Aktuálně: 4 806 inzerátů175 555 diskuzních příspěvků17 766 uživatelů

Pořízení žaka

Lukas01 (neregistrovaný) 01.01.2024, 12:19:36 xxx.xxx.40.194

Dobrý den. 

Už delší čas pokukuji po tom pořídit si žaka. Sbírám různě informace a rady, jak se o tyto krásavce starat. Proto bych chtěl požádat zkušené, jestli by mi sdělili nějaké rady ohledně jejich ochočování a péče o ně a také o tom na které věci a náležitosti si musí člověk při pořizování takovéhoto papouška dát velký pozor. Ještě otázka jestli neznáte slušného chovatele ve středočeském kraji.

S pozdravem, Lukas

tydýt (neregistrovaný) 01.01.2024, 19:27:23 xxx:xxx.f692:4799

Ahojda, myslím, že po přečtení té knížky se rozhodnete koupit již ochočeného žaka. Ale dejte pozor. Kupte jej od takových chovatelů, co na ně dostanete dobré reference. Pan Bartl, myslím také prodává ochočené žaky.  Žako potřebuje hodně pozornosti a času . Pokud na něj nemáte čas a to tak, že klidně 8-10 hod. denně, nebude to dobré. Jinak klec stačí do 1 m3, jsou to spíše lezci ( kačeny). Krmení se dá dnes koupit jako směs, ovoce, ořechy, grity, vaječné míchanice,  ale klidně i větve ovocných stromů. Já dávám do klecí 30 cm smrkové prkénko- vydrží tři dny a dávám nové. Přeji Vám, ať koupíte dobře. Jinak spadá do CITES, tak koupit pouze s doklady a nezapomenout pak přihlásit na KÚ🙂

Lukas01 (neregistrovaný) 02.01.2024, 09:47:23 xxx.xxx.40.194

Dobrý den.

Děkuji. O cites vím,že tam žako spadá. Tu knížku si koupím má dobré reference. U nás by to bylo tak že by byl v kleci jen přes noc a od rána do večera puštěný, pořád je někdo doma. Takže společnosti kolem sebe by měl dost. Nevýhodou je že se prý upne jen na jednoho člena. 

Lenka (neregistrovaný) 03.01.2024, 12:19:25 xxx.xxx.223.166

Dobrý den, ještě bych se zamyslela nad tím, jak říkáte, že je pořad někdo doma a byl by puštěný. Teď to tak je, ale bude to tak i za rok, dva roky, pět let či 10 let? 

Jen trochu vlastní zkušenost. Pořídila jsem si aratingu sluneční. Také to tak máme, je někdo doma, aratinga lítá. Supr stav. Jenže… už jsem povyrostla, ráda bych vlastní bydlení a rodinu a aratinga? Ten na děti nebude ani náhodou, je to žárlivec starej. Jen co se s ním odstěhuji, vyvstává otázka, zda to pták unese a bude bydlet se mnou a novou rodinou a nebo to neunese a bude muset zůstat u rodičů. Což by mi bylo líto.  Ale uvidím až to nastane. Píšu to proto, aby jste se zamyslel, zda u vás v rodině též časem nebudou nějaké změny. Aby např. se žako nazafixoval na někoho, kdo o něj nebude mít zájem či se odstěhuje a podobně.

Důkladně to promyslete, není to sranda. Upoutáte si papoucha k sobě na mnoho let. Moje aratinga je 11 letá a ještě rozhodně bude žít dlouho. A mnoho štěstí.

Lukas01 (neregistrovaný) 04.01.2024, 10:30:28 xxx.xxx.40.194

No, my jsme mladý pár, zatím bez dětí. Bydlíme  ve velkém domě spolu s rodiči, otec už v důchodu, matka za 2 roky. Každý obýváme jedno patro se společnou místností, nevím jak bych vám to popsal ale prostě to je taková společenská místnost kde by byla i klec s žakem. V rohu vedle velké klece by měl i větev a kout pro sebe mimo klec. Malé děti které chceme by žakovi nevadili, nemuseli by k němu vůbec přijít.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.