Aktuálně: 4 798 inzerátů176 134 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

Psi v médiích

Orionka (neregistrovaný) 05.10.2023, 13:59:08 xxx.xxx.170.149
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 05.10.2023, 09:50:41

Přesně tak, přitomnost majitele někdy rváče podpoří. A úplně nejhorší je, když po něm drapnou a pak ho za obojek neudrží, nebo se jim vysmekne. Pak je útok jistý. 

Zavolat na psa a utíkat opačným směrem. Doufat (nebo vědět), že se pes připojí.

A taky je možné houknout na majitele “až bude na 3 metry, sejmu ho pepřákem”. Následuje konečně pořádné zařvání, na které pes i poslechne.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 05.10.2023, 14:06:52 xxx.xxx.33.9

“Zavolat na psa a utíkat opačným směrem. Doufat (nebo vědět), že se pes připojí.”

jsme si vykračovali s Aribem po louce a za námi se pustil nasertivní napružený AUO, majitelka vylezla na louku kus za ním
řvala naň, šla za ním tak na ni hulákám běžte pryč, takhle ho na nás tlačíte, až se na vás ohlédne tak pryč přímo utíkejte a vesele ho volejte…..naštěstí poslechla a jistěže se milé psisko, když zjistilo, že v zádech nemá nikoho, rozeběhlo za ní

no, jeho klika….😎

Sardullah
Sardullah (1005 příspěvků) 05.10.2023, 14:11:00 xxx.xxx.189.104

Když to tady tak čtu, tak se jen modlím, abychom na nějakého agresora nenarazili…snad to už nějak doklepu bez ztráty kytičky.

Ono se to hezky teoretizuje, ale pak dojde na praxi a ….to si můžu stokrát říkat…udělala bych to a tamto, ale když vím, jakou mají velcí psi sílu a ještě když jsou v nějakém afektu, tak si říkám, že s mojí kondičkou (špatnou) a mojí sílou (malou), bych ve své podstatě nezmohla nic.

Orionka (neregistrovaný) 05.10.2023, 14:33:15 xxx.xxx.170.149
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 05.10.2023, 14:06:52

Takhle jsem zachránila psův i svůj život, když se rozhodl plavat docela brzy z jara přes velikánskou přehradu. Když volání nepomohlo, zavolala jsem utíkala od břehu a pak sebou plácla a začala děsně naříkat. A protože miláček byl na mě silně fixovaný, mazal mě zachránit.(Už je to otřepaná historka, psala jsem to už na fauně - je to dávno cca 25 let -☹️.)

Doron
Doron (1864 příspěvků) 05.10.2023, 17:28:22 xxx.xxx.103.229

Tak je to už jejich druhej agresivní pes, co musel opustit Bílý dům. 

 Náhoda ?

Nemyslím si 😅.

Biden už je na tom opravdu špatně, asi ho vůbec nezvládá. Pes se asi bez pevného vedení necítí bezpečně, členové ochranky jsou takoví rázní.., možná strachová agrese, bůh ví.. Ale je to ostuda.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 05.10.2023, 17:30:49 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 05.10.2023, 13:59:08

Jo, takhle. Já to pochopila tak, že majitel bude někde stát, aby nevybudil psa a nechá to tak nějak na tom druhým, nebo tak něco. 

No zažila jsem situaci, kterou teď po těch příspěvcích přehodnocuju, už je to teda dýl, ale zamyslet se nad tím druhým, nemusí být pro případný příště na škodu.

Potkala jsem ženskou se dvě australákama, vodítka ani neměla, chytla je za obojky, ale když jsme prošli, tak je pustila a psi samozřejmě za náma. Řvala na ně - nic, pak přišla klasika oni nic nedělaj. Nějak se to zvládlo.

Za čas jsem na ně narazila na jiným místě, vyběhli na nás na cestě, ona byla zas dál, jednoho po chvíli přivolala a šla s ním za křoví a tam volala druhýho, já psa u stromu, ona volala já ho “vymazávala” pryč a nakonec teda šel. 

Ale byla jsem děsně vytočená, že - ani se neomluví a ještě se schová, aby nemusela bla bla bla. Tohle mě fakt nenapadlo a je dobrý si uvědomit, že to bylo třeba takhle.

Už jsem do těch míst pak přestala chodit.

megi-the-pes
megi-the-pes (2257 příspěvků) 05.10.2023, 19:04:07 xxx.xxx.61.188

Jo, četla jsem to někdy… dávno… že už to je kolikátý nezvládnutý emerickej pes u nich. 
Zajímavé mi přijde, že si mohou dovolit (peníze i známí) trenéra, výcvik, … a nic. Nebo si dalšího psa nepořizovat, nebo něco… neměla by taková osobnost jít příkladem? 

Verun
Verun (740 příspěvků) 05.10.2023, 19:12:10 xxx.xxx.220.12

Ještě s nebožkou erdelkou jsme měly na takové ty volnopobíhače a pohlavní loudily fígl, za trest…prostě jsme nezastavily a ještě přidaly do kroku ať si je pak chytají kde chtěj…

bambule
bambule (420 příspěvků) 05.10.2023, 19:33:10 xxx.xxx.75.237

Když jsem za dávných časů měla ještě velkého knírače - psa a otravoval nás nějaký malý vyštěkávač,  tak se mi vždycky osvědčilo, zavolat na majitele, že toho svého taky pustím na volno ať si spolu hezky pohrají. Ve většině případů následovalo velmi rychle odchytávání prudiče. 

Doron
Doron (1864 příspěvků) 05.10.2023, 19:35:40 xxx.xxx.103.229

Některý lidi tu agresivitu ve svých psech prostě nějak, třeba nevědomě, podporujou. I úplně necvičenej ovčák by nemusel být agresivní přece.

Možná právě nevhodný výcvik? Nebo nevhodný výběr, nějaká labilní linie?

Je taky zajímavý, že se třeba po třetím kousnutí nepoučili a nezačali něco dělat jinak 😅.

Taky věřím tomu, že páník vždycky nějak otiskne svojí osobnost a náladu do psa. Tak je možná Biden v Bílém domě ve stresu a je podrážděný ? Leze mu na nervy ochranka?

To se asi nedozvíme ..

Orionka (neregistrovaný) 05.10.2023, 19:37:40 xxx.xxx.82.160

Taky znám. Někteří si myslí, že každý má čas čekat, až se jeho pes vydovádí. Zatímco já tuhle tramvaj musím chytit, jinak mi ujede poslední autobus, budu muset na vlak a jít 5 km pěšky. Někdy jsem byla i sprostá.

sutrik
sutrik (320 příspěvků) 05.10.2023, 20:23:16 xxx.xxx.26.184

K ovčákovi v Bílém domě. Myslím si, že to musí být pro štěně, mladého psa se silným hlídacím pudem strašně těžké potlačovat něco, co jde přímo proti pudu. A nehlídat “svůj” dům a rodinu proti cizím vetřelcům (ochrance, úředníkům). Když ti vetřelci chodí i bez dozoru páníčka psím domovem.

Vůbec si neumím představit vychovávat v takovém prostředí mýho ratlíka. Je to od prvního dne obránce. A dalo mi dost času přesvědčit to malé mrně, když se ke konci zimy vyrojili na zahrady sousedé dosud zalezlí v barácích, že i ti sousedé tam patří. A že nejde je vyhánět z jejich vlastních zahrad pryč 😇 Že vesnice není jen ratlíka, má a chlupaté pirani a člověčí kamarádky. Kdyby se mi někdo toulal po bytě, tak taky budou problémy.

Do prostředí jako je Bílý dům bych brala jen vychovaného psa, který už ví, kdy hlídat a kdy ne. Nebo štěně méně hlídacího plemena než je německý ovčák.

Doron
Doron (1864 příspěvků) 05.10.2023, 20:37:27 xxx.xxx.103.229
bambule:

A neměli ho oni adoptovaného z útulku?


Ten druhý, Major, byl z útulku, musel pryč když pokousal pouhé  tři lidi… Ten třetí ,Commander, to dotáhl na deset nebo jedenáct .

Ale tak co, nikdo snad není vážně zraněnej a pes určitě najde dobrej domov.

Bidenovi jsou ovšem dosti nekompetentní majitelé 😔.

sutrik
sutrik (320 příspěvků) 05.10.2023, 20:45:40 xxx.xxx.26.184

Abych myšlenku zjednodušila. Štěně se má učit v adekvátním prostředí. Stejně jako přivolání nezačneme cvičit rovnou v rušném prostředí plném psů, ale na klidném místě, tak i nechránit, nebránit je třeba nejprve naučit na vhodném místě. A že to bude u rodilého obranáře trvat safra dlouho, než se naučené chování upevní natolik, aby se mohlo přistoupit na úroveň “za určitých okolností nesmím hlídat doma”.  

Verun
Verun (740 příspěvků) 05.10.2023, 23:26:55 xxx.xxx.220.12
bambule:

Když jsem za dávných časů měla ještě velkého knírače - psa a otravoval nás nějaký malý vyštěkávač,  tak se mi vždycky osvědčilo, zavolat na majitele, že toho svého taky pustím na volno ať si spolu hezky pohrají. Ve většině případů následovalo velmi rychle odchytávání prudiče. 


jj taky taky používám, a jedna slečna s csv na mě volala, netřeba se vlků bát a já na ní, já být váma, bála bych se o ty vlky ….

https://www.facebook.com/photo?fbid=1068208164616266&set=gm.10057692247638001&idorvanity=499895923417729


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.