Aktuálně: 4 932 inzerátů174 242 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Granule pro kraliky

Pavel (neregistrovaný) 20.01.2024, 19:13:24 xxx.xxx.213.117

Má někdo zkušenosti sehnoutek a syn dekůji

acher
acher (657 příspěvků) 21.01.2024, 10:39:39 xxx.xxx.222.196

Granule od Sehnoutka jsem kdysi krmila,ale nenadchly mě.Krmím Pohledské Dvořáky,ale už je to nějaký rok zpět,tak už mají třeba granule lepší.Nevím,jedině vyzkoušet.

Tom50
Tom50 (388 příspěvků) 21.01.2024, 16:21:39 xxx.xxx.139.252
Odpověď na příspěvek uživatele Pavel z 20.01.2024, 19:13:24

Jen upozorním. GMO obilí u nás nesmí přijít do potravin. Ale do krmných směsí a tudíž i granulí GMO obilí smí. Nikdo neví co to s lidmi udělá za 20-30 let. O dalších složkách průmyslových krmiv nemluvě.

Dělal jsem pokusy a v týdenních intervalech vážil králíčata od brojlerů Hyla samic a jako  samec byl univerzální Bu. Králíčata obou skupin byla krmena senem, občas kousek tvrdého chleba či řepy nebo mrkve. Jedna skupina dostávala ječmen, druhá granule. Cílem bylo dosáhnout živé jatečné váhy co nejdříve, ideálně za 3 měsíce.

Dařilo se to u skupiny na granulích za v průměru 95-98 dní, na klasice za 104-108 dní a výtěžnost byla 60% jak u granuláčů tak ječmenáčů. Vůbec neřeším cenu ječmene a granulí!

Podotýkám, že “obyčejnýmkrálíkům to trvá 5 měsíců a výtěžnost, třeba u strakáče je pod 50%. Kdo nechápe co je výtěžnost, tak u tříkilového živého králíka je to 1,8 Kg poživatelných částí při výtěžnosti 60% a 1,5 kg při výtěžnosti 50%. Jasně, drtivá většina to neřeší. Já jo! Na 9 kilo zabitých králíků druhu “domácí směs” jich je 6  a u brojlerů s výtěžností 60% jen 5. Pro mě je to obrovský rozdíl!

Granulema vyhnaného králíka si můžu koupit v Lidlu a můj domácí v životě nebude tak levný i kdybych si hodinu práce počítal jen stovku a nepočítal vůbec amortizaci seníku a skladu krmiv, chovného zařízení, nepočítal úhyny, očkování a další. 

Když už se s tím pracně a tudíž draho crcám doma, tak jedině proto, abych věděl co jím já a hlavně moje rodina. Tak proč do toho cpát šmakulády, kde nevím jistě, co v nich je?

Už 7 let králíky nemám, kolik teď stojí granule a kolik ječmen?

Omlouvám se, že neodpovídám přesně na váš dotaz, možná někoho bude zajímat k čemu jsem při chovu králíků došel. Nic netvrdím, nic nesoudím a nikomu nic nenutím. Jen říkám jak uvažuju já. Vždy a ve všem.

Králík je strašně drahý maso, jak říkávali předkové. Je to pravda a tak králíky nechovám, kupovaného bych nejedl a protože do toho cpou granule i lidi na vsích, tak králíka holt nejím. A jsem taky živ. Stačí že ty šmakulády jím v tom, co jíst musím.

acher
acher (657 příspěvků) 21.01.2024, 19:37:25 xxx.xxx.222.196

Všechny granule nejsou špatné,nejsou ani všechny s GMO,chce to číst složení,tak jako u všeho.Jsou ale dražší než obilí,ale zase záleží na tom jaké má kdo možnosti nákupu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.