Aktuálně: 4 954 inzerátů174 091 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Psi v médiích

Sarah01
Sarah01 (1517 příspěvků) 03.10.2023, 15:08:58 xxx.xxx.11.197
kometa:

No, co k tomu říct? Hon na čarodějnice?

Za mě neexistují bojová plemena, jenom blbí majitelé. Zdravotní problém je mnohem méně pravděpodobný.


A tak já bych označení zas až tak nezatracovala, i když je na něj právě spousta majitelů těchto plemen alergická. Byli šlechtěni k zápasům a teda za mě těžko to z těch psů někdo vymlátí nebo odstraní piškotkem, tomu nevěřím. Ten pes může být doma naprostej milius, může spávat s dětma v postýlce, přesto až dospěje, bude napadat psy samce, pokud to páník venku neukočíruje. I u nás v poslední době vídávám venčit pána takové dva pejsky na flexině, chodí až k večeru, aby nikoho nepotkal a pejsky mohl pustit na volno. Jenže já chodím taky k večeru, na cvičení potřebuju klid a ne aby mě někdo rušil psa z odložení nebo mně chodil do vlečky. A posledně mě teda dost vyděsilo, jak je pán hystericky přivolával, tak nějak jsem byla vyvedená z toho večerního klídku. Což o to, svýho psa si přivolám, ale pokud Ruda nebo jak se pes jmenoval, přiběhne až k nám, tak nevím, co budu dělat, ptž nemám zkušenost. A zatím teda o ni ani dvakrát nestojím.

orionka
orionka (531 příspěvků) 03.10.2023, 15:23:49 xxx.xxx.82.160

To,že byli zároveň selektování k bezproblémovému vztahu k lidem,je na tak tenké niti,že stačí chyba ve výchově,špatný zážitek a pak se stane katastrofa.

Když jsem viděla psy bull ( nevím jestli stafordy, či pitbuly ) na sportovce, včetně obran, říkala jsem si, že to není dobrý nápad. Moc tomu nerozumím, těm moderním obranám, ale přece jen vzbuzovat v těch psech zlobu vůči lidem……Nějak to myslí psovod a nějak si to pak v rozhodující chvíli vyhodnotí pes. Podobné je křížit tato plemena se služebními plemeny, která mají útok na člověka-záškodníka, tak nějak v popisu práce (RTW, NO, dobrman ). Ať už úmyslně nebo náhodou.

orionka
orionka (531 příspěvků) 03.10.2023, 15:28:44 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 03.10.2023, 15:08:58

Jak vidět, nejlepší zkušenost je pistole. Přehnaně. Ale ta pepřová střela - bude na 3 m a sejmete ho jednou dobře mířenou. To vám klidu nepřidá.

Pak jedině se s pánem dohodnout na časech : vy pondělí, středa, pátek. A on bude mít psy na vodítku a půjde jinam. On ty zbylé dny. Nebo jakkoliv jinak.

hmn
hmn (1023 příspěvků) 03.10.2023, 15:35:14 xxx.xxx.33.9

výhodou tých obran je ovladatelnost psa
ovladatelnost psa
ovladatelnost psa
i ve zlobě (a zloba není strachová agrese)

a ty “moderní” obrany nemají nic se zlobou, ale s loveckým pudem

orionka
orionka (531 příspěvků) 03.10.2023, 15:56:15 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 03.10.2023, 15:35:14

Já jsem to tušila, že to tak nějak je. Ale kde je pak ta ovladatelnost, když pes už je za brankou a “panička si ještě na chodbě zavazuje boty”. Takové riziko hrozí vždycky, jak je vidět a sebevětší snaha o důslednost nakonec selže. Třeba než majitel zjistí, že branku je třeba zamykat, protože pes už si umí kliku ovetřít. atd. Podle mě se dá ovladatelnost cvičit i při zachování tabu - na člověka se neskáče a už vůbec se do něj nekouše, ať už má rukáv, nebo ringo, je to na cvičáku nebo na ulici. Možná majitele k těm obranám vede spíš myšlenka - “když už mám psa takového rabijáta, to by bylo, aby mě neochránil”. A pes se naučí bránit paničku a kousat dávno před tím, že je stopro ovladatelný.

Sarah01
Sarah01 (1517 příspěvků) 03.10.2023, 16:12:40 xxx.xxx.162.253
orionka:

Jak vidět, nejlepší zkušenost je pistole. Přehnaně. Ale ta pepřová střela - bude na 3 m a sejmete ho jednou dobře mířenou. To vám klidu nepřidá.

Pak jedině se s pánem dohodnout na časech : vy pondělí, středa, pátek. A on bude mít psy na vodítku a půjde jinam. On ty zbylé dny. Nebo jakkoliv jinak.


Ono je dnes těžký se domlouvat, když psů jsou mraky (tolik psů, co potkáváme poslední roky po kovidu, jsme nikdy dřív nepotkávali) a lidi se domluvit ani nechtějí. K nám na vesnici se přistěhovala spousta lidí z měst a ti nějak nejsou zvyklí se moc omezovat, občas je to dost hrubá arogance ve stylu já jsem doktor a kdo je víc. Měla byste to slyšet, když mi náhodou přivezou maso pro psy nebo cokoliv jinýho a paní doktorka v BMW nemůže projet,  přitom nejsme slepá ulice.

orionka
orionka (531 příspěvků) 03.10.2023, 16:15:39 xxx.xxx.82.160

a ty “moderní” obrany nemají nic se zlobou, ale s loveckým pudem

Možná, že ten staford se na paní nezlobil, možná ji chtěl jenom ulovit. ( Blbý argument )

Pořád trvám na tom, že když pes není určený k ostraze, nebo jiným služebním účelům, pohybuje se mezi lidmi ve městě, pak má mít zafixovaný kladný vztah k lidem a zásadu, že do lidí se nekouše. Zvlášť, když je to plemeno, kterému už z huby nikdy nevyrvete, co jednou uchvátí. A když nechcete (obecně, ne vy osobně) psa takhle vychovaného, nemá vystrčit nos nez náhubku a vodítka.

orionka
orionka (531 příspěvků) 03.10.2023, 16:23:22 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 03.10.2023, 16:12:40

Já vím, “lidi na lidi jsou jako saně”. Možná je to horší po covidových opatřeních, možná to jde i s tím, jak některé stále nazývají dezoláty…….nenávist a povýšennost se prohlubuje. A pak tou změnou víry. Místo v boha, věří ve zlaté tele !

( Já jsem ateista, ale uznávám desatero, které je staré skoro jako lidstvo samo  potvrzené staletími , pak trochu šmrncntutá pionýrem a skautem - a tam to všechno je.) 

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 03.10.2023, 16:28:07 xxx.xxx.61.188

Proč řešíte, že stafford (dost pochybuji) napadá psy,

když tady šlo o napadeného člověka, navíc napadenou majitelku?

Tudíž to buď nebyl stafford, nebo to byl hodně vadný kus, případně vadný kus jiného plemene.

A zákaz? Hehe. Jasně. Po všech zákazech mají o ¼ pokousaných lidí víc. A to se děje ve všech zemích.

https://kurier.at/chronik/oesterreich/hundebisse-der-gesetzgeber-tut-sich-schwer-mit-gegenmassnahmen/402616173

Jestli se dá na něco u pitbulíkovitých psů spolehnout - nenapadají lidi.
Pes byl po vyšetření utracen. 
Fotografie psa by nebyla? Asi ne. Nebo rodokmen, aby všichni věděli, které linii se vyhnout, ne? 

V lednu napadly maliny nějakou starou paní. Zakážeme maliny. No tak jako… 

Taky byl případ z Mnichova, tam stafford zabil chlapa na vozíku a jeho matku. Nebo tak nějak. Já si z toho pamatuji, že to prostě nakonec byl kříženec.

Když budete tyto psy křížit, nejhůř s vlčáky a labroušema, vzejdou z toho šílenci. Jak se říká… doslova jim jednoho dne něco v hlavě přepne a čau. 

A taky se tam píše, že mají nařízený výcvik, aby takového psa mohli vlastnit, takže zcela necvičený pes to nebyl. Měl vodítko a neměl košík. Oběť byla majitelce psa blízká, cca.

Takže. Hodně zvláštní informace.

Zrovna je tu ségra, vykládá mi kraviny… třeba o tom, že mají v Anglii samé takové psy, jako je Megy, i stejné barvy. Říkám - nemaj, tam jsou zakázaný, to jsou ty menší, staffbullíci. Maj. Fajn. A papíry? 
No že sousedi říkali, že psa koupili jako pitbulla.
Aha. Odkud. Neví. 
A to tam před lety nějaký pa pit něco… bully? Zabil člověka a teď novinami prolétlo zranění. 
To jsem si myslela, že to tam je civilizovaná zem… 
Přivedli si domů dvě nechtěné akity. Sourozenci, nemají snad ani rok. Jsem říkala - zdrhej odtam, okamžitě je vraťte, odkud přišli, ty nezvládneš ani křečka. Ne… šli ven s tím samečkem a co, viděl psa a už na akitě dva seděli. Ne, jeden seděl, druhý řval. Bezmocí.
Chci se nechat adoptovat.

kometa
kometa (4187 příspěvků) 03.10.2023, 16:39:51 xxx.xxx.224.101
Mi:

To popírání výrazu  bojové plemeno je hloupost.Vznikl už v době kdy se  tito  psi k boji s jinými zvířaty používaly.  A bohužel i používají. Ještě nedávno se chovatelé chlubili game svých psů.Najednou ticho po pěšině,jako by se z nich ta bojovnost zázračně vypařila. To,že byli zároveň selektování k bezproblémovému vztahu k lidem,je na tak tenké niti,že stačí chyba ve výchově,špatný zážitek a pak se stane katastrofa. Samozřejmě,že člověka může napadnout kterékoliv plemeno.


Ale to je pořád problém těch majitelů. Když si pořídím bígla, tak se taky nebudu divit, že mi zdrhá za zvěří. Teda neměla bych. Škoda, že nepřispívá marcelaamax (doufám, že nekomolím její nick). Její bulové jsou skvělé chůvičky.

Prostě - ano, pořídím si bull plemeno, vím, co to obnáší a podle toho se budu chovat. Teda já ne, protože VÍM. Stejně jako bych si nekoupila anglického plnokrevníka.

U těch bullů je hlavní problém (teda za mě), že se zakousnou a nepustí.

kometa
kometa (4187 příspěvků) 03.10.2023, 16:45:41 xxx.xxx.224.101
Sarah01:

A tak já bych označení zas až tak nezatracovala, i když je na něj právě spousta majitelů těchto plemen alergická. Byli šlechtěni k zápasům a teda za mě těžko to z těch psů někdo vymlátí nebo odstraní piškotkem, tomu nevěřím. Ten pes může být doma naprostej milius, může spávat s dětma v postýlce, přesto až dospěje, bude napadat psy samce, pokud to páník venku neukočíruje. I u nás v poslední době vídávám venčit pána takové dva pejsky na flexině, chodí až k večeru, aby nikoho nepotkal a pejsky mohl pustit na volno. Jenže já chodím taky k večeru, na cvičení potřebuju klid a ne aby mě někdo rušil psa z odložení nebo mně chodil do vlečky. A posledně mě teda dost vyděsilo, jak je pán hystericky přivolával, tak nějak jsem byla vyvedená z toho večerního klídku. Což o to, svýho psa si přivolám, ale pokud Ruda nebo jak se pes jmenoval, přiběhne až k nám, tak nevím, co budu dělat, ptž nemám zkušenost. A zatím teda o ni ani dvakrát nestojím.


A tak to vím i já. Spíš jsem reagovala na článek, kde se píše o bojových plemenech v souvislosti s napadením člověka. To pro tahle plemena přirozené není, ne? 

I když se přiznám, že jsem této nálepky onehdá využila, když se v naší bytovce objevil někomu uprchlý staford a ohrožoval sousedovic kocoura. Tomu jsem zařváním umožnila úprk (možná by mu fenka nic neudělala, ale co vím?) a volala jsem na obec, že ho mám za dveřmi a necítím se bezpečně. Starosta volal majiteli a během pár minut si pro něj dojel. Očividně to nebylo poprvé, když hned “pachatele” identifikovali.

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 03.10.2023, 16:49:43 xxx.xxx.61.188

tak jsem si je našla…  je to chovka FCI
na fotografiích ale teda není ten pes, co je na foto z rak. novin, jen samí světlí a tencí,
útočník byl tmavý a široký s obří hlavou
jmenují se of hopeful Soul 
a letos měli možná i dvoje štěňata
pokud ten tmavý široký Elmo byl otec některého vrhu, tak… paráda

orionka
orionka (531 příspěvků) 03.10.2023, 16:53:30 xxx.xxx.82.160

Škoda, že nepřispívá marcelaamax (doufám, že nekomolím její nick). Její bulové jsou skvělé chůvičky.

Ta fenečka byla staf.bulterier - taková maličká, těch se snad bojová plemena ani netýkají a pes chodil stejně s košíkem.

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 03.10.2023, 17:08:51 xxx.xxx.61.188

Elmo - pes útočník, je opravdu stafford
https://www.pedigreedatabase.com/american_staffordshire_terrier/dog.html?id=2915332-always-remember-of-hopeful-soul?_v=20200417033815

A má to být tento na foto.
Spolu s touto chovkou je další - Dawns secret, všichni ti psi cvičí a majitelé nejsou žádní to.. že by seděli na Vltavské u výlezu z metra.

Jdu si koupit jiného psa.

Obrázek
Thielli
Thielli (605 příspěvků) 03.10.2023, 17:39:07 xxx.xxx.238.189
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 03.10.2023, 17:08:51

Jdu si koupit jiného psa.
 

Já bych to neviděla tak černě. Jsou i jiná řešení… 🤔

 

Obrázek
Sarah01
Sarah01 (1517 příspěvků) 03.10.2023, 17:59:49 xxx.xxx.162.253
kometa:

A tak to vím i já. Spíš jsem reagovala na článek, kde se píše o bojových plemenech v souvislosti s napadením člověka. To pro tahle plemena přirozené není, ne? 

I když se přiznám, že jsem této nálepky onehdá využila, když se v naší bytovce objevil někomu uprchlý staford a ohrožoval sousedovic kocoura. Tomu jsem zařváním umožnila úprk (možná by mu fenka nic neudělala, ale co vím?) a volala jsem na obec, že ho mám za dveřmi a necítím se bezpečně. Starosta volal majiteli a během pár minut si pro něj dojel. Očividně to nebylo poprvé, když hned “pachatele” identifikovali.


Tak to zas jo, mně šlo primárně o ten název, jinak samozřejmě ten článek je o ničem, když se ani neví, jestli to nebyl náhodou kříženec.

hmn
hmn (1023 příspěvků) 03.10.2023, 18:02:05 xxx.xxx.33.9

"pak má mít zafixovaný kladný vztah k lidem a zásadu, že do lidí se nekouše."

sportovní obrany nejsou o negativním vztahu k lidem a kousání do nich! 

zde je ilustrováno nepochopení “vo co go”, ale úplně……

drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 03.10.2023, 19:34:04 xxx.xxx.171.14

Já si myslím že je to kombinace majitele a psa. Majitele, který přecení své schopnosti výcviku a psa, který je temperamentní a ať se na mě majitelé bul plemen nezlobí, potencionálně agresivní.

Já se třeba strašně bála, když muž pořídil jako hlídače středoasiata, že ho nezvládnem. Nakonec, k mému překvapení, je to opravdu pes, který mi maximálně vyhovuje povahově i temperamentem. Ale stejně se pokaždé, když čtu o podobném napadení člověka psem, divím, jak málo je napadení právě pastevci. 

orionka
orionka (531 příspěvků) 03.10.2023, 19:46:13 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 03.10.2023, 18:02:05

Já to beru - teoreticky. Ale chápali to tak i majitelé psa? Tohohle a těch dalších?

Šedá je teorie, zelený je strom života. Nebo vymyslete teorii, proč se to stalo. Dokousal do mrtva a skoro stejně i majitelku.

orionka
orionka (531 příspěvků) 03.10.2023, 19:57:16 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 03.10.2023, 18:02:05

To je sice možné, ale proč? Když všude píší majitelé bullů, že sice psy ne, ale lidi oni bezmezně milují. 

Když se na mě 50 m od majitelky obořil staford, daleko od svého domova, obořil tak, že kdyby tam byl chlap s pistolí, tak ho střelil….Zcela neodvolatelný, když ho majitelka odchytla, tak jsem jejímu tvrzení, že by mouše neublížil, ale vůbec nevěřila. Opravdu to nebylo hravé poskakování okolo mě, bylo stejné, jak by útočil na plot, když jdete kolem se psem. Psa jsem s sebou neměla. To jen pro ilustraci. A ta slečna si pořád myslí, že by mouše neublížil.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.