Aktuálně: 4 832 inzerátů175 373 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů

S větším psem v Chorvatsku - osobní zkušenosti?

Lilis
Lilis (1 příspěvků) 12.12.2023, 15:28:10 xxx.xxx.93.34

Vím že prosinec je divný termín pro řešení letní dovolené, ale třeba už také někdo plánujete takto dopředu 😄 Jezdíme do Chorvatska roky, ale letos jsme byli poprvé se psem. Těšila jsem se, protože v dřívějších letech jsme potkávali hodně lidí se psy u moře, dost jich bylo i v kempech a hlavně jsme nikdy moc nechodili na městské pláže (nebo takové ty pláže v kempu, kde jsou slunečníky a hodně lidí), takže i se psem jsme plánovali hledat odlehlejší místečka, kterých vždy v Chor. bývalo dost. Letos jsme ale snad několik kilometrů od našeho ubytování na obě strany nenašli místo, kde by nebyli na plážích nebo skaliskách lidi 🙄 Máte podobnou zkušenost z poslední doby? Možná se staví teď stovky nových apartmánů okolo městeček, tak je o tolik více lidí i na plážích?

Každopádně jsme vyhledávali jen oficiální psí pláže, protože jinam jsme si netroufli, abychom neobtěžovali (samozřejmě na městských jsou cedule se zákazem, ale v celém tom okolí cedule nebyly). Bylo to pro mě trochu stresující, protože ve městečku kolem apartmánu nebylo moc kde venčit (jen silnice a chodníky) a i když jsme bydleli kousek od moře a podél byl pás lesa, tak tam byli přes den lidé s ručníky, aby mohli být ve stínu. I na psí pláži bylo i dost lidí bez psů, byla pěkná a ve stínu.

Nyní  hledám nějaké ubytování, kde by byla blízko psí pláž a zároveň okolí, kde je možné normálně venčit (nějaký lesík nebo aspoň trochu zeleně a ne vedle něčího ručníku apod. 🤭). Osobní zkušenosti jsou vždy nejlepší, protože toto, kde jsme byli, také vypadalo podle mapy zeleně, ale nakonec tam byli všude lidé a se psem jsem hledala dlouho místo, kde se může vyvenčit.

Děkuji za případné tipy, jen musím upozornit, že my bohužel jezdíme opravdu jen v sezóně v červenci, kvůli prázdninám syna. Našla jsem v diskuzích dost tipů, kde si lidé se psem užili dovolenou v září, kdy už nebylo tolik lidí a psi mohli na normální pláže. Nebo hodně lidí doporučuje Polsko, ale mně se skutečně jedná jen o Chorvatsko, případně Itálii (spíše níž, ne Bibione 🙂).

Jde mi buď o oblast, kde jste se psem letos byli a najdou se osamocená místa, kam s ním k moři jít a zároveň to není daleko od nějakého města.

Nebo o konkrétní ubytování, může to být kemp, opět pokud máte zkušenost, že v kempu se dalo se psem fungovat, venčit ho…

A pokud byste někdo věděl o kempu, kde jsou kromě stanových míst i apartmány (aby s námi mohli jet kamarádi, kteří nechtějí být ve stanu), tak to by bylo úplně super. Mobilheimy nemyslím, ty vyjdou dráž, než hotel 😀

Moc děkuji na Vaše zkušenosti a jen prosím nezahltit téma odpověďmi typu “Proč nenecháte chudáka psa doma?” apod., protože my skutečně vůbec žádné hlídání nemáme a hlídačka, kterou využívám v nutných případech, by mě vyšla na dalších několik tisíc (cca 6).

janaa
janaa (383 příspěvků) 12.12.2023, 16:40:32 xxx:xxx.9b98:a769

Osobní zkušenost nemám, ale pokud bych hledala,tak z řad “robinzonád” ,domky na samotě s přístupem k moři. Vím,že tak jezdí i řada lidí s retrívry. Pokud jste na FB,tak hledejte skupiny a doporučení tam, určitě tam jsou,já vím o řeckých

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 12.12.2023, 19:27:56 xxx:xxx.7c34:95a5

nevím, jestli projde odkaz - byli jsme dvakrát 4 dospělí a 4 děti a jedna doga na ostrově Pag (holiday house Borna) 

úžasná klidná samota - veliká zahrada starých dubů, takže stín. Vstup do moře jen kousek zpevněný, pak už plný ježků - ale dalo se to v pohodě přeplout - pak už hloubka a spousta živé podmořské nádhery. Kousek dál dvě hezké plážičky - ale chodili tam místní a ti psy nemusí - ale brzy ráno jsme tam mohli být a byli úplně sami.

Náš pes chodil po kolena po zpevněném betonovém vstupu a nelezl mezi kameny (tudíž srážka s ježkem nehrozila). Na pláži brzy ráno s námi plaval. Jinak během dne byl poléván a to mu stačilo. 

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 12.12.2023, 19:31:22 xxx:xxx.7c34:95a5

ještě doplním - je to řazené mezi "robinsonády" - takže kobylky a cikády a zajíci s předlouhýma ušima a divoké želvy a spousta hmyzáků a ještěrek. A ovečky v sousedství… Zmrzlina daleko 

Xerxova
Xerxova (783 příspěvků) 12.12.2023, 20:22:53 xxx:xxx.7c34:95a5

a ještě k tomu venčení v zeleni - snad každá zeleň (s výjimkou pěstěných trávníků) je děsně trnitá a pichlavá, opravdu ta suchomilná flóra je trošku jak žiletky…

eena
eena (176 příspěvků) 15.12.2023, 07:11:32 xxx.xxx.231.241

Je trochu na mieste aj otázka ako “veľkého” máte psa a ako temperamentný je. My chodíme do kempu Kargita na Dugi otok pod stan a vždy sú tam aj ľudia so psami. Kemp je aj vybavený na psov - majú tam samostatnú “sprchu”. Ale je to trochu mimo - mesto resp. dedinka dosť ďaleko, ale na chorvátsko veľa  pokojných miest na prechádzky. V kempe je reštika, zmrzlina, mini obchodík, kde sa ale dá kúpiť všetko potrebné. Pre nás je toto miesto top - a to fakt máme pochodené Chorvátsko krížom krážom. Túto lokalitu sme našli pred tromi rokmi a chodíme už len tam - pre nás je tam pokope všetko čo hľadáme. Pokoj, krásne more, miesto na prechádzky, pre deti hojdačky, basketbalové ihrisko, ping-pong. My nášho psa neberieme (to by preň bola pohroma), ale v kempe bolo psov dosť - aj NO. Na kempovej pláži sme ich nestretli - je tam však ozaj dlhé pobrežie (dostupné iba peši), kam chodia psíčkari a nudisti ☺. Pre priateľov ale tam asi apartmány nie sú - jedine ak tak v majáku ☺ - my sme po tom ale ani nepátrali 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.