Aktuálně: 4 835 inzerátů175 469 diskuzních příspěvků17 764 uživatelů

Úhyn mladých andulek

MC_CP (neregistrovaný) 12.01.2024, 12:32:19 xxx.xxx.41.2

Něco přes rok mám čtyři páry andulek spolu s párem korel a zebřičkami ve velké vnitřní volieře. Teď v zime je tam kolem 0 stupnu pri extrémnich mrazech maximálně -1 až -2 stupně. Všechny čtyři páry andulek už hnízdily asi 4krát a nikdy se nic nevylíhne. Jen dvakrát se jednomu páru vylíhla mláďata ale vždy po pár dnech uhynuly. Poraďte mi prosím čím to může být.

lupus4
lupus4 (654 příspěvků) 12.01.2024, 13:18:04 xxx.xxx.205.61

Tak jednak nechat hnízdit 4 x  je 👎 podmínky chovu jste de facto nepopsal a je to dotaz ala  - nejede mi auto, čím to je ? 😢

jinak příčina, že se nelíhne nic žádnému páru bude spíš ve vás než v ptácích

možností je dost (např rušení v noci myší, tak že nesedí)a u takhle oslabených párů i  BFD

dejte fota ch.z. + ptáků, čím krmíte atd. 

MC_CP (neregistrovaný) 13.01.2024, 15:07:26 xxx.xxx.41.2

Nevyjádřil jsem se možná dobře, nehnízdili 4x po sobě ale s pauzou. Myši tam nejsou je to sklepní voliéra ale myší tam nejsou. Základ krmení je proso a oves, a protože jsou tam i korely, tak i slunečnice ale tu andulky asi nežerou. Mají sepiovou kost, mají medivé tyčinky oblalené zrní. možná přičina by mohla být vlhkost, že se nikdy nic nevylíhne, jaká je ideální vlhkost v místnosti kde hnízdí?

Lenka (neregistrovaný) 14.01.2024, 09:14:36 xxx.xxx.64.140

Dobrý den, vlhkost andulky moc velkou nepotřebují. Já je odchovávám v bytě v cihlové bytovce.  Leda že byste měl suchý sklep, ale většina sklepů bývá vlhkých spíše. Leda, že byste měl přílišnou vlhkost a zárodky se ve vejci spíš utopili díky tomu. Ale jen nápad, spíše asi nereálné. 

Asi bych se zamyslela, kde jste andulky kupoval. Jestli je vše od jednoho chovatele, mohlo by jít o blízce příbuzné jedince a z toho důvodu by se nelíhli. Prostě genetická příčina. 

Jo některé andulky slunečnici dlabou. Je jich minimum, ale mohou být tyto kusy tlusté a proto se nerozmnožují jak by měli. 

A nehoní třeba korely či nějaká andulka ty ostatní, s tím že je vyhání z budky a vejce nejsou dostatečně inkubovány? Další možná příčina nezdaru. Asi si k nim budete muset sednout a pozorovat je. 🙂

Santi
Santi (166 příspěvků) 14.01.2024, 12:47:39 xxx:xxx.afa8:7593

Krmení - základ proso a oves? Dáváte jen jeden druh prosa? Ideálně dát 3-4 druhy. Co lesknice? Slunečnici můžete přidávat jen v mrazech, jinak ji nepotřebují.

Medové tyčinky jsou blbost, zbytečně do nich cpete cukr. Místo toho dejte senegal v klasu nebo ovoce.

Jak to máte s vápníkem v průběhu hnízdění? Sépiová kost je málo. Přidat drcené skořápky nebo např. Supervit D.

V sezóně každý den zelené nebo ovoce. 

A teď to nejpodstatnější - osvětlení. Pokud je máte ve sklepě, tak předpokládám, že sluníčko celý rok nevidí. Takže dokoupit speciální osvětlení pro UVA a UVB. Pokud už nemáte.

Jaké mají světelné podmínky v průběhu dne? Přisvěcování atd.

Podle toho co píšete mají silně nevyhovující podmínky vč. krmiva. Doporučil bych si přečíst nějakou knížku. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.