Aktuálně: 4 946 inzerátů174 060 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Psi v médiích

assil
assil (1491 příspěvků) 03.10.2023, 09:35:06 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 03.10.2023, 08:39:12

No já to vidím spíš jako konstatování faktu, že ty blbé majitele lze eliminovat zákazem těch psů. A jsem už ve stavu, že bych byla taky pro. Takže čím víc lidí se to dozví, tím líp, protože ten článek je psán pro lidi, kteří o tom nic nevědí.

balu
balu (1533 příspěvků) 03.10.2023, 09:43:59 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 03.10.2023, 09:35:06

Blbý majitel si tedy nepořídí amstafa, bude-li toto plemeno zakázáno držet, ale třeba NO. A udělá z něj stejného magora… Zakážeme NO?  A jak to bude pokračovat?

assil
assil (1491 příspěvků) 03.10.2023, 10:02:21 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 03.10.2023, 09:43:59

Udělat z NO magora útočícího na ostatní psy bez důvodu jde mnohem hůře než z kdejakého bull psa. A navíc myslím, že spousta těch týpků by si ani žádného psa nepořídila, když by nemohli machrovat s bull psem. Jako sorry, ale moje osobní zkušenost je, že 90% problémů se psama jde za bullama a popravdě je mi jedno co za magory si je kupuje, mě jde jen o jedno, nepotkávat je.

orionka
orionka (531 příspěvků) 03.10.2023, 10:19:12 xxx.xxx.82.160

V tom příběhu možná ani nešlo o velkého magora, který si psa pořídil. Buď někdo nedovřel branku, nebo paní tam, kde touto dobou nikdo nebývá, branku otevřela. Zase - kdyby někdo normálně šel, pes by se možná šel pomazlit. Jenže, jak zabrzdí běžec - dupnutím. Bohužel, ten pes, když zaútočil, už byl neodvolatelný a neodtažitelný. A možná by do té doby neublížil ani mouše. Jak si poprvé kousnul ( třeba z leknutí ), tak mu přeskočilo….Nejvíc by měl být ten příběh poučením pro hodné majitele hodných stafordů, kteří by mouše neublížili. A snad by to ani neměla číst veřejnost. Když se podíváte na diskuzi pod článkem - tak se množí lidi, kteří jsou odhodláni chodit na procházky s dětmi s pistolí. 

bambule
bambule (415 příspěvků) 03.10.2023, 10:25:34 xxx.xxx.59.36

A to byl včera na novinkách ještě článek, že nějaký stafordšírský teriér zabil čivavu před očima majitelky. Článek jsem jenom přeletěla očima a diskuzi radši ne. Zkusím prohledat.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 03.10.2023, 10:43:51 xxx:xxx.403e:16c1

Taky teď koluje tohle: https://www.prahain.cz/zivot-ve-meste/cizinec-s-agresivnim-psem-terorizuje-repy-lidem-dosla-trpelivost-a-do-rukou-vzali-mobily-14936.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Nechápu, že se to za ty roky nikomu nepodařilo vyřešit 😠.

Z bullů co jsem viděla byl v dospělosti bezproblémový jeden jediný. Ostatní byli schopní nekonfliktní existence ve společnosti jen proto, že je majitel trvale jistil a hlídal jako ostříž. Pokud má majitel takového psa, prostě ho nemůže mít bez jištění a nezkontrolovat po sobě 3x jestli zavřel branku. A pokud je to hňup, nebo taková existence jak v tom článku, tak je to dost katastrofa pro všechny okolo. 

Z mého pohledu těm psům strašně snadno přepne z pohody do útoku a kvůli blbosti - někdo zamává rukama, poskočí, zakřičí, pes se ve hře převalí, zakvíkne … A pokud se jednou rozhodnou do toho jít, velice těžko se jim to rozmlouvá, když kousnou, tak nepustí. Těžko psům zazlívat, že dělají to, k čemu byli vyšlechtění, ale taky raději potkávám na vycházkách jiné psy.

Leithian
Leithian (538 příspěvků) 03.10.2023, 12:05:17 xxx.xxx.120.42

A pak by lidi chteli zabit dedu kterej si dovolil branit svy zvirata vzduchovkou a zabasla ho zasahovka. Sileny. Magorum nic a tam kde je clovek v pravu to jeste odsere

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 03.10.2023, 12:46:42 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 03.10.2023, 12:25:11

Zmetek nějakej. Zavřít, fakt zavřít. 

My to tam měli svýho času celkem výživný. V posledním paneláku Rusák s Thajcem - vynikající kombinace, pes povlával na flexině. Ve vedlejším vchodě emerickej stafort jako kráva velkej a…..vymatlanej. Sejmul mi mou starou Bubinku - fenu, hárající starou - pes bez veškerý sociální brzdy. Naštěstí měl tehdy aspoň výjimečně koš, jinak ne. Kousnul si i do člověka-tak jako tenhle výše uvedenej šmejd. a jako návdavkem, ale to jsem tu čest naštěstí neměla, bydlela kousek od nás - tedy venčila v našich vodách, ta paní co sepsala knížku Bude dobrej. To mi dodatečně způsobilo osypky, když jsem zjistila. 

jsem moc ráda, že jsme odtama pryč.

assil
assil (1491 příspěvků) 03.10.2023, 12:53:13 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 03.10.2023, 12:26:14

Jo, protože ten pes mu masakroval slepice. A slepice si může evidentně beztrestně masakrovat kdo chce, na ty se nikdo neohlíží. Takže odnesou to oběti, slepice a jejich majitel.

Mi
Mi (171 příspěvků) 03.10.2023, 14:40:18 xxx.xxx.174.253
kometa:

No, co k tomu říct? Hon na čarodějnice?

Za mě neexistují bojová plemena, jenom blbí majitelé. Zdravotní problém je mnohem méně pravděpodobný.


To popírání výrazu  bojové plemeno je hloupost.Vznikl už v době kdy se  tito  psi k boji s jinými zvířaty používaly.  A bohužel i používají. Ještě nedávno se chovatelé chlubili game svých psů.Najednou ticho po pěšině,jako by se z nich ta bojovnost zázračně vypařila. To,že byli zároveň selektování k bezproblémovému vztahu k lidem,je na tak tenké niti,že stačí chyba ve výchově,špatný zážitek a pak se stane katastrofa. Samozřejmě,že člověka může napadnout kterékoliv plemeno.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.