Aktuálně: 4 817 inzerátů175 881 diskuzních příspěvků17 772 uživatelů

Entomologické vycházky

Lucanus (neregistrovaný) 27.12.2023, 09:08:41 xxx.xxx.129.65

Ahoj, popsali byste mi jak se připravit na vycházku za poznáním hmyzu a brouků? co si s sebou vzít, jestli třeba lupu, jaký klíč byste doporučili k určování druhů, jestli další pomůcky? A kam napoprvé vyrazit bude lepší jehličnatý nebo listnatý les a kdy se dá poprvé vyrazit na průzkum? Myslím jestli už třeba unor, březen nebo snad i teď? Při poslední procházce tento týden jsem viděl nad roztávajícím sněhem poletovat u lesa hejno drobného hmyzu, jakoby komárů, nevím co to přesně bylo ale i v prosinci se teda dá na něco narazit když je takto teplo. 

Anonymní (neregistrovaný) 27.12.2023, 09:22:06 xxx.xxx.161.103

Nejlíp kontaktovat studenta entomologie nebo nějakého profesora na univerzitě. Najděte si třeba tematicky zaměřenou diplomku nebo disertačku a podle jména dohledat kontakt. Autoři jsou většinou ochotní a rádi poradí, případně odkáží na kvalitní zdroje.

Lucanus (neregistrovaný) 29.12.2023, 09:13:34 xxx.xxx.129.65

Díky za videjko. S tím vysavačem na listí mi to příjde docela drasticky ale to je jenom můj subjektivní pocit, entomologové určitě vědí co dělají. Já jsem včera podnikl také první vycházku do krásného listnatého velkého lesa. Samozřejmě na hmyz je to teď slabé ale aspoň vkládám jeho práci + potom teda práci datla.

Obrázek Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 29.12.2023, 09:17:02 xxx.xxx.108.159

Dělá to kravál, ale pro hmyz to znamená být unesen proudem vzduchu jako smítko a zachycen na síťce, v reálu asi i příjemnější než smýknutí ruční sítí. Je to konstruováno tak, že těžší částice to nenadzdvihne a v sítku je jen vše co je lehké.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.