Aktuálně: 4 870 inzerátů174 735 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Jdou psi a jiná zvířata po smrti do nebe?

lupus4
lupus4 (654 příspěvků) 22.01.2024, 14:08:12 xxx.xxx.205.61

tak já to mám už mnoho desítek let stejně :

kam nemůže můj pes (psi), tam nechci bejt ani já 😀

já jsem takovej ateista, až se někdy bojím, že mi za to Pánbůh potrestá…😉

jinak nikomu víru neberu , ale ať mi ji nevnucuje…

Quash
Quash (273 příspěvků) 22.01.2024, 14:49:31 xxx.xxx.33.234

… NEBOŤ VŠECHNO POMÍJÍ 

A v tom je obsažen život věčný. 

 Tělo je nástroj. Je jedno jestli se jedná o zvíře nebo člověka. Zhmotněním, narozením se projeví “síla”. Ať už to je “síla” bezpodmínečné lásky nebo třeba dobra. Každý nástroj se během doby opotřebuje a proto nemůže být projev síly stálý, věčný. Umírá. Zatímco projev-tělo umírá, “síla” trvá nezměněná dále a vybere si zas ke svému projevu jiný nástroj…

Irma19
Irma19 (236 příspěvků) 22.01.2024, 17:07:26 xxx.xxx.239.133
Semirah:

Dovolím si oponovať, v biblii je toto:

19Vždyť úděl synů lidských a úděl zvířat je stejný: Jedni jako druzí umírají, jejich duch je stejný, člověk nemá žádnou přednost před zvířaty, neboť všechno pomíjí.

20Vše spěje k jednomu místu, všechno vzniklo z prachu a vše se v prach navrací.

21Kdo ví, zda duch lidských synů stoupá vzhůru a duch zvířat sestupuje dolů k zemi?

Kazateľ 3 - starý zákon 


A já doplním…

Izaiáš 65

Obrázek
Quash
Quash (273 příspěvků) 22.01.2024, 18:46:36 xxx.xxx.33.234
efe:

Co je to duše?


Těžko říci, třeba energie prostého bytí oproštěná od všech forem.

Duše není spokojena, chce stále výš a výš, toužící po klidu, který nenalézá v projeveném. Když pak dojde cíle, rozplyne se, ztratí se v duchu. Vidí naprostou dokonalost všech úrovní, jsouc nad dobrem a zlem.. a viděl bůh, že je vše dobré. …Drtikol

“Vážně chci jít domů, sám k sobě. Ať už to pro každého znamená cokoli. Hledám vysvobození. Hledám radost, která mě neopustí, štěstí, které neodejde. Hledám život, který nemá na svém konci smrt”.
“Pak tedy vstup do svého domu, ale nech venku svoji mysl, odhoď představy a vstup úplně prázdný, prost všech myšlenek. Nech venku všechny touhy i představy, jak by měla vypadat budoucnost a jaký bys chtěl mít svět. A užívej teď, tak jak je, pouze tady. Vnímání je tady, schopnost prožívat je tady. Pouhé dívání se, bez příběhu, bez posuzování, bez připoutanosti. Co je to za druh jáství, které je zde? Nestvořeno, nepodporováno tebou”? Mooji

 Já i otec jedno jsme. Království boží je ve vás. Vy bohové jste. Výroky Krista

megi-the-pes
megi-the-pes (2224 příspěvků) 22.01.2024, 19:09:22 xxx.xxx.124.17

Zkuste říct farářovi, esi pokřtí psa. Nebo ho pohřbí. Odslouží za něj mši.

Domnívám se, že vlk a beránek v ráji; nebi nejsou zvířátka. Budou to cca Pelištejci a Izraelité a tak podobně.

Ale dost mě štve, že kdejaké barabizně, autu, chlastu,… církev požehná, ale pes nemůže mít pohřeb a nejde do nebe.
Copak barák má duši? 

Hřeší pes? Krade, aby se těšil z množství nakradených věcí, nebo aby se nažral? 

Zmínky o psech v Bibli jsou… Lazara olizovali psi, jenže ten na tom byl blbě, že jo… ale jinak je pes něco podřadného, toulajícího se, špinavého, zrádce, sobec a hřích.
Těžko může jít do nebe - na to místo, ve které věří křesťané, že když budou žít podle Bible, podle přikázání, že se tam dostanou.

To je další věc, která je v Bibli blbě. Když si křesťané mohli předělat jiné věci, aby zapadaly do dnešní doby a zákonů,
tak proč zvířata, která na rozdíl od lidí nedělají takové hnusy, nemohou do nebe?
(Takže jdu do pekla, chápu.)

keriton
keriton (477 příspěvků) 22.01.2024, 19:19:45 xxx.xxx.80.121

“ve které věří křesťané, že když budou žít podle Bible, podle přikázání, že se tam dostanou”

Já jako křesťan tomuhle teda nevěřím. Teda třeba to někdo dokáže (nikoho neznám), ale já určitě ne. Ještěže to podstata toho, čemu věřím, není. Ani pohřeb nebo mše a koneckonců ani ten křest.

Repta-A-Repta
Repta-A-Repta (55 příspěvků) 22.01.2024, 19:38:38 xxx.xxx.77.141
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 22.01.2024, 19:09:22

Žehnání koním - je to tradice🙂

https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/zbigniew-czendlik-pozehnal-konim-a-jezdcum.A150504_120604_pardubice-zpravy_jah

"Vodící psi také mohou do kostela.

A do dominikánských kostelů mohou i běžní psi.

A do všech kostelů mohou i ptáci. Poletující ptáci v chrámu nezpůsobují žádné pohoršení."

Irma19
Irma19 (236 příspěvků) 22.01.2024, 22:01:52 xxx.xxx.239.133
keriton:

“ve které věří křesťané, že když budou žít podle Bible, podle přikázání, že se tam dostanou”

Já jako křesťan tomuhle teda nevěřím. Teda třeba to někdo dokáže (nikoho neznám), ale já určitě ne. Ještěže to podstata toho, čemu věřím, není. Ani pohřeb nebo mše a koneckonců ani ten křest.


Jeden to dokázal ❤️✝️😉

megi-the-pes
megi-the-pes (2224 příspěvků) 23.01.2024, 08:12:31 xxx.xxx.124.17
Odpověď na příspěvek uživatele Repta-A-Repta z 22.01.2024, 19:38:38

Protože holubice.
V Anglii mohou psi do kostela, ale nevím, esi to je jen pro přitažení lidí, nebo si vzali příklad z historie - ale zas jen anglikánská církev. Taky mají u nás kousek, ale s tou velkou, o které se asi nejvíc bavíme, se moc nebaví (teda opačným směrem).
Moje chyba, měla jsem říct katolíci, ne křesťané. Evangelíci jsou u nás takoví jako anglikáni. Platí pro ně dost rozdílná pravidla oproti katolickým.
Czendlik je výjimka, on dělá vše jinak, známe se od jeho příchodu do ČR.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 23.01.2024, 09:45:42 xxx.xxx.226.6
assil:

No nevím, u nás nesmí psi ani na hřbitov, natož do kostela.


A třeba u nás nesměj psi do ložnice!

prdon, musela jsem, přišla jsem si hrozně ftipně, tak si mě nevšímejte. Každopádně, pokud nebe bylo-je-bude a nemohli by tam zvířata, tak já mám jasnou volbu.  nenechám svá zvířata opuštěná.

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 23.01.2024, 10:37:10 xxx.xxx.191.80
Zrzavci:

A třeba u nás nesměj psi do ložnice!

prdon, musela jsem, přišla jsem si hrozně ftipně, tak si mě nevšímejte. Každopádně, pokud nebe bylo-je-bude a nemohli by tam zvířata, tak já mám jasnou volbu.  nenechám svá zvířata opuštěná.


U nás psi do ložnice též nesmějí.
Jedou jsem hlídala kavalíra, který si lehl do mé neustlané postele. Já si šla pak tu postel ustlat, vzala jsem za rohy peřiny a švihla s ní do vzduchu. Pes letěl vzduchem… 
Naštěstí přistál na posteli. Ale od té doby k nám psi do ložnice nesmějí. Nikdy nevíte, co se může stát. 

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 23.01.2024, 10:44:38 xxx.xxx.226.6

No a u nás psi nesmí do ložnice i z toho důvodu, že když jsou pak nemocní, nebo staří a stávají se třeba nehody, tak je to lepší pro obě strany, když tam pejsa není zvyklý. Člověk nemusí řešit, zda má furt uklízet a nebo psa z jeho vlastně pelíšku vystrnadit. Což by mi přišlo hodně nefér. tak máme momentálně provizorní gauč!! už asi týden!! a na tom si s ohaříkama hovíme.

efe
efe (1062 příspěvků) 23.01.2024, 10:49:46 xxx.xxx.199.5

U nás mopsle mohli do postele jen na dovádění (nezní to ouchylně??), na spaní ani náhodou, páč si nedovedete představit, jak se taková malá mopsle umí po tý posteli roztahovat!! A když je pak násobíte třeba třema… Nehodlám spát na 10 cm2.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 23.01.2024, 10:51:24 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 23.01.2024, 10:49:46

No ano v  počtu větším než jeden pes je to pak problém, my si nasáčkovat ty tři a kocóra do postele, tak spíme tak leda ve vaně 😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.