Aktuálně: 4 898 inzerátů174 683 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

samečka nebo samičku Senegalce

anonymní (neregistrovaný) 18.06.2008, 00:55:17 xxx.xxx.191.81
Mám možnost si vybrat z ručně dokrmených mládat senegalců samečka nebo samičku (maji testy DNA). Co raději volit? Jde mi o rozdíly v povaze - agrese, hlučnost, přítulnost, žárlivost... Starat se a pánečkem budu převážně já-muž, ale jsme rodina s dětma.
Díky
Tomáš
cone
cone (1412 příspěvků) 18.06.2008, 07:09:40 xxx.xxx.85.196
Myslím, že vazba krotkého jedince na člověka opačného pohlaví jak popisuje p. Čermák není dostatečně prokázána a je to to dlouhou dobu přepisovaný mýtus. Mnoho majitelů velkých krotkých papoušků jako žako či amazoňan ani neví jakého je jejich mazlík pohlaví. Co se týče toho senegalce, tak sameček je atraktivněji, pestřeji vybarven, drobné úskalí je jen zvládnout citlivým a důrazným přístupem období dospívání, aby se z něj netel trápič některých členů rodiny. Jinak chování samce i samice nějak moc odlišné není.
Petra (neregistrovaný) 18.06.2008, 13:42:30 xxx.xxx.114.144
Máme samečka a je zvyklý na mě i na manžela stejně
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 18.06.2008, 14:59:10 xxx.xxx.85.196
Nechci se s váma přít, ale na fotce je samička.
cone (neregistrovaný) 18.06.2008, 19:32:01 xxx.xxx.85.196
Omlouvám se, nepodepsal jsem se pod příspěvek. Z fota toho páru je celkem vidět ten rozdí v podocasních krovkách, samice zelené a samec do žluta nebo žluté. Je to jeden z celkem spolehliivých rozlišovacích znaků. Pro samici na vašem snímku ještě hovoří jemnější zobáček.
Mirjana (neregistrovaný) 18.06.2008, 20:21:13 xxx.xxx.93.119
Mám doma čtyři ručně dokrmované senegalce - povahu má každý odlišnou - a přítulnost k ženám a mužům - všichni jsou přítulní k ženskému pohlaví - jak samci tak samičky. (jediný můj žako- samec miluje mého manžela).Takže jsou to oopravdu mýty, že se papoušci naváží víc na opačné pohlaví.Záleží na jakou povahu narazíte...agresivní chování v pubertě nastává po roce...
Pro Petru - přítulnost se v pubertě ještě může změnit a váš senegalec může na jednoho z vás začít útočit (můj rok a půl letý samec se začal takto pubertálně projevovat na manželovi).

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.