Aktuálně: 4 960 inzerátů174 206 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Ohryzávání nábytku

Anonymní (neregistrovaný) 13.12.2023, 13:49:42 xxx.xxx.183.144

Chtěla jsem se zeptat jak zabráníte tomu, aby při volném pohybu po místnosti králík neohryzával nábytek, děkuji.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 13.12.2023, 13:54:50 xxx.xxx.198.226

Obložíte nábytek něčím, co ohryzávat může - ovocnými větvemi, chem. neošetřenými prkénky… případně něčím, co ohryzávat nejde - plechy… případně králíkovi postavíte ohrádku.

Anonymní (neregistrovaný) 18.12.2023, 08:53:05 xxx.xxx.105.4

Zkouším výcvik - když králik dělá něco, co nechci, aby dělal, zatleskám. Králik se toho zvuku lekne a přestane, po nějaké době si zafixuje, že tleskání se ozvě, když dělá něco nedovoleného. Taky zabírá tip hodit po králičkovi něco lehkého, třeba balíček papírových kapesníčků. Králičkovi to neublíží, ale pochopí to jako trest, ale nebude si ho dávat do spojitosti s naší rukou, takže nestráci důvěru k nám. Pochopitelně, balíček házím opatrně. Jinak jsem naprosto proti jakýmkoliv jiným fyzickým trestům, v žádnem případě neházejte po králikovi nic nebezpečného. V krajném případě jsou ve zverimexech k dostání přípravky proti okusováni - myslím, že originál se to vyrábí pro kočky nebo psy, ale podle mých informací to zabíra i na králičky. Ale osobně to vyzkoušeno nemám. Přeji hodně úspěchů.

Tom50
Tom50 (388 příspěvků) 29.12.2023, 21:11:46 xxx.xxx.139.252

Mám za to, že je nutné odstranit příčinu a o tom se nezmiňuje nikdo. Příčinou je to, že králík k životu musí mít lignin, tedy dřevo. Králíci mi vždy hlodali králíkárnu (co nebylo oplechované), ale nikdy jsem neobjevil žádné třísky a tak tu uhlodanou dřevěnou drť museli požírat. Díky této dedukci jsem někde na netu našel info, že je tomu skutečně tak.

Doporučuji vám dávat králíkovi větvičky z jabloní, hrušní, švestek, nejdostupnější pro vás bude asi smrk a borovice a i teď v zimě. Králík nadšeně sežere jehličí a ohlodá kůru, větvičky do půl cm sežere úplně. Ohlodá a sežere jen tolik, kolik potřebuje a neublíží mu to. Je možné, že bude hlodat nábytek dál. Pak mu asi chutná nějaká chemikálie z pojiva dřevotřísky nebo barvy, může se jednat i o zlozvyk. No a také prostě potřebuje hlodat a obrušovat si zuby, je to jeho přirozenost.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.