Aktuálně: 4 979 inzerátů174 017 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Psi v médiích

megi-the-pes
megi-the-pes (2208 příspěvků) 03.10.2023, 20:21:26 xxx.xxx.61.188

Nevím, esi je naživu, protože foto z pedigree neodpovídá tomu, co dávaly na FB obě ty chovky. Ale noviny u nich říkají, že byl vyšetřen a utracen.

Nejsou to žádní nezodpovědní chovatelé, psi lezou po výstavách a cvičí.

No, ono na obličeji…  tržné rány, hodně krve… to je na vrtulník. Běžkyně se prý přiblížila k majitelce a pes skočil. Zakousl se jí do obličeje. A to tento pes prostě vůbec nemá v DNA, aby útočil na člověka, už vůbec ne na hlavu.
A majitelka vzala psa a šla ho zamknout domů - stalo se to před domem, kousek na polní cestě. A když se vrátila, paní byla mrtvá.

Nevím, tohle neznám, kde se to vzalo, esi nějaká nemoc, vet ho prý vyšetřovali, ale asi ne nějak moc, protože kdy se to stalo a dnes ráno už byl mrtvý.

Samozřejmě paní je mi líto, lidský život zmařený.

Košík. Ale já bych to teda od těchto psů nečekala a lidé tam ve vsi prý (furt prý, protože noviny) s nimi neměli žádné problémy, psi měli vodítka… Jo, mohl mít košík kvůli psům nebo koním, mají tam lidé i koně.

Ale kde se to vzalo? Řekla bych, že to byl kříženec, ale asi nebyl. Takže teď se bojíme nejen o psy? Já to nechápu.

Verun
Verun (718 příspěvků) 03.10.2023, 22:45:43 xxx.xxx.220.12

Jako majitelka bull plemene: 

Vodítka a pro všechny psy,  to i pro psy typu “morče” nebo “smeták” …a pak bude na sídlišti klid. 

rozklikla jsem video bull vs labropudl… bul měl smolíka, nebyl na vodítku a pak ho měl ten labropudl, byl napadený, - vyštěkával se na bula a majitelkou několikrát dost trhnul, že by jako šel do konfliktu? , vyzíval druhého psa, bula? co my o tom víme, pravděpodobně byl labropudl i na haltině, takže taky “nevychovaný pes” ? …je to strašně těžké, ti bull psi mají prostě nálepku, mají  sílu a jsou nekompromisní- hned trestají , sežer nebo budeš sežrán. Tady by potřebovala výcvik i majitelka labropudla, ale měla ho na vodítku, co kdyby to bylo obráceně, bull na vodítku by se zakousl do přiběhnuvšího  labropudla…mě  se to i stalo, moje bulina na vodítku zatřepala yorkem, co si šel štěknou - přežil to.  

I my majitelé bulů máme zážitky s majiteli těch ostatních psů …Psina si  na vodítku cizích psů nevšímá, maximálně civí, potkáváme ale jiné majitele " bezmozky" , co nás minou a se zmítajícím se psem na vodítku a jen co se minem  pustí psa  bulině za ocas, aby si jejich miláček čuchnul, když tak chce. Strašný , ona se bulina nezdá, ale mrsknout sebou umí, i jsem jim to vytkla, samozřejmě bez efektu a zamyšlení.

S vysírkama co si běží  kousnout do  buliny na vodítku-   se mi osvědčilo- odvrátit střet, že když je pes u nás , agresivně nakročím k němu a zařvu a ukážu na něj, do jednoho jsem i šťouchla, zatím mi to vždy vyšlo, byl to jeden  velký kříženec  bula . agresivní by asi nebyl, jen takový pohlavní loudil, jeden malej angl. staford- ten běžel zle, a pár kříženců. 

Zrovna o víkendu, jdu od Lipna po místní cestě, psa na vodítku, u jedné chaty u té cesty  stojí rakušák vidí mě a nechá svoje dva čokly- bordera a australak vyloženě se štěkotem vyběhnout na nás, chtěl se jich zbavit? 😂 buli je kliďaska, ta to ustála, já zaklela, ale nikdy nevím, kdy to překročí míru jejího klidu- co je to , co stačí aby přepla? Já to prostě nevím… 

Trickyvoo
Trickyvoo (393 příspěvků) 04.10.2023, 01:28:36 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 03.10.2023, 22:45:43

Já teda nemám bull plemeno, ale už víc jak rok přihlížím tomu, jak na Malinu chodí vrčet a štěkat různí psi a ona většinou jen kouká, ale zrovna v sobotu bílý střapatý pes, o něco větší než Malina,  prostrčil hlavu plotem a kolem jdoucí Malině se pokusil zakousnout do krku. Malina se lekla a hned útok opětovala, pes se schoval zas za plotem, nicméně jak vždy klidná Malina šla střelhbitě do útoku, mě dost překvapilo. Nicméně asi rozlišuje stupeň ohrožení, yorky a jim podobné doposud nebrala vážně.  

megi-the-pes
megi-the-pes (2208 příspěvků) 04.10.2023, 03:50:05 xxx.xxx.61.188
Odpověď na příspěvek uživatele Trickyvoo z 04.10.2023, 01:28:36

A to byl kluk?
Já su z té moderní doby vedle. Kdysi se říkalo, že pes nenapadne fenu, do určitého věku se nenapadají štěkanátka… a mně to tak přijde normální. Ale dnes to není normální. Máme miliony psů v hrozně malém prostoru, a navíc je mezi námi děsivě moc blbechecků. 

Drvodělka fialová (neregistrovaný) 04.10.2023, 06:27:07 xxx.xxx.171.14

Nechci se navážet do majitelů bul plemen, ale mě třeba malý pejsek bez vodítka vůbec nevadí.  Ještě jsem neslyšela o případu, že by takový psík někoho zakousnul. Pokud mám psa, co nesnese, že k němu taková čudla čuchne nebo na něj štěká a je jedno, co mám za plemeno, prostě s ním vůbec nechodím tam, kde bych se do podobných situací dostala. Sama mám velkého, potenncionálně nebezpečného psa, chodím s ním tam, kde cizí lidi nepotkávám a chován se tak, abych minimalizovala riziko. Kdybych tuhle možnost neměla, vůbec si ho nepořídím. Je spousta plemen, která podobné problémy nemají.

To, že si kdokoliv pořídí zvíře, neznamená, že s omezuje, natož ohrožuje okolí.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 04.10.2023, 07:30:45 xxx.xxx.65.248
Drvodělka fialová:

Nechci se navážet do majitelů bul plemen, ale mě třeba malý pejsek bez vodítka vůbec nevadí.  Ještě jsem neslyšela o případu, že by takový psík někoho zakousnul. Pokud mám psa, co nesnese, že k němu taková čudla čuchne nebo na něj štěká a je jedno, co mám za plemeno, prostě s ním vůbec nechodím tam, kde bych se do podobných situací dostala. Sama mám velkého, potenncionálně nebezpečného psa, chodím s ním tam, kde cizí lidi nepotkávám a chován se tak, abych minimalizovala riziko. Kdybych tuhle možnost neměla, vůbec si ho nepořídím. Je spousta plemen, která podobné problémy nemají.

To, že si kdokoliv pořídí zvíře, neznamená, že s omezuje, natož ohrožuje okolí.


Drvodělko, dovolím se postavit se vám do opozice. Mnoho malých pejsků k naší hnědé přiběhne a okamžitě se chytá jí provádět hluboké rektální vyšetření. (Ona psům voní, i když nehárá.) Hnědá si jde po svých, nikoho si nevšímá… dokud jí nevleze doslova do jejího prostoru s těsným kontaktem. V tu chvíli lehce zavrčí a pokud pes ignoruje, zfackuje ho za řevu. (Ona ještě nepřišla na to, že umí kousat.) Následně na mě řve majitel malého internisty.

Bydlíme ve městě, takže jít někam, kde nejsou malí psi, znamená chodit venčit do vlastního sklepa.

A jak možná víte, protože jsem to tu psala opakovaně, naše feny opakovaně pokousal malý pes.

Doplním včerejším zážitkem. Přecházím hlavní třídu, dva pruhy aut, dvoje tramvajové koleje. Auta nám dávají přednost, tramvaj je ještě daleko. Vstupujeme do vozovky. Proti nám paní s malým psem na flexině. Holky na krátko na pevném vodítku těsně u mě. Tramvaj se blíží, paní také. Akce. Malý pes vystřelil z flexi s cholerickým řevem až k holkám. Reakce. Mých dvakrát dvacet dva kilo vyletělo proti. Ty tři vteřiny, než jsem je dostala zpátky do klidu k sobě, byly přesně ty, kdy už jsem měla být z toho tramvajového pásu pryč. Tramvaják naštěstí vše z dálky viděl a dávno brzdil. Auta stála, tramvaj stála, všichni měli podívanou.

Výsledek: respektuji váš názor, vychází z vašich zkušeností. Ta moje je úplně opačná, moje znamená, že i malý pes, který nemůže nikoho zabít, může napáchat škody. Přinejmenším psychické.

Drvodělka fialová (neregistrovaný) 04.10.2023, 07:48:27 xxx.xxx.62.226

Máte pravdu, že i malý pes má být vychovaný. Jenže, když to řeknu na tvrdo, pokud se i stane, že po mě taková ponožka vystartuje, dostane kopanec a je to. Kdyby se ohnal větší pes, natož takový co má v genech kousni a drž, je situace jiná. 

Pokud není možné venčení mimo obydlené prostory a chci velkého psa, tak si prostě vybírám ze psích flegmatiků, ne temperamentních  pracovních plemen, jako jsou bul plemena.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 04.10.2023, 07:55:16 xxx.xxx.65.248
Drvodělka fialová:

Máte pravdu, že i malý pes má být vychovaný. Jenže, když to řeknu na tvrdo, pokud se i stane, že po mě taková ponožka vystartuje, dostane kopanec a je to. Kdyby se ohnal větší pes, natož takový co má v genech kousni a drž, je situace jiná. 

Pokud není možné venčení mimo obydlené prostory a chci velkého psa, tak si prostě vybírám ze psích flegmatiků, ne temperamentních  pracovních plemen, jako jsou bul plemena.


No ale já mám pudly. To, co s nimi řeším, jsem opravdu nečekala. A hnědá se rozsypala právě po střetech s malými psy. Neříkám, že to neměla v sobě, nafasovala ve šroubovici určitě nějaké sklony, ale spouštěči byli už pak ti menší psi.  

hmn
hmn (1023 příspěvků) 04.10.2023, 08:04:47 xxx.xxx.33.9

tohle všechno není o represích, ale o znalostech, vzdělání, povaze člověka

a nic neeliminuje konflikty na nulu, tzv. nešťastné náhody se budou stávat pořád

Sarah01
Sarah01 (1514 příspěvků) 04.10.2023, 08:11:37 xxx.xxx.11.197

Mě nedávno dostala jedna paní venčící svého psa v Olomouci na hlavní třídě. Pes nějaký malý chlupatý kříženec na volno, já goldenku úplně klidnou na vodítku u nohy, o psa vůbec nejevila zájem, zajímají ji spíš lidi. Když nás paní zaregistrovala, začala na psa hystericky řvát a na mě volala, že pejsek už byl pokousaný od velkého psa a abych jí netvrdila, že můj pes nekouše, protože to říkají všichni. Ok, neříkala jsem nic, ale napadlo mě, že kdyby si dala psa na vodítko, nemusela by na nikoho úplně bezdůvodně řvát.

Drvodělka fialová (neregistrovaný) 04.10.2023, 08:50:32 xxx.xxx.62.226

Ale jo, máte absolutní pravdu, že malý nevychovaný pes je otravný. Takový psi a jejich majitelé dělají špatný jméno všem pejskařům. Ale prostě pes okolo 5 kil není nebezpečný to je to.

Orionka (neregistrovaný) 04.10.2023, 10:42:33 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele Drvodělka fialová z 04.10.2023, 08:50:32

Jenže majitelé (spíš majitelky) malých psů na to hřeší. Chodívala u nás slečna s krásným, vychovaným a vycvičeným NO. Na krátkém vodítku s košíkem. Na lavičce seděly dámy a kolem nich mrňaví raťafáci. Okamžitě se na psa s jekotem vyřítili, poskakovali za ním, vztekle mu rafali po nohách…a dámy nic, žádná snaha odvolat, odchytit….kdyby se NO jen otočil, rozmázl by je košem po chodníku. Myslím, že pro toho psa to muselo být hrozně ponižující. 

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 04.10.2023, 11:24:07 xxx.xxx.189.104
Drvodělka fialová:

Nechci se navážet do majitelů bul plemen, ale mě třeba malý pejsek bez vodítka vůbec nevadí.  Ještě jsem neslyšela o případu, že by takový psík někoho zakousnul. Pokud mám psa, co nesnese, že k němu taková čudla čuchne nebo na něj štěká a je jedno, co mám za plemeno, prostě s ním vůbec nechodím tam, kde bych se do podobných situací dostala. Sama mám velkého, potenncionálně nebezpečného psa, chodím s ním tam, kde cizí lidi nepotkávám a chován se tak, abych minimalizovala riziko. Kdybych tuhle možnost neměla, vůbec si ho nepořídím. Je spousta plemen, která podobné problémy nemají.

To, že si kdokoliv pořídí zvíře, neznamená, že s omezuje, natož ohrožuje okolí.


mě třeba malý pejsek bez vodítka vůbec nevadí

Mě malý pejsek bez vodítka taky nevadí, v případě, že je vychovaný, že má přivolání a v případě, že ho chce jeho majitel nechat pozdravit s mým psem, tak se zeptá, jestli je to možné, jestli o to můj pes stojí a hlavně, protože mám velké psy, tak zda to pro toho malého pejska nebude nebezpečné. A nemusí se jednat hned o to, že můj pes je nějaký agresivní radikál, co nesnáší psy. Měla jsem psa, co miloval malé pejsky, ale byl jak hrom do police, buldozer a jeho přístup nebyl opatrný, ale juchuchů, juchuchů…prostě to nešlo, aby se s nimi kamarádil.

Pokud mám psa, co nesnese, že k němu taková čudla čuchne nebo na něj štěká a je jedno, co mám za plemeno, prostě s ním vůbec nechodím tam, kde bych se do podobných situací dostala.

Měla jsem velmi radikální fenu a takovéhle “malé čudli” jsem několikrát “zachraňovala” tím, že jsem prcka, který k nám doběhnul zvedla do náručí…neboť, co má panička v náručí je hájeno, neboť je to JEJÍ.

 Jako promiňte…jsem si vždycky vědoma toho, co mám doma a proto, čuba v civilizaci nebo tam, kde se pohybovali psi chodila na vodítku a s náhubkem. Na psy neútočila, ale jen proto, že “nesměla”. A co teda…jako já mám chodit kanálama, přestože mám svého psa zabezpečeného, přestože můj pes na nikoho neřve, nedoráží…a to jen proto, že někteří majitelé pidipejsků si myslí, že jejich pejsek nemůže nikoho zahrdlit a vychovat takhle malého psa je zbytečnost. Potom to vypadá tak, že taková malá psí hysterka na volno vám začne dorážet na vašeho psa. Ale pozor, běda, když vašemu velkému psu, který jde na vodítku u nohy, má nasazený koš a malého psa “ignoruje”, dojde trpělivost, otočí hlavu k němu a hlubokým hláskem udělá “BAF”…pidipsík se s řevem běží schovat za pánečka a vy dostanete vynadáno, že máte agresivního psa.

No a třeba moje pyrenejka…to je anděl, neagresivní, přátelská psí holka, ale do chvíle, než nějaký pidipes vystartuje na “jejího” Matese (náš druhý pes berňucha)..to potom nezná bratra. A měla by tahle hodná…vychovaná psí holka chodit mimo civilizaci?

Jako jasně, povětšinou stejně procházkuju někde, kde je klid. 

Asi se shodneme na tom, že by se měli všichni chovat zodpovědně a pokud je pes potencionálně nebezpečný, tak ho musím mít řádně zabezpečeného, aby nikoho neohrožoval. Abychom byli bezpeční pro okolí. Ale na druhou stranu, by si někteří majitelé malých pejsků měli uvědomit, že ta jejich šňafací a dorážecí Fifinka taky není nic příjemného. A vychovat malého psa lze…malé a vychované pejsky potkáváme, pěkně se s nimi pozdravíme. Bohužel je dost těch nevychovaných.

Na mého psího důchodce a štěně pyrenejku vyběhl borderteriér a pěkně z ostra. Měl jediný štěstí, že se poté, co jsem na něho zařvala, držel v nějaké vzdálenosti a nešel mi do kontaktu se psy…jinak by dostal takovej kopanec, jakože psy miluju, tak by mi to bylo jedno…já na vodítku sice velkýho psa, ale starýho a navíc bázlivku a štěně, které socializuju a chci, aby mělo se psy jen dobré zkušenosti…obzvlášť v případě, že to štěně je malej pastevec a fakty se snažím udělat max pro to, aby byla k pejskům tolerantní. A to se stalo pár metrů od mého domu, cestou na prochajdu….

Já se omlouvám, tohle je pro mě dost emotivní a jsem na podobná témata dost háklivá…jasně, psa musím mít zabezpečeného tak, aby nikomu nemohl ublížit, vychovaného tak, aby nikoho neděsil, aby se všichni cítili bezpečně. …ale jinak by se měl používat stejnej metr na malý a velký psy.  Prostě pokud nemá pes přivolání, tak nemá na volno co dělat. A nějaký startování nejen po psech, ale i po lidech je pro mě taky nepřijatelné a to přestože nikoho vzhledem ke své velikosti nezahrdlí.  Prostě by mě šlak trefil, když si někteří páníčci myslí, že si jejich pidipes může dovolit cokoliv jen proto, že “není nebezpečný”.

A zpátky k tématu….to je přesně problém v našem státě, že nějaký ignorantský nekulturní hovado může se svým psem ohrožovat koho chce, může terorizovat okolí a nikdo s ním nic neudělá. Tady je přesně vidět, že je úplně jedno, jakej se udělá zákon, jakou vyhlášku město vydá, protože to bude jen další omezení a bič na slušný pejskaře, kteří to budou dodržovat. 

Dokud pes nezabije člověka…v tom “lepším” případě dítě, tak se nic nestane…toť můj názor.

Nebo stane. Pokud by mi něčí pes zabil mého psa, no tak bychom asi skončili ve vězení my, neboť bychom si to šli s dotyčným vyřídit ručně a stručně.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 04.10.2023, 11:30:27 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 04.10.2023, 10:42:33

Jsem ještě se svým prvním ohaříkem  měla výbornou scénku na sídláku. Dvě důchodkyně+2 smetáci volně pobíhající. Vidím = beru psa automaticky k noze, děláme zdvořilostní oblouček,je nám ovšem k ničemu, ty dvě čudle hysterický jezdily jak életrický myši a báby ječely na čokle, pak ječely, že takhle velkej pes má být na vodíku a mít košík. No ty krááááááááááááso! Byla jsem slušná, byla neposlala jsem je tam, kam patřily, ale sdělila jsem jim, že pokud jim jejich vetchý zrak slouží, musí si zajisté všimnout, že můj pes jde na milimetr u mé nohy a nemám s ním - na rozdíl od nich - problém, protože jsou to ony, kdo zběsile pobíhaj bez šance cokoliv dokázat a jestli ešče ceknou, tak toho psa pustim. (že by se nic nestalo, nemohly ty dvě čoudy tušit) Byl to kurz sebeovládání pro mou vznětlivou povahu a jen jejich věk je chránil.

Doron
Doron (1773 příspěvků) 04.10.2023, 11:42:02 xxx.xxx.20.97

Teda, to je naprostá a čirá hrůza a tím stafordem..😔

Megí, nedokázala byste ještě vyšpiónit, jak byl starej? Vy jste úplnej detektiv… Megí, nejste vlastně detektiv?!?!?😅

Strašně by mě zajímalo, co se stalo..

Moje fantazie je, že možná nějak blbě cvičili obrany.. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 04.10.2023, 14:34:18 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 04.10.2023, 11:24:07

V jiným vlákně jsem psala, že tu máme psa rváče a bohužel i killera.

Přistál tu papír, že na území obce je zakázán volný pohyb psů. 

Zkuste si tipnout, kdo tu chodí se psem na vodítku. S vychovaným psem. Nepotřebuju k tomu ani upozornění, připomínku z obce.

Když jsem kdysi koukala na C. Millana,  tak tam často bylo “ Už kousnul člověka, už kousnul 2x, pokousal psy. Cesar je naše poslední naděje, nechceme ho dát utratit”…

No tak asi fakt nemá město jak to řešit. Často se to nehlásí, vymění se kontakty a řeší se placení ošetření. Pak možná přestupek, pokuta? 

Jo killer zvalchoval i dvě feny, teda nepokousal, nahrabal pod sebe, možná to bylo o štěstí, nevím, ke mně se to vždycky doneslo, tak asociál asi neřeší, jestli pes nebo fena.

Nevychovanci mi vadí bez rozdílu velikosti. Vadí mi ti neohleduplní majitelé, hloupí majitelé. 

Než pětikilovej parkovej “znásilňovač” všeho - bez rozdílu pohlaví i věku, to už je mi milejší bullpes na vodítku, ke kterýmu se dá čuchnout a prohodit pár slov s majitelem.

Je fakt, že ti městský psi to mají těžký, ne ti s fajn majiteli, vyžitím. Ale oni musejí žít ty svý parkový, sídlištní životy, kde potkávaj kvantum psů a z toho spoustu nepříjemných psů a ještě nemají pochopení u majitele. To se zas na jednu stranu nedá divit, že to jsou zmítající se hysterky. 

Často je to “Já a po mně potopa” , ohledy, slušnost, respekt, to se fakt moc nenosí. Velká škoda.

Nikdy by mě nenapadlo nechat otravovat seniora, psa, co se bojí…a to myslím, mám psa “Nebojte se, on je hodnej” 

Doron
Doron (1773 příspěvků) 04.10.2023, 16:11:15 xxx.xxx.20.97
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 04.10.2023, 14:34:18

Co to je za rasu, ten killer?

Ty jo, to bych svýho psa asi bránila dost nevybíravě.

Moc dobrá a praktická je dlouhá hůl, dřív to nosil každej pocestnej. Je to hodně účinná zbraň, když člověk není moc útlocitnej.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 04.10.2023, 16:55:18 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 04.10.2023, 16:11:15

“Čistokrevnej” NO, tak padesátikilovej.

Na nás měl výpad jednou, psala jsem v “Můj je hodnej”. Teď je zas klid.

Zrovna včera jsem je potkala, minuli jsme se naprosto v klidu. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.