Aktuálně: 4 885 inzerátů174 916 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Jdou psi a jiná zvířata po smrti do nebe?

Fikovnice
Fikovnice (4321 příspěvků) 22.01.2024, 10:24:52 xxx.xxx.61.242

Tak na popud z vlákna o ohaří knížce zakládám vlákno, kde se může psát vážně i nevážně.

Třeba to nikoho nezajímá… Ale pokud se “někam” po smrti jde, jdou tam - dle mě - i zvířata.

Co vy na to?

Jak psala jinde Keriton, chcete-li hejtit, hejtěte jak je libo!😄

Fikovnice
Fikovnice (4321 příspěvků) 22.01.2024, 10:38:14 xxx.xxx.61.242
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 22.01.2024, 10:36:39

😀👍

Takže až zvládnu Očistec, mám naději se se svými odešlými parťáky zase setkat…😉

Anonymní (neregistrovaný) 22.01.2024, 10:40:43 xxx:xxx.68fb:d478

Zvířata nemají duši.

Varaxi
Varaxi (498 příspěvků) 22.01.2024, 10:53:45 xxx.xxx.191.80

Mohou zvířata do nebe? Mohou hřešit? Potřebují před smrtí rozhřešení, aby mohla do nebe?
Já si o tom myslím svoje, ale jsem bezvěrec; nikdy bych se nikomu nesmála nebo mu nevyčítala jiný názor. 
Nicméně pokud zvířata nevnímají etiku a morálku, nemohou hřešit. Pokud jim přiznáme, že mají duši, tak ta duše logicky nikam jinam než do nebe jít nemůže, protože není zatížená hříchy. 
Takže ta otázka je postavená na tom, jestli mají zvířata duši, a to je opravdu otázka na víru a na názor. Tady lze jen věřit nebo nevěřit, žádný důkaz duše neexistuje ani u lidí, ani u zvířat.

Fikovnice
Fikovnice (4321 příspěvků) 22.01.2024, 11:02:43 xxx.xxx.61.242
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 22.01.2024, 10:53:45

Varaxi, jak jsem psala, to téma je vážné i nevážné.

Také si o tom myslím svoje… Ad důkaz duše u lidí: Pokusy proběhly (že duše existuje)…ale teorie má slabá místa.😉

keriton
keriton (478 příspěvků) 22.01.2024, 11:03:55 xxx.xxx.80.121

Je to samozřejmě otázka víry. Co je podle koho nebe a peklo, kdo tam jde nebo nejde, proč, kdo o tom rozhoduje. 

I pokud se zeptáte křesťanů, dozvíte se minimálěn sto a jeden názor.

V Bibli o tom nic konkrétního napsané není. 

Já bych si tipla, že pro zvířata nebe bude, a je mi celkem jedno, jestli mají nebo nemají duši, všichni víme, že mají povahu, vztahy, přemýšlení, a každý jedinec je naprosto originální. Ale myslím si, že je to fakt jen tipování a spekulace o něčem, co, stejně jako existence života po smrti, nelze nijak vědecky prokázat. 

Fikovnice
Fikovnice (4321 příspěvků) 22.01.2024, 11:04:20 xxx.xxx.61.242
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 22.01.2024, 10:53:45

Ono už s tím rozhřešením po smrti…i to je výmysl člověka. Podle mnohých všichni jdou do nebe, i vrazi například, a žádné rozhřešení nepotřebují.

Fikovnice
Fikovnice (4321 příspěvků) 22.01.2024, 11:05:52 xxx.xxx.61.242
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 22.01.2024, 11:03:55

Ano, proto jsem psala, pište, kdo chcete. Pište vážně i nevážně, nebo vůbec.

Znám Váš “světonázor” nebo jak to popsat (ještě z IF), tedy doufám, že si jej pamatuji dobře. A souzním s ním.

assil
assil (1525 příspěvků) 22.01.2024, 12:25:28 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 22.01.2024, 11:23:11

Citace, ale viděla jsem to ve více článcích, někde až do extrému, že duševní pochody jsou ve střevě a v mozku jen fyzické ovládání těla.

Proč se v posledních letech označuje střevo jako „druhý mozek“? — Propojení mozku a střeva je dávno známé. Všichni víme, že stresová situace může vyvolat průjem, zvracení a podobně. Překvapivé bylo ale zjištění, že ve střevu se nachází podobný počet neuronů jako v míše, a tyto neurony jsou schopné vnímat mikroby a jejich produkty. Podobně překvapilo to, že mikrobi produkují různé neuroaktivní látky, které ovlivňují mozek, naši psychiku. Proto druhý mozek, proto hovoříme i o psychobiotě. Osa mikrobiota- střevo-mozek představuje složitý obousměrný komunikační systém, v němž mozek ovlivňuje trávicí trakt, a naopak podněty, zejména mikrobní, ze zažívacího traktu působí na centrální nervový systém. V této komunikaci hrají roli imunologické, nervové a endokrinní mechanismy. Bezmikrobní myši se liší od normálních, konvenčních, osazených mikroby nejen v imunitních reakcích, ale i v chování. Tento nález vedl k obrovskému zájmu o tuto tematiku u psychiatrů a neurologů. K podobným závěrům jsme došli v naší laboratoři, když jsme zkoumali změny v chování pokusných zvířat při podávání většího množství lepku.

Varaxi
Varaxi (498 příspěvků) 22.01.2024, 12:59:53 xxx.xxx.191.80

Já četla jakousi studii, nebo spíš výtah ze studie, že střevní mikrobiom matky v těhotenství má přímý vliv na to, jestli potomek bude mít poruchu autistického spektra. Ono se nějak řešilo, že výskyt poruchy v rodinách se sice podobá genetickému podmínění, ale přesto má v některých aspektech výrazné odlišnosti. A čím to je, jestli tedy je autismus dědičný, ať už úplně, nebo částečně atd. 
Zjistili souvislost se stresem (stresovaná matka má častěji děti s poruchou autistického spektra), ale pouze se stresem v době těhotenství, nikoli se stresem před či po něm. Bádali dál a dělali nějaký další výzkum na projevy toho stresu a vyplynula jim z toho přímá souvislost - střevní problémy v těhotenství = zvýšené riziko porodu dítěte s poruchou. Ty samé matky, které pak dítě s poruchou měly a teoreticky měly sedmkrát vyšší riziko (to je údaj vyplývající z jakési statistiky), že jejich další dítě bude též s poruchou, pokud držely dietu zaměřenou na zpestření jídelníčku a udržování kvalitního mikrobiomu ve střevech, měly naopak nižší počet narozených dětí s poruchou než matky, které měly první dítě zdravé. 
Vysvětluje to také boom poruchy autistického spektra, protože se přímo kryje s kvalitou stravování. Když lidé přestali přijímat dostatečně pestrou a čerstvou stravu, zvýšil se počet narozených dětí s poruchou. 
Samozřejmě je to neověřená teorie… ale velice zajímavá. A že se v těch střevech dějou věci, o kterých máme zatím jen matnou představu, tomu bych fakt věřila. 

Odberryho
Odberryho (242 příspěvků) 22.01.2024, 13:20:03 xxx.xxx.234.90

Já na nebe ani peklo nevěřím. Věřím na to, že se duše po smrti vrací zpět na zemi. A že jednou můžeme být lidé, pak psi, jindy klokan nebo koza. Takže za mě do nebe nejde nikdo, všichni zůstáváme tady 👌

assil
assil (1525 příspěvků) 22.01.2024, 13:31:29 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 22.01.2024, 12:59:53

Tak to je teda taky zajímavý. Já četla něco podobného akorát, že děti narozené císařem mají nižší imunitu a zvýšenou pravděpodobnost některých chorob, protože se nenakazí mikrobiomem od matky a proto už se dneska někde potírají děti po císaři vaginálním sekretem. Otázka je jestli to bude stačit, protože při přirozeném porodu má dítě v podstatě nos v zadku matky.

Semirah
Semirah (35 příspěvků) 22.01.2024, 13:32:36 xxx.xxx.202.168
keriton:

Je to samozřejmě otázka víry. Co je podle koho nebe a peklo, kdo tam jde nebo nejde, proč, kdo o tom rozhoduje. 

I pokud se zeptáte křesťanů, dozvíte se minimálěn sto a jeden názor.

V Bibli o tom nic konkrétního napsané není. 

Já bych si tipla, že pro zvířata nebe bude, a je mi celkem jedno, jestli mají nebo nemají duši, všichni víme, že mají povahu, vztahy, přemýšlení, a každý jedinec je naprosto originální. Ale myslím si, že je to fakt jen tipování a spekulace o něčem, co, stejně jako existence života po smrti, nelze nijak vědecky prokázat. 


Dovolím si oponovať, v biblii je toto:

19Vždyť úděl synů lidských a úděl zvířat je stejný: Jedni jako druzí umírají, jejich duch je stejný, člověk nemá žádnou přednost před zvířaty, neboť všechno pomíjí.

20Vše spěje k jednomu místu, všechno vzniklo z prachu a vše se v prach navrací.

21Kdo ví, zda duch lidských synů stoupá vzhůru a duch zvířat sestupuje dolů k zemi?

Kazateľ 3 - starý zákon 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.