Aktuálně: 4 802 inzerátů175 493 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

mládě korely společně s novými vajíčky

jarmik@seznam.cz (neregistrovaný) 17.12.2023, 18:26:42 xxx.xxx.115.16

dobrý večer, jako důchodce jsem si pořídil páreček korel, po 2 letech se jim podařilo dosedět krásnýho potomka kterýmu je 5 týdnů ale samička opět začala snášet vajíčka  tak je v budce společně s mládětem a novýma vajíčkama. A teď mám dotaz jestli se bude starat o dřívější mládě mám obavy aby ho neklovaly bylo by mě ho strašně líto už 1x denně ho dokrmuju a dneska jsem objevil na křidélku krvavý flíček u místa kde vyrůstá peří. prosím o radu jak se zachovat moc všem děkuju za radu, nebo e-maila na jarmik@seznam.cz   Jarda 

Am. (neregistrovaný) 18.12.2023, 07:39:40 xxx.xxx.176.178

To je zvláštní, vaše mládě na snímku rozhodně nevypadá jako pěti týdenní. V  týdnech opouštějí korely už budku a rodiče nasedají podruhé. Nemůže být mladší? Jinak to nechte na rodičích, je to vcelku normální že už sedí na druhých ikdyž mláďata z předchozího hnízdění jsou ještě v budce. Spíš než toto první mládě, může být poškozena druhá snůška tím jak v budce starší mláďata šmejdí. Když už jste ale začal dokrmovat, (trochu unáhleně) můžete to vyřešit i tak.

jarmik@seznam.cz (neregistrovaný) 18.12.2023, 17:39:43 xxx.xxx.115.16
Odpověď na příspěvek uživatele Am. z 18.12.2023, 07:39:40

dobrý večer, děkuju za informaci, máte pravdu špatně jsem se kouknul do kalendáře mládě se vylíhlo 25-26.11. tak má 3 týdny+ jeden den a samička má už v budce další 3 vajíčka a než se vylíhnou tak to by už malej měl být venku z budky tak ho tam nechám a už nekrmím ! snad to dobře dopadne. Už několikrát za ty 2 roky měla vajíčka a vždycky po 14 dnech sezení z nich slezla tak mám radost, že se jim to teďka podařilo. Moc děkuju za radu a info        j. mikula

Am. (neregistrovaný) 19.12.2023, 10:11:26 xxx.xxx.176.178

ok, to bylo vidět, měsíční mládě vypadá jinak. Nebojte se, rodiče mu neublíží, za 10 dnů může být venku z budky, takže neohrozí budoucí mladé kor když je jenom jedináček, kdyby jich byla plná budka 4-5 mohli by nadělat více škod.

Anonymní (neregistrovaný) 19.12.2023, 22:37:00 xxx.xxx.115.16

Děkuju, spadl mě kámen ze srdce jsou to moji mazlíci   j.mikula


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.