Aktuálně: 4 802 inzerátů175 535 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

Ochočování dospělé andulky?

K (neregistrovaný) 31.12.2023, 22:19:07 xxx.xxx.9.163

Dorý den, mám andulku/samce už 2roky a nejde mi ochočit tak jak bych chtěla.. umí max. jíst z ruky.. takže nevim jestli to furt má smysl když už mu jsou 2roky. Děkuji za odpověd.

raketa
raketa (3 příspěvků) 31.12.2023, 23:29:07 xxx.xxx.82.142
Odpověď na příspěvek uživatele K z 31.12.2023, 22:19:07

Zdravím, myslím že tam šance je. Pokud je celý život v kleci, tak doporučuji pouštět se proletět ať je s vámi v bližším kontaktu a začít učit zalézat do klece ze začátku třeba lákat na jablíčko, proso atd. Klidně jen tak když kolem něj projdete tak nabídnout mňamku a mluvit klidně. Jakmile se nebude bát tak bych ho začala lákat na prst něčím co má rád (když se bude bát ruky, tak mám osvědčenou metodu schovat ruku pod rukáv a lákat ho na něj  a potom pomalu prsty vystrkovat nebo si nasadit rukavici a postupně do ní dělat dírky) a až začne toto zvládat trénujte ho např. přivolání, mávání, házení kroužků na věž, prostě zábava, ale vytvoříte si tím pouto. Samozřejmě záleží na konkrétní andulce a času může to trvat i pár let. Přeji hodně trpělivosti a úspěchu. Trpělivost růže přináší.

Anonymní (neregistrovaný) 01.01.2024, 08:33:09 xxx.xxx.11.26

Záleží co po něm chcete, braní žrádla z ruky už je také v podstatě ochočení a je jen krůček od toho aby vám sedl, vlezl na ruku. Souhlas s předešlou odpovědí.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.