Aktuálně: 4 797 inzerátů176 140 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

Psi v médiích

Anonymní (neregistrovaný) 07.10.2023, 14:50:31 xxx.xxx.89.123

Ten lovecký a “rváčský” drive se přes peška, rukáv, ringo, manžetu začne spojovat s člověkem ( nejdřív figurantem)

Házíte svým psům míčky? Přetahujete se s nimi? Přetočí se u toho? A  máte pocit, že se do Vás časem kvůli tomu pustí? Však to je taky hra s člověkem spojená s kousáním v drivu.

Asi je to nevysvětlitelné lidem, co obranu nikdy se psem nedělali. Pes se tady učí kontrolovat sám sebe. Základ učení je, že když poslechne pravidla hry a časem i povel - kousne si. Žádné přetočení do maxima, kdy už nevnímá  - se nedělá. Naopak. Je kontraproduktivní. 

I jen to blbe honění peška -má pravidla. Zaštěkej a dostaneš zákus. 

A obecně psů, co si kousnou do člověka raději než do rukávu - zase tak moc není. 

Pokud to v tom psovi jednou je - udělá to i bez toho, že by na obrany kdy chodil. Tohle se nepotřebuje učit.  

Však jestli se chystáte na sportovku s mladým, časem obrany pochopíte… 

Anonymní (neregistrovaný) 07.10.2023, 16:16:52 xxx.xxx.175.220
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 07.10.2023, 14:50:31

Vy ale popisujete idealny pripad, pes ma zaujem o rukav a  cela pozornost je na rukav. Ale ked vidim ako vzbudzuju drive a zaujem u psov, mavanim palicami, rukami, krikom, tak si nie som ista, ze nie je mozne presmerovane zloby na figuranta. A uz to potom nie je o loveckom pude a loveni lopticky, ci rukava. Ja osobne som zazila len jeden trening obrany a psi sa aj pretacali a korigovali ich ostnacmi, aby vnimali a pustili. My sme mali dve sluzobne plemena s kt. sa bezne robia obrany a hlavne u ludi, kt. sa tomu nevenovali sutazne, len chodili par mesiacov, som videla, ze psi v tom mali zmatok a reagovali aj v beznych situaciach neprimerane a nemali problem si kusnut. Nase psi nikdy obranu nerobili a prirodzene strazili, stekali ale tu hranicu kusnutia nikdy neprekrocili. Osobne by som tiez bola za to aby, sa bezne obrana netrenovala. 

Doron
Doron (1864 příspěvků) 07.10.2023, 16:32:35 xxx.xxx.20.97
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 07.10.2023, 14:50:31

Já se psy obranu cvičila, dělala jsem i nějaký zkoušky , skončila jsem teda u dvojkovejch, ale představu určitě mám.

Mluvila jsem o nevhodně vedeným výcviku, to jsem asi nezdůraznila.

A o tom, že i Staffa určitě můžeme naučit kousnout člověka, tím jsem si teda úplně jistá.

A o tom, že teriér se dá přetočit snadněji ( si myslím).

No, a s tím míčkem, jak píšete se to zrovna nedávno stalo, házel pán míček dva ( tuším taky Staffordi) smetli starší paní a nějak dost ji zmrzačili. Podobnej princip, v tom drivu nekoukaj napravo nalevo.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 07.10.2023, 16:52:42 xxx.xxx.119.6

Rotvajler - jeden.

A byla to blbost, to každopádně, venčení s házením na sídlišti.😡

Ten míček, hodili směrem k paní, to už pes asi mohl těžko dobrzdit.

Anonymní (neregistrovaný) 07.10.2023, 21:02:03 xxx.xxx.89.72
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 07.10.2023, 16:16:52

Ja osobne som zazila len jeden trening obrany a psi sa aj pretacali a korigovali ich ostnacmi, aby vnimali a pustili.

to byl rakousky pes - tam si nikdo nedovoli na obranach pro amatery dat psovi ostnac

Leithian
Leithian (553 příspěvků) 07.10.2023, 21:10:16 xxx.xxx.120.42

Tak babi zazila, a ja pak aktera (sa s panickem i obet) bezne potkavala, jak cloveka malem zabil cca 7?kg vorisek. S panickem sel vecer po sidlisti a ozrala co se vracel z hospody zacal panicka prudit a “postrkovat”, vorisek to byl do teto situace a i po ni naprosto mile a nekonfliktni zvire vuci vsemu. Bez spatnych zkusenosti.  No tehdy si to v hlavince nejak sesumiroval skocil po ozralovi naprosto presne a cilene. Zakous se mu do krku a vyrval mu kus masa vedle tepny. Ozrala to mel o chlup a z pekla kliku.

Nasich rtw se tehdy na cvicacich v okoli bali a nechteli nam je vzit na obrany na rukav. Byli cviceni na ostrahu objektu a nas lidi. Tata z toho jeden cas byl nestastnej neb kdyz sli do tvrdeho utoku sli po krku a hlave. (Nikdy jimi nikdo nebyl pokousan zranen ani napaden). Venku ale byli jisteni a dokonale poslusni a na pozemku zadrzovali. Ten bull nemusel bejt magor ani zlej ani pretocenej. Proste blba souhra nahod… desiva ovsem

Anonymní (neregistrovaný) 07.10.2023, 22:50:58 xxx.xxx.175.220
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 07.10.2023, 21:02:03

A naco su amaterom vobec obrany? A odpoved, ze ich to bavim neberiem. So psom sa da robit  vela sportov a zabavnych cinnosti ( pachove prace, poslusnost, agility, fresbee, canisscros, bikejoring, turistika, plavanie, ) A viem o com hovorim, mali sme psov od pitbula, rotvajlera, malinoisa, dobermanov a nikomu obrana nechybala k stastnemu a plnohodnotnemu  zivotu. 

Anonymní (neregistrovaný) 07.10.2023, 23:05:50 xxx.xxx.89.72
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 07.10.2023, 22:50:58

A naco su amaterom vobec obrany?

tak ještě pořád je to sport nebo součást sportu - se psem. A alespoň nějaké vypovídající selekční kritérium pro chov. Na rozdíl od vystav. 

Při zkušenostech s tolika plemeny snad tušíte, kam směřují povahy těch plemen, kde se zkoušky v chovu zrušily. Nebo změnily na požadavek, že BH je dostatečné 😇

megi-the-pes
megi-the-pes (2257 příspěvků) 08.10.2023, 08:58:41 xxx.xxx.61.188
Anonymní:

Majitelka byla zraněna při útoku, když se pokoušela - neúspěšně - psa sundat. Ale domu ho odvedla a vrátila se zpět k napadené. Té už nešlo nijak pomoci. A teď je hospitalizovaná na psychiatrii -podle rakouských novin.

Celý popis události pořád chybí - je ve hře i šok, úder do hlavy oběti. Je to strašné, je mi líto pozůstalých. 

Jen pes, co dokáže zabít čistě pokousáním - to je v něm. Jako v jedinci. Výcvik na to zase takový vliv nemá. Ve smyslu, že by - i když po špatném výcviku - tohle dokázal udělat a   kdyby nebyl cvičen - tak se to nestalo. 

Viděla jsem pár “výsledků” po napadení od bulla - ta zranění jsou devastující strašně. Plus ti psi jsou nečitelní i pro zkušené. Nejde moc dobře - předcházet problémům.  

a 1000% můžou psát ve standardu, že je to přátelský pes - selekce na povahy se v chovu už roky nekoná. A u pitu, kde se na tu povahu jede - jsou lidožravé linie a nikdo se tím netají.


Které linie to jsou?

megi-the-pes
megi-the-pes (2257 příspěvků) 08.10.2023, 09:06:17 xxx.xxx.61.188

A jsem si sama odpověděla, to jsem ale blbá, že mě to nenapadlo dřív… vím, odkud se to bere.

Ale teda dík, že sem konečně přišla ta paní, co o výcviku něco ví (paní se psem, co má košík jako kýbl, že jo? 😀 ), a objasnila ty obrany, mně to prostě celé nesedělo a hlavně mě trochu lidi od převýchovy tutěch psů tím výrokem hodně zklamali.

Anonymní (neregistrovaný) 08.10.2023, 09:35:31 xxx.xxx.175.220
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 07.10.2023, 23:05:50

Ako to beriem. Ale ja zas nie som uplne proti obranam, skor mi vadi, ze to dnes robi kazdy aj trenuje hocikto. A napr. tie bull plemena, tieto vlohy nepotrebuju, resp. k tomu neboli urcene.

Doron
Doron (1864 příspěvků) 08.10.2023, 09:36:31 xxx.xxx.162.126

A nevíte někdo, jak je to s idiopatickou agresivitou?

Ta by také mohla být ve hře..

Prokázala se dědičnost ?

Znala jsem dva pittbuly ( jako opravdový), který s tím měli problém, tam se staly strašný věci. Ale o linii jsem se nezajímala. 

Pak dva anglický bulíky, to taky bylo dost blbý .

A pak jednoho zlatýho kokra, to už je dávno, říkalo se tenkrát že zlatá barva nese gen agresivity. Ten k tomu měl ještě velký epileptický záchvaty, pokousal hodně lidí, nejčastěji páníčky, ale nebylo to tak vážný .

Anonymní (neregistrovaný) 08.10.2023, 09:45:31 xxx.xxx.89.72
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 08.10.2023, 09:06:17

a hlavně mě trochu lidi od převýchovy tutěch psů tím výrokem hodně zklamali.

to AŽ tímhle výrokem 😂 to jejich srdceryvné story, jak si nechali psy porvat a pak zraněného psa bez kontroly a ošetření vystrčili do kotce ven, aby tam zpytoval svědomí - a to hned po tom, co usoudil, že další fyzický trest už nepotřebuje  - neznáte? 

megi-the-pes
megi-the-pes (2257 příspěvků) 08.10.2023, 09:59:20 xxx.xxx.61.188
Anonymní:

a hlavně mě trochu lidi od převýchovy tutěch psů tím výrokem hodně zklamali.

to AŽ tímhle výrokem 😂 to jejich srdceryvné story, jak si nechali psy porvat a pak zraněného psa bez kontroly a ošetření vystrčili do kotce ven, aby tam zpytoval svědomí - a to hned po tom, co usoudil, že další fyzický trest už nepotřebuje  - neznáte? 


Neznám, já je nesleduji, jen nějaká videa jsem viděla. Jako teda já je nechci kritizovat, oni mi zas řeknou, že nic neznám… ale taky mi vadí, jak vlastně ti psi nejsou úplně vycvičení, to můj pes na to čekej zabrzdí, i kdyby nevim co. 
Achjo, Vy máte hrozné příběhy. 😀

megi-the-pes
megi-the-pes (2257 příspěvků) 08.10.2023, 10:06:52 xxx.xxx.61.188

Jo, existuje rage syndrom. Rage syndrom, když má pes, tak vlastně útočí na duchy. Zahledí se do prázdna nebo i na nějaký předmět či osobu, je vidět takové ztuhnutí… a chňape všude okolo. Na yt si najděte videa, tam je třeba bulík, co spí na křesle, najednou vystřelí kolmo vzhůru a začne kousat vzduch. 
Tohle by bylo vysvětlení. 
Ale noviny psaly, že běžkyně se přiblížila k majitelce a pes skočil. Tedy to nebylo bez důvodu.

Bulíka s rage syndromem jsem zažila, skočil mi na obličej, naštěstí jsem to, jak čuměl skrz, zachytila, takže jsem stihla trochu uhnout a teklo mi krve jen trochu a nějaká modřina… jeden náraz a zachycení zuby. Kdyby se trefil dobře, určitě člověka skalpuje, utrhne tvář… a vykrvácíte. Takže tady se vůbec nemusí jednat o psa zabijáka, jak někdo popisuje, ale čistě o to, že tržná rána hodně krvácí, proto se k takovým zraněním posílá vrtulník a frčej na traumacentrum. To není kousnutí do ruky, které zašijete u obvoďáka.
Dědičný je, mám pocit, tedy znám tady bezpapírový chov, kde je takový tatík a jeden potomek je celej tatík…
Jinak chov bulíků nesleduji, to by věděla Verun, ale myslím, že to nijak rozšířené není.

No a kde se berou ti psi… domnívám se, že Balkán, Srbsko. Taky z nějakého důvodu, neznámého, český registr nezůstal pod americkým, původním. Něco asi špatně. Si myslím já něco soukromě, ale nebudu šířit pomluvy.

Souhlasím s tím, že v Rakousku by takové nesluníčkovské metody nedovolili.

Anonymní (neregistrovaný) 08.10.2023, 10:21:09 xxx.xxx.89.72

napr. tie bull plemena, tieto vlohy nepotrebuju, resp. k tomu neboli urcene.

jak -nebyly určené? však ve standardu to má -  hlídač  a ochránce. A to těžko pes bude praktikovat řízeným rozhovorem s útočníkem 😀 zuby použije. A pak by měl být povahově v pořádku a ta povaha by se měla prověřovat. Ne v ní jen doufat. 

Obecně - je potřeba být velmi opatrný v tom, co si myslím, že není vlastně potřeba.  Snadno odkývám jeden zákaz -však je mi to vlastně jedno. Aby vzápětí přišel jiný, co už mi vadit bude. Ale to už bude pozdě pak.

V podstatě názory pejskařů mě vyprovokovali -zapojit se do debaty…Vyděsily mě. S jakým klidem přijímají zákazy.

Dneska jsem se třeba dozvěděla, ze v AT je roky zakázaný  i coursing pro nechrty.  Moc psy přetáčel. Tak to brzy budou -po coursingu a asi i obranách -následovat i všechny bull sporty. Taky psy přetáčí, ne?  A přijde doba ( už vlastně  je 😇) -  že i míček bude zlo… Jak se to jmenuje, ta akce na FB -suchý únor? Aneb měsíc nepoužívání míčků - psů škodí, přetáčí je... Děsivé…

Doron
Doron (1864 příspěvků) 08.10.2023, 10:34:02 xxx.xxx.162.126
Anonymní:

Ako to beriem. Ale ja zas nie som uplne proti obranam, skor mi vadi, ze to dnes robi kazdy aj trenuje hocikto. A napr. tie bull plemena, tieto vlohy nepotrebuju, resp. k tomu neboli urcene.


Já vůbec nejsem proti obranám, ale přesně jak říkáte, musí se to dělat dobře a obrany musí být součást komplexního výcviku. 

Jsou lidi, který jsou schopný je dělat třeba i bez základní poslušnosti. Ona to pak tedy vlastně není obrana, ale  takový blbnutí pro psa nebo spíš páníka . To by mě čert vzal. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.