špatný nápad 😀 Hlavně houbičku omylem neupéct 😀 Napadá mě ještě třeba nějaká vyšší nádoba, nejlépe neprůhledná, aby se do toho kočka tak snadno nedostala a ani na první pohled neviděla, že je houbička uvnitř…. případně nějaká uzavřená plastová krabička, do které by se udělaly díry, aby mohla vytékat voda a zároveň se dostal dovnitř vzduch…. možná je to blbost, přemýšlím “nahlas” 🙂 A přeju ať z toho kotě brzy vyroste 🙂 

lesnizinka
lesnizinka (1543 příspěvků) 30.11.2023, 13:35:06 xxx.xxx.94.205

Při přečtení nápisu mě hned napadly lysohlávky😜protože mi přišlo divné, proč by kočka kradla houbičky na nádobí?!?😲 To s tím má zkušenost ještě někdo jiný? Nemám čas pročítat, až večer🙂

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 30.11.2023, 14:09:45 xxx.xxx.108.252

protože mi přišlo divné, proč by kočka kradla houbičky na nádobí?!?😲 To s tím má zkušenost ještě někdo jiný?

Já myslím, že možné je vše 😀 Možná by i stálo za to, pokusit se kočce nabídnout něco ještě atraktivnějšího, než jsou ty houbičky. Třeba má ta kočka jen nedostatek (vhodných, pro ni zajímavých) hraček… 

biaca
biaca (547 příspěvků) 30.11.2023, 14:38:18 xxx.xxx.47.71

Každé kotě má svá specifika - u nás kotěcí blbnutí odneslo povlečení - nevím, jestli to byl zlozvyk, který si přinesli od chovatelky, ale udělali to oba. Ale postupem času to přejde, u nás nyní povlečení v bezpečí už ho nekoušou. 

eena
eena (176 příspěvků) 30.11.2023, 14:45:21 xxx.xxx.231.241

Tak u nás kradla "houbičky" psica - asi do veku 7 mesiacov. Nikdy nič iné z linky nevzala (ani chlieb, rožky, salámu), ale toto bolo pre ňu asi magické a najlepšia hračka. Houbičku vždy rozhrýzla na mikrokúsky, ktoré som potom zbierala. A tiež bolo jedno či mokrá alebo suchá, nová alebo stará (ono časom bola vždy nová lebo nestihla zostarnúť) ak nebola houbička tak našla kartóny na vajíčka (tie som mala pod lavicou v kuchyni) a dopadli tie kartóny rovnako. Hračiek mala dosť, kosť na hryzenie mala tiež, ale tie neboli to pravé - ležali bez povšimnutia - niektoré tie hračky tak ležia dodnes. Tak som využila toto jej správanie a pri odchode z domu som jej tieto “šmakotiny” úmyselne nechávala nastražené - myslím, že vďaka tomu je toto jediný pes, ktorý v šteňacom veku skoro nič nezničil a vyrástla z toho. Ak to teda tú vašu “šelmu” tak veľmi láka asi by som to využila  - nechala jej nastraženú suchú houbičku - tú normálne používanú by som odkladala proste fakt do tej rúry alebo nejakej dierkovanej krabičky - aby vedela tá hubka vyschnúť ale mača sa k nej nedostalo

Lenacia
Lenacia (119 příspěvků) 30.11.2023, 16:26:29 xxx:xxx.624c:18b9

Děkuji za rady. 

Nechala sem jí dvě houbičky. Ty má normálně už pro sebe. Ale ona stejně krade tu u dřezu…. 

Schválně sem je všechny nastražila u dřezu… VzslaVzala všechny 

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 30.11.2023, 18:45:54 xxx.xxx.62.168
kocoura219:

protože mi přišlo divné, proč by kočka kradla houbičky na nádobí?!?😲 To s tím má zkušenost ještě někdo jiný?

Já myslím, že možné je vše 😀 Možná by i stálo za to, pokusit se kočce nabídnout něco ještě atraktivnějšího, než jsou ty houbičky. Třeba má ta kočka jen nedostatek (vhodných, pro ni zajímavých) hraček… 


Jj, já o min. víkendu Prostřednímu hračičkovi koupila jakousi hračku; říkala jsem si, že to bude miliónosmá hračka, co se bude někde povalovat. Jenže to je hračka z aktinídie a Prostřední si s ní hrál snad týden, válel se s ní, okusoval…a slintal!!😂 Takže hodlám zakoupit novou… 👍

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 30.11.2023, 18:59:28 xxx:xxx.f16b:86de
Fikovnice:

Jj, já o min. víkendu Prostřednímu hračičkovi koupila jakousi hračku; říkala jsem si, že to bude miliónosmá hračka, co se bude někde povalovat. Jenže to je hračka z aktinídie a Prostřední si s ní hrál snad týden, válel se s ní, okusoval…a slintal!!😂 Takže hodlám zakoupit novou… 👍


Jojo, u nás aktinidie taky jede 😀 Já kupuju ty tyčinky a taky si s tím vyhraje až až 😀 

Doron
Doron (1788 příspěvků) 30.11.2023, 20:21:36 xxx.xxx.162.126

Já kočkám nedovoluju skákat na linku a na stůl a ony to kupodivu respektují i když jsou doma samy .

A jináč bych kočičce ty houbičky nechala, alespoň nedělá větší škody.😊

Bobca
Bobca (942 příspěvků) 30.11.2023, 22:07:56 xxx.xxx.20.192

možná jí na té houbičce něco voní-láká☝️..vzpomněla jsem si,že Max hodně často lehával v malém odkapávači-pokud tam nebylo nádobí😊od mala..první je asi 7 měsíců..a poslední nevím datum,ale už se tam skoro nevešel..když tam bylo nádobí,tak seděl vedle na sporáku a čekal,až bude volno..

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odberryho
Odberryho (233 příspěvků) 30.11.2023, 22:50:40 xxx.xxx.115.7

Náš nejmladší, když byl kotě, nosil věci do sprchového kouta. Ráno tam byla obvykle hromada plyšáků, které nakradl dceři z pokoje a nosil tam i ponožky. Později začal hlavně ponožky házet do velké misky na vodu (tuším asi třílitrová….pije z ní pes). 

Vydrželo mu to asi půl roku. Prostřední zase kradl rohlíky 😂, ale to se hlídá lépe …prostě jsme je začali zavírat k talířům 😂

Ono to kotě časem přejde. Pokud máte možnost houbičku zavřít do skříňky třeba do cedníku, aby prosychala, tak to udělejte. Snažit se to vyřešit jinak,než houbičku znepřístupnit, je jen zbytečná ztráta času a nervů 😀 

A i tohoto čerta budete za čas celým srdcem milovat. Zjišťuji, že s věkem mi trvá mnohem déle, než si nováčka zamiluju. Dřív bych dýchala pro kotě, co jsem sotva uviděla. Teď mám samozřejmě nově příchozí taky ráda, ale dlouho mi trvá, než mi přestane připadat doma tak trochu cizí a rušivý  element. 

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 01.12.2023, 07:37:49 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 30.11.2023, 22:07:56

…….ak seděl vedle na sporáku a čekal,až bude volno…

😂 pomooooooooooooct!! a výborný fotos.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 01.12.2023, 07:46:37 xxx.xxx.226.6
Lenacia:

Děkuji za rady. 

Nechala sem jí dvě houbičky. Ty má normálně už pro sebe. Ale ona stejně krade tu u dřezu…. 

Schválně sem je všechny nastražila u dřezu… VzslaVzala všechny 


Jistěže vzala. Je totiž inflace, víte? 😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.