Aktuálně: 5 144 inzerátů172 495 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů
Semirah
Semirah (35 příspěvků) 06.02.2024, 15:31:54 xxx.xxx.50.41
Quash:

Tady volně ke stažení, pokud vám nevadí číst v češtině. https://www.soss.cz/website/mainmenu/webpage%5B11%5D/for-students-and-teachers/webpage%5B5%5D/webpage%5B5%5D/mccarthy-cormac-cesta-cz.pdf/


Ďakujem, nevadí, naopak, rada čítam knihy v češtine, veď som vyrastala v Československu. Chodím do knižnice, určite ju budú mať. A ak nie, tak si stiahnem. Mám radšej papierové knihy.

Semirah
Semirah (35 příspěvků) 06.02.2024, 13:16:05 xxx.xxx.50.41
orionka:

Nejhorší je, že je to obrovský byznys pro všelijaké pašeráky lidí, převozce, dovozce, neziskovky, “humanitární” organizace…….atd. Je to nebetyčný obchod s lidskou bídou, nadějí a frustrací. A skončí to občanskými válkami, a přelévání lidí sem tam po Evropě.  Třeba Malevil a Cesta ( hororovější jsem nečetla) je toho předzvěstí.


Prosím Vás, Cesta - od koho? Nech si prečítam.

Semirah
Semirah (35 příspěvků) 22.01.2024, 13:32:36 xxx.xxx.202.168
keriton:

Je to samozřejmě otázka víry. Co je podle koho nebe a peklo, kdo tam jde nebo nejde, proč, kdo o tom rozhoduje. 

I pokud se zeptáte křesťanů, dozvíte se minimálěn sto a jeden názor.

V Bibli o tom nic konkrétního napsané není. 

Já bych si tipla, že pro zvířata nebe bude, a je mi celkem jedno, jestli mají nebo nemají duši, všichni víme, že mají povahu, vztahy, přemýšlení, a každý jedinec je naprosto originální. Ale myslím si, že je to fakt jen tipování a spekulace o něčem, co, stejně jako existence života po smrti, nelze nijak vědecky prokázat. 


Dovolím si oponovať, v biblii je toto:

19Vždyť úděl synů lidských a úděl zvířat je stejný: Jedni jako druzí umírají, jejich duch je stejný, člověk nemá žádnou přednost před zvířaty, neboť všechno pomíjí.

20Vše spěje k jednomu místu, všechno vzniklo z prachu a vše se v prach navrací.

21Kdo ví, zda duch lidských synů stoupá vzhůru a duch zvířat sestupuje dolů k zemi?

Kazateľ 3 - starý zákon 

Semirah
Semirah (35 příspěvků) 19.11.2023, 20:12:06 xxx.xxx.59.107

Ešte by bola iná možnosť, len j by nahradilo y

Kiyomi - výslovnosť je j

Kiyomi is a feminine name of Japanese origin meaning “clear,” “clean,” or “beautiful

Semirah
Semirah (35 příspěvků) 19.11.2023, 18:30:49 xxx.xxx.59.107
Irma19:

Využiju brainstorming🍀

Napadá vás někoho zajímavý umělecký název pro pěvecké trio mladých holek?

Ideálně, aby obsahoval slabiky MI (MICH), JO (JOL), KI (KIK). Klidně i dvouslovný .

🙏🙏🙏


Mám 3 slová:  Miracle Jolly Kids 

Asi nie, však? 

Semirah
Semirah (35 příspěvků) 19.11.2023, 18:21:16 xxx.xxx.59.107
Fikovnice:

Já nemám FB uzamknutý, popravdě jej nějak zvlášť nevyužívám…

Jen s lidmi na pokec právě na Messengeru.

Teď jen přemýšlím, jak toho chlápka zablokovat…ale ono ignorace bude snad stačit.


Ja som takému napísala, že manžela veľmi potešilo, ako ma ocenil a chlapík sa zablokoval sám 🙂