Aktuálně: 4 803 inzerátů176 218 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Psi v médiích

Orionka (neregistrovaný) 06.10.2023, 00:03:32 xxx.xxx.82.160

Pořád si myslím, že dělat obrany s Bull plemeny není vhodné. I když věřím tomu, že koušou na rukáv, že nemají zášť vůči člověku uvnitř, že se tím učí kázni…a že nechápu vo co gou a jsem úplně mimo.

A co když nejsem úplně mimo jen já, ale i výcvikář, ke kterému holčina se Staffordem přijde a začnou s rozvíjením zloby, tak jak to bývalo za Svazarmu.

Nedávno jsem narazila na video - psi uvázani u plotů, okolo nich lital figurant s klackem a řevem… to je ten správný začátek obran?

Doron
Doron (1865 příspěvků) 06.10.2023, 10:47:20 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 06.10.2023, 00:03:32

Myslím si to samé. 

Hned jsem si myslela, že se mu ta běžkyně spojila s obranou 😔.

Ono také nevíme, co přesně cvičili, jestli sportovku : stopu, poslušnost a obranu nebo třeba jenom “ obranu”, kde ho nějak přetáčeli, jako na tom videu o kterém píšete. Možná s tím začali teprve nedávno, na fotkách na fb ani nekouše na pořádnej rukáv, možná mu to zdvihali nahoru nad hlavu aby vyštěkával..

Jak píšou na fb, ten pes taky nedávno kryl, možná i to mohlo mít určitý vliv , možná byl víc namachrovanej.. Zajímalo by mě, co by si o tom myslela Inspektorka..

V každém případě je to strašná tragédie, pro tu paní  která zemřela a její rodinu,  i pro  majitelky, které s tím budou muset žít , i pro to dítě, který má maminku na psychiatrii a v konečném důsledku možná i pro sportovní kynologii😔.

Rapotačka (neregistrovaný) 06.10.2023, 11:00:00 xxx:xxx.8877:97e5

Někteří psi do svého území zahrnují třeba i chodník, kolem jejich domu.

Znám 2 případy, kdy majitel otevřel branku, pes vylít a rafnul  kolemjdoucího.

“”"""""""""""""""""""""""""""""""""""

- psi uvázani u plotů, okolo nich lital figurant s klackem a řevem…

Asi se na některé psy takhle musí. Jsou hodní a nenapadlo by je vůbec vyjet

na člověka. Ti odvážnější jim to ukáží.😇

Rapotačka (neregistrovaný) 06.10.2023, 11:02:32 xxx:xxx.8877:97e5
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 06.10.2023, 11:00:00

doplním: pro nácvik obran

Jinak si myslím, že pes k hlídání a obraně časem dozraje.

Orionka (neregistrovaný) 06.10.2023, 11:55:47 xxx.xxx.82.160

Já jsem to měla se psem opačně - dokud nebude mít skoro 100% poslušnost, nezačnu s obranami. Klasický Svazarm-kruhove dráždění, postupně pouštět a zákus. “Tak na tohle se ani nekoukej” a šli jsme se projít. Myslím, že se to vyplatilo, nikoho nikdy nekousl, i když byl občas samoútočící. Věděl, že kousat do lidí je tabu. Nikdy jsem nepotřebovala, aby opravdu kousnul. Když byl ve dvojici s fenou, každý obleza se nám zdaleka vyhnul. Když jsem šla potmě příměstským prostorem, věděla jsem, že v okruhu 50 m ode mě nikdo není.

Orionka (neregistrovaný) 06.10.2023, 12:00:26 xxx.xxx.82.160

Kousání u bullů je hodně efektní. Ale snad by mohli kousat na ty pytle různě zavěšené. Ale ne na něco, co se podobá člověku. Aby nebylo časem dosaženo záměny ze psů na lidi - když psí zápasy jsou zakázané a ten boj a kousání mají hluboko zadřené v genech.

Rapotačka (neregistrovaný) 06.10.2023, 12:32:23 xxx:xxx.5712:128e
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 06.10.2023, 11:55:47

Kousat třeba na zkoušku …

Zrzavci
Zrzavci (2891 příspěvků) 06.10.2023, 12:54:11 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 05.10.2023, 19:04:07

že si mohou dovolit (peníze i známí) trenéra, výcvik, … a nic

Jenže to bohužel není o trenérech. ale o nastavení majitele. Majitelé potřebují především trénovat, ale vysvětlete tohle emeričanovi. Ten to nepochopí. Pes s trenérem fungovat bude, a majitelem ani za zlatý prase. Ten člověk neposlouchá, co mu trenéři říkají. Buď nechce,páč je chytrej jako zábradlíčko před ZŠ, nebo je tak blbej, že tam ty informace prostě nedoputujou, natož aby dostaly šanci se zahnízdit.

Doron
Doron (1865 příspěvků) 06.10.2023, 13:05:06 xxx.xxx.162.126
sutrik:

Abych myšlenku zjednodušila. Štěně se má učit v adekvátním prostředí. Stejně jako přivolání nezačneme cvičit rovnou v rušném prostředí plném psů, ale na klidném místě, tak i nechránit, nebránit je třeba nejprve naučit na vhodném místě. A že to bude u rodilého obranáře trvat safra dlouho, než se naučené chování upevní natolik, aby se mohlo přistoupit na úroveň “za určitých okolností nesmím hlídat doma”.  


Nemyslím si. Naopak bych štěně socializovala od úplného začátku ( on tam přišel jako štěně). Navykla bych ho na přítomnost lidí ( hry, mazlení pamlsky od každého koho potká.) Utlumit agresívní reakci u malýho štěníka je mnohem snadnější než u dorostence. Šel by z něj klidně udělat pes vítací.

Ale to by tam musel někdo být a věnovat se mu, a nevíme, jestli psí trenér smí do Bílého domu , asi těžko..

Biden na to nemá čas, protože musí prezidentovat a ve svém věku už na to asi nemá ani postřeh ani sílu. Otázka, koho pes vlastně bral jako páníka.

Orionka (neregistrovaný) 06.10.2023, 13:47:21 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 06.10.2023, 12:32:23

Tak je tolik sportů a zkoušek, že s bully netřeba dělat obrany. Pochybuju, že by zrovna obrany potřebovali na uchovnění. Je to krásné, efektní, baví je to, ale je to nebezpečné (už se opakuji)

megi-the-pes
megi-the-pes (2259 příspěvků) 06.10.2023, 16:38:09 xxx.xxx.61.188

Mě zajímá, jestli potomci dostanou stopku v chovu. Pokud ne, tak už to není plemeno stafford, je to nějaký pes, co kouše do lidí. Neodpovídá povaze plemene. Co bude dělat klub, co FCI? Začnou písat chovnost, až budou psi dospělí? Začnou to lidé množit, až budou psi dospělí? 
Toto nebyl stafford, byl to vadný stafford. Kdyby udělali pitvu, vidělo by se, esi mu něco nebylo. Nevěřím, že obrana způsobí tohle. St. není ovčák, pinč. 

orionka
orionka (531 příspěvků) 06.10.2023, 17:24:37 xxx.xxx.82.160

Já vím, že je znáte líp. Ale možná špatně vedený výcvik obran. Nemůže to být tak, jak jiná plemena ztratila/změnila povahu, třeba dobrman, tak staford ji změnil na druhou stranu.

Trickyvoo
Trickyvoo (398 příspěvků) 07.10.2023, 00:37:52 xxx.xxx.172.82
Fikovnice:

Omlouvám se, že to vkládám podruhé. Četli jste to? Pokud jo, máte na tuto záležitost nějaký názor?

Bidenův vlčák Commander musel opustit Bílý dům, pokousal nejméně deset lidí 

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/bily-dum-nemecky-ovcak-commander-musi-pryc.A231005_092435_zahranicni_tbr


Jo, četla, jen jsem neměla čas reagovat. Přišlo mi to celkem vtipný, jak píšou po x pokousaných lidech, že půjde pes pryč, protože Biden dbá na bezpečnost svých zaměstnanců. Normální člověk by to řešil už u prvního případu. Měl mu pořídit psovoda, který by dbal na bezpečnost lidí a venčil. Ten pes za to nemůže, že je v Bílým domě tolik divnej týpku 

Doron
Doron (1865 příspěvků) 07.10.2023, 02:00:28 xxx.xxx.20.97
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 06.10.2023, 16:38:09

Myslím, že na potomcích se chovat nebude, lidi jsou  z toho strašně vyděšený.

Nicméně si myslím, že špatně vedený tréning “ obrany” se na tom podílet mohl.

Staffíci mají obrovskej drive, musí se s ním umět zacházet. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2259 příspěvků) 07.10.2023, 08:40:04 xxx.xxx.61.188
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 07.10.2023, 02:00:28

Musíte mi to vysvětlit jako bllbovi. 🙂 Nevím o tom nic. Cca.
Chápu, že můžu v psovi něco vyškrábat - zlobu na člověka - když ho budu třeba řezat. Je to takto myšlené? Probudit v něm to, že na ten obličej skočí a zakousne se.
To nebude problém u vlčáka.
Jak toho dosáhnu u psa, který po 150 let byl zastřelen, pokud si na člověka otevřel hubu?
Když do toho psa kopnete, štěkne, ale nezavrčí a nekousne. Jediná obrana člověka je u něj to, že osobu povalí na zem a stoupne si na ni, ale to jen některý, většina nic nedělá.
Není to ani hlídač, ani obranář.
Když se dva perou, já se směju… ne, nesměju, je to nejhorší rvačka mezi psy, jakou jsem kdy viděla, ale absolutně se nebojím, že by se psi spletli a kousli do mé ruky. 
Když tento pes řve na jiného psa a chce ho kousnout, zabít, temné oči a nechal by na sebe spadnout tank, a já k jeho zubům natáhnu ruku, on uhne hlavou. 
Tak jak dosáhnu toho, že on tyto vlastnosti odhodí? 

Orionka (neregistrovaný) 07.10.2023, 11:04:39 xxx.xxx.82.160

A co když v tom nebyla zloba? Nevíme, jak cvičili (blbě se to píše, to co mám v hlavě - kromě bílých míst). A taky popis té události je různý. Kousl vůbec majitelku? Co si nechala ošetřit? Co v něm vyvolala ta běžkyně? Bránil majitelku? Nebo jen skočil, protože asociace se cvičákem - tím hravým? Jestli bránil, pak se možná povahy posunuly. A je to průšvih. Nebo “jen” nešťastná náhoda.

Anonymní (neregistrovaný) 07.10.2023, 12:22:46 xxx.xxx.89.123
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 07.10.2023, 11:04:39

Majitelka byla zraněna při útoku, když se pokoušela - neúspěšně - psa sundat. Ale domu ho odvedla a vrátila se zpět k napadené. Té už nešlo nijak pomoci. A teď je hospitalizovaná na psychiatrii -podle rakouských novin.

Celý popis události pořád chybí - je ve hře i šok, úder do hlavy oběti. Je to strašné, je mi líto pozůstalých. 

Jen pes, co dokáže zabít čistě pokousáním - to je v něm. Jako v jedinci. Výcvik na to zase takový vliv nemá. Ve smyslu, že by - i když po špatném výcviku - tohle dokázal udělat a   kdyby nebyl cvičen - tak se to nestalo. 

Viděla jsem pár “výsledků” po napadení od bulla - ta zranění jsou devastující strašně. Plus ti psi jsou nečitelní i pro zkušené. Nejde moc dobře - předcházet problémům.  

a 1000% můžou psát ve standardu, že je to přátelský pes - selekce na povahy se v chovu už roky nekoná. A u pitu, kde se na tu povahu jede - jsou lidožravé linie a nikdo se tím netají.

Doron
Doron (1865 příspěvků) 07.10.2023, 13:24:57 xxx.xxx.20.97
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 07.10.2023, 08:40:04

No, taky nejsem odborník  ,ale laicky.. Ten lovecký a “rváčský” drive se přes peška, rukáv, ringo, manžetu začne spojovat s člověkem ( nejdřív figurantem). Na těch fotkách je to trochu vidět, nejdřív před ním tahají nějakýho peška na provaze, na další už si nese rukáv, kterej zřejmě z někoho sundal z ruky…

Pro psa je to obrovskej adrenalin , už už ho chce zase zažít, oni ho frustrujou “ přetáčejí”, pak se figurant třeba rozběhne a pes se má konečně s tím obrovským přílivem adrenalinu kam napřít . Přirovnala bych to k drogový závislosti.   A spojuje se to s nějakým povelem. Ovšem pes si to může spojit i s něčím o čem nevíme . Tón hlasu, napětí páníka, běh s nějakou specifickou charakteristikou.. A teriér se rychleji  nabudí, než přemýšlí. Tak třeba takhle by to mohlo být…

Nebo byl prostě povahově špatnej nebo neurologicky nemocnej.

Nejvíc by o tom věděla inspektorka, škoda, že tu není..


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.