Aktuálně: 4 921 inzerátů174 492 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

úpadek časopisu Papoušci?

anonymní (neregistrovaný) 25.06.2008, 17:03:42 xxx.xxx.190.65
Dobrý den,
nezdá se vám že poslední dobou docela upadla úroveň tohoto časopisu? Je jen samé opisování z knížek a od druhých chovatelů - žádné vlastní zkušenosti,tipy,rady.... Tím rozhodně nemyslím všechny přispívající ale například v posledním čísle jsou tři (!!) články od jedné nejmenované paní (slečny) a ani jeden není obsahově zajímavý (nebýt pěkných fotek mníšků tak řeknu že jsou to jen zbytečné stránky...). Proč jí otiskly hned tři v jednom čísle? Když slečna Doležalová slibovala články o krchlebských chovatelích (na které se mimochodem těším jako malý kluk). Velice si vážím přispívajících tipy Janka, Špalek nebo Hanzal ale tohle co je v posledním čísle? škoda mluvit... Nová Exota Honzy Sojky je podle mě mnohem odbornější!

Nerad bych, aby tohle vypadalo jako přímý útok na tento časopis (vždyť starší čísla jsou super!) ale docela mě zajímá názor jiných foglařů

s pozdravem
Stickers
Stickers (556 příspěvků) 25.06.2008, 17:54:44 xxx.xxx.48.29
Dobrý den, pane anonymní pisálku. Ono se lehce něco nebo někdo pomlouvá když se za takhle dlouhý příspěvek nepodepíšete. Teď ke zmíňěnému časopisu. Myslím si, že časopis Papoušci je na velice dobré úrovni co se obsahu i designu týče. Samozřejmně nemůže být každé číslo podle vašich představ.
cone
cone (1412 příspěvků) 25.06.2008, 18:17:31 xxx.xxx.85.196
Také jsem nabyl dojmu, že se některé články lepí dohromady z různých zdrojů bez osobních poznatků, někdy mi to připadá jako psaní pro samotné psaní. A to je děsná smyčka.
Pro Stickers, váš článek o kamerách v posledním čísle je jistě přínosem pro každého, kdo má v úmyslu kamery instalovat. a navíc je aktuální, gratuluji.
anonymní (neregistrovaný) 25.06.2008, 18:33:36 xxx.xxx.190.65
Pro Vojtu: rozhodně nepomlouvám celý časopis. Třeba Váš článek o kamerách je bomba. Zatím žádnou kameru nepoužívám ale po přečtení vašeho článku nad tím velice vážné přemýšlím. Ty tři články od paní Šalamounové (omlouvám se pokud jsem popletl jméno) jsou řekl bych '' o ničem''

Pro pana Šišku: velmi rád čtu Vaše články v Nové Exotě. Takhle nějak si představuji článek sepsaný z vlastních zkušenosti. Smekám...
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 26.06.2008, 14:11:01 xxx.xxx.182.2
V Časopisu papoušci se mi hodně líbí články, které jsou psané o chovateli.Návšteva u chovatele.To si vždy strašně rád čtu.

Jinak srovnávat časopis Pap. a N. Exota podle mého názoru nejde.V č. P. se zabývájí spíše velkými druhy papoušků a hlavně ohroženými, kdežto v N. E. jsou spíše malí papoušci, drobní exoti apod.

A souhlasím, že články pana Šišky jsou velmi dobré.Velice rád si je čtu.Snad napíšete další do Nové Exoty.
cone
cone (1412 příspěvků) 30.06.2008, 11:36:17 xxx.xxx.85.196
Vrátil bych ještě ke kritice čas. Papoušci tady na tomto foru, protože po sérii výpadu na vydavatele a na p. Raška byly na jiném foru všechny příspěvky několikrát vymazány.
Odbornost tohoto časopisu v žádném případě nejde zpochybňovat, grafické zpracování a průřez námětů - témat je také vynikající. To že někdy nejsou články na ta témata, která zajímají pouze mě nebo vás, to je také omluvitelné. Neznáme totiž průřez chovatelským spektrem odběratelů. Mi osobně vadí pouze články nekvalitní. Opravdu se domnívám, že vydavatélé / rodina Doležalova / a správné a hlavně jednotné pojmenováváni mutací z pera p. Raška jsou skutečně reality na správném místě. Příjemný den všem Cone
Mil@n
Mil@n (420 příspěvků) 30.06.2008, 12:17:22 xxx.xxx.90.130
A víte jakou to dá práci sepsat takový članek a vymysletho třeba ve 4.díle píše Vojtěch Jelínek a Milan Bart atd. . A to není nic jednoduchého a Vojtěch to klidně potvrdí.
anonymní (neregistrovaný) 30.06.2008, 13:29:07 xxx.xxx.190.65
Dobrý den,
jsem zadavatel. Na ifauně nám to bohužel smázli (cenzura jak za komoušů) ale tady nám to doufám admin nechá.

Milane, zdá se mi že píšeš docela mimo mísu. Já již jsem pár článků napsal a snažil jsem se vše sepsat z vlastních zkušenosti takže vím, jakou to dá práci.

Mohu říci, že kdybych měl k dispozici několik knížek o papoušcích + internet, dovedl bych napsat článek třeba i o kakadu palmovém...žádný problém. Ale jsme opět u toho - je to jen opsáno z jiných zdrojů, žádné vlastní zkušenosti. A pravě tohle mě vadí nejvíc!!! Paní Šalamounová tam píše o mníšku šedém a vše komplet opsáno (ani fotky nejsou její).

Já osobně doufám, že je to jen slabší období tohoto časopisu a opět se to snad vrátí do starých kolejí. Když jsem časopis začal před 3-4roky odebírat, byl jsem z každého čísla nadšen ale poslední dvě čísla (3+4) jsou ubohost! Časopis budu odebírat i nadále, ty 4 stovky ročně mě nezabijí (víc nechám v hospodě s kamarády).

mějte se a těším se na další názory!
sunflowersman (neregistrovaný) 30.06.2008, 22:43:12 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Kolik chovatelů tolik praktik a způsobů chovů. Člověk nemůže sázet na to, že se dozví rozhřešení jak postupovat s tím a tím druhem. Je to pouze nabídka názorů a postřehů. Každému je přeci jasné, že článek píše pouze jeden chovatel, záleží už na nás co jsi odneseme , nebo budeme nesouhlasit. Někdy mě příjde ovšem , že články opravdu píší lidé, kteří nejsou odborníky na určitý druh. Více odbornosti a více odborníků na určité rody papoušků by zajisté neuškodilo.
mirjana
mirjana (70 příspěvků) 01.07.2008, 19:18:59 xxx.xxx.93.119
Mě zaujal článek, který napsal pan Smrček - Papoušek červenobřichý ve volné přírodě...je zajímavé vidět papouška v přirozeném biotopu...takové zkušenosti každý nemá.
sejček
sejček (1256 příspěvků) 02.07.2008, 22:05:04 xxx.xxx.76.234
podle mě to je jako se vším něco je dobré něco zase slabší třeba jako s papouškama nejsou stejní všechny ve hnízdě teď tam napsal pěkný článek můj známí pan šimák o mníškách
anonymní (neregistrovaný) 03.07.2008, 09:41:22 xxx.xxx.190.65
Honzo ten článek ale pan Šimák nepsal! Napsala ho ta vševědoucí paní Šalamounová nebo jak

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.