Aktuálně: 4 541 inzerátů178 312 diskuzních příspěvků17 807 uživatelů

Psi v médiích

Doron
Doron (1919 příspěvků) 08.10.2023, 10:49:14 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 08.10.2023, 10:21:09

Taky nesnáším zákazy.

Je to jako s tím zákazem chovu plemen týraných chovem. Jenže, proč kurňa rozhodčí a poradci chovu včas nezačali upřednostňovat zvířata s lepší proporcí lebky?

A tohle je to samý , já bych tuhle superexcitaci při zkouškách netrpěla a ani bych přes ní necvičila . Nebudu to dělat a nedosáhnu určitě vrcholných výsledků.

balu
balu (1656 příspěvků) 08.10.2023, 11:17:44 xxx.xxx.152.98
Anonymní:

napr. tie bull plemena, tieto vlohy nepotrebuju, resp. k tomu neboli urcene.

jak -nebyly určené? však ve standardu to má -  hlídač  a ochránce. A to těžko pes bude praktikovat řízeným rozhovorem s útočníkem 😀 zuby použije. A pak by měl být povahově v pořádku a ta povaha by se měla prověřovat. Ne v ní jen doufat. 

Obecně - je potřeba být velmi opatrný v tom, co si myslím, že není vlastně potřeba.  Snadno odkývám jeden zákaz -však je mi to vlastně jedno. Aby vzápětí přišel jiný, co už mi vadit bude. Ale to už bude pozdě pak.

V podstatě názory pejskařů mě vyprovokovali -zapojit se do debaty…Vyděsily mě. S jakým klidem přijímají zákazy.

Dneska jsem se třeba dozvěděla, ze v AT je roky zakázaný  i coursing pro nechrty.  Moc psy přetáčel. Tak to brzy budou -po coursingu a asi i obranách -následovat i všechny bull sporty. Taky psy přetáčí, ne?  A přijde doba ( už vlastně  je 😇) -  že i míček bude zlo… Jak se to jmenuje, ta akce na FB -suchý únor? Aneb měsíc nepoužívání míčků - psů škodí, přetáčí je... Děsivé…


Obecně - je potřeba být velmi opatrný v tom, co si myslím, že není vlastně potřeba. Snadno odkývám jeden zákaz -však je mi to vlastně jedno. Aby vzápětí přišel jiný, co už mi vadit bude. Ale to už bude pozdě pak. 

V podstatě názory pejskařů mě vyprovokovali -zapojit se do debaty…Vyděsily mě. S jakým klidem přijímají zákazy.

Ano, ano, ano! Mám stejný názor!

Anonymní (neregistrovaný) 08.10.2023, 11:25:41 xxx.xxx.89.72

Taky nesnáším zákazy.

A přesto zakazujete -už méně striktně, ale pořád. Teď už nevadí obrany úplně - ale až do splnění nějakých podmínek ještě pořád trošku ano 🙂

Např. Jak chcete určit, že tenhle pes už má dost poslušnosti a na ty podmíněné obrany už - může?  atd.  Nevím no, já osobně bych ráda dál chodila na obrany - od štěněte 🙂  

bych tuhle superexcitaci při zkouškách netrpěla a ani bych přes ní necvičila

to se trefujete do špatných skupin. tohle je problém hobby psu, jednostranně zaměřených psů, často společenských plemen bez zábavy v životě - v podstatě. 

přetočený pes nikdy už nebude super pes ani ve sportu, ani pro práci. právě tady se selektuje -nikdo to nechce. Jestli dneska někdo s top výsledky ve sportu/zkouškách má super psa - tak ten rozhodně  není přetočený 😇 

a už se omlouvám z diskuze -ale musím jet do Prahy na obrany 😀

Dokud mi to někdo nezakáže 😏

Anonymní (neregistrovaný) 08.10.2023, 12:15:47 xxx.xxx.175.220
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 08.10.2023, 10:21:09

Tak uz len ten utok svedci o tom, ze to bola majitelka, co nikdy obrany so psom nemala robit. Ako moze niekomu pes skocit do tvare? Absolutne podcenenie situacie. Ja nikdy nevodim psov, tak aby mohli na niekoho skocit a nebodaj do tvare.  

kometa
kometa (4424 příspěvků) 08.10.2023, 12:54:34 xxx.xxx.147.163
Doron:

Taky nesnáším zákazy.

Je to jako s tím zákazem chovu plemen týraných chovem. Jenže, proč kurňa rozhodčí a poradci chovu včas nezačali upřednostňovat zvířata s lepší proporcí lebky?

A tohle je to samý , já bych tuhle superexcitaci při zkouškách netrpěla a ani bych přes ní necvičila . Nebudu to dělat a nedosáhnu určitě vrcholných výsledků.


Asi jako v koňské drezúře se hodnotí máchání nohami. Ale už ne zalomení v krku a tuhá záda.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 08.10.2023, 13:04:38 xxx.xxx.33.9

před xx lety také proběhlo tiskem angl. bulteriér (tuším) napadl a pokousal kolem projíždějící bruslařku…..realita od vyšetřujícího policisty = bruslařka zezadu vjela mezi psovoda a psa, najela do vodítka a tím si psa strhla na sebe

takovéto “detaily” se člověk málokdy dočte, a pak lidi spekulují a zakazují a upalují…..

Orionka (neregistrovaný) 08.10.2023, 14:17:33 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 08.10.2023, 13:04:38

Je vtipné na cestě (možná cyklostezce) mít psa na flexině, jít vpravo a pes si čuchá vlevo a to lanko je rozhodně dobře vidět.

keriton
keriton (484 příspěvků) 08.10.2023, 15:24:45 xxx:xxx.3c53:1e7

Anebo jít po lesní cestě, povídat si s manželem, a najednou se půl metru za vámi zjeví tichý cyklista… jsem měla málem infarkt, a to mám hodnýho psa, co kola neřeší 😜

Anonymní (neregistrovaný) 08.10.2023, 16:29:12 xxx:xxx.7baf:c5e
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 08.10.2023, 12:15:47

Tak uz len ten utok svedci o tom, ze to bola majitelka, co nikdy obrany so psom nemala robit.

Tocime se v kruhu.

Kdyby nebyly fotky z obran, co by nasledovalo a zakazovalo se pak? Ty obrany nehraji roli, protoze 99% utoku je od psu, co obrany nezazili

hmn
hmn (1053 příspěvků) 08.10.2023, 16:31:33 xxx.xxx.33.9
Orionka:

Je vtipné na cestě (možná cyklostezce) mít psa na flexině, jít vpravo a pes si čuchá vlevo a to lanko je rozhodně dobře vidět.


jestli je to odpověď na můj příspěvek, tak se to stalo na chodníku

Doron
Doron (1919 příspěvků) 08.10.2023, 17:45:40 xxx.xxx.162.126
Anonymní:

Taky nesnáším zákazy.

A přesto zakazujete -už méně striktně, ale pořád. Teď už nevadí obrany úplně - ale až do splnění nějakých podmínek ještě pořád trošku ano 🙂

Např. Jak chcete určit, že tenhle pes už má dost poslušnosti a na ty podmíněné obrany už - může?  atd.  Nevím no, já osobně bych ráda dál chodila na obrany - od štěněte 🙂  

bych tuhle superexcitaci při zkouškách netrpěla a ani bych přes ní necvičila

to se trefujete do špatných skupin. tohle je problém hobby psu, jednostranně zaměřených psů, často společenských plemen bez zábavy v životě - v podstatě. 

přetočený pes nikdy už nebude super pes ani ve sportu, ani pro práci. právě tady se selektuje -nikdo to nechce. Jestli dneska někdo s top výsledky ve sportu/zkouškách má super psa - tak ten rozhodně  není přetočený 😇 

a už se omlouvám z diskuze -ale musím jet do Prahy na obrany 😀

Dokud mi to někdo nezakáže 😏


Jak že zakazuju ?!?!?!😬

Nezakazovala bych ani kdybych mohla, jako že nemůžu a nechci.

Měla jsem za to, že vedu normální debatu o možné příčině průšvihu.

To jste mi teda dala 😅! Já si tak zakládám na svojí svobodomyslnosti …😅🤣

Že děláte obrany od štěněte je super ( taky to tak dělám ), ale předpokládám, že to není jediný, co se psem děláte . 

A můžu se zeptat, či máte ta psy? Jsem zvědavá.. 😇

Anonymní (neregistrovaný) 08.10.2023, 18:59:18 xxx.xxx.175.220
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 08.10.2023, 16:29:12

Obrany roli nehraju, ale to, ze si nevie postrazit psa a zamedzit tomu, aby doslo ku kontaktu s bezcom, ci cyklistom.  Uz len z toho pre mna vyplyva, ze to nie je majitel vhodny na obrany.  Zivot je aj o zodpovednosti, nie len o moznostiach a vyhodach. 

Doron
Doron (1919 příspěvků) 08.10.2023, 19:52:27 xxx.xxx.162.126

Tak moji psi se do kontaktu s běžci a cyklisty dostávají denně a nevšímají si jich.

Zdá se, že majitelka útok vůbec nepředpokládala. Otázka je, proč mu ruplo v kouli.

Anonymní (neregistrovaný) 08.10.2023, 19:57:00 xxx.xxx.89.135
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 08.10.2023, 18:59:18

ale to, ze si nevie postrazit psa a zamedzit tomu, aby doslo ku kontaktu s bezcom, ci cyklistom. Uz len z toho pre mna vyplyva, ze to nie je majitel vhodny na obrany.

to je majitel, co mu nepatri do ruky zadny pes. a tenhle typ zvlast.  

Anonymní (neregistrovaný) 08.10.2023, 20:15:24 xxx.xxx.89.135
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 08.10.2023, 17:45:40

Vadí vám obrany bez poslušnosti. Jen pro zábavu. 

a není třeba to brát osobně.  Diskuze….

aktuálně mám třetího canika na všestrannou sport. kynologii, caničku po sportovní kariéře v důchodu ( pokud se nedokopu s ní ještě udělat IGP-FH, to je poslední vrcholová zkouška, co nám chybí do sbírky ) a ročního vovčáka, co neumí skoro nic, zatím chodí jen kousat .  

tohohle budete znát 😀 btw.ukázka obrany v Táborské zoo, mezi lidmi 😇

Obrázek
Doron
Doron (1919 příspěvků) 08.10.2023, 21:27:27 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 08.10.2023, 20:15:24

Jé to jste Vy 🙋😊 !

NE, nevadí mi obrany pro zábavu, vadí mi, když se to dělá blbě! A stejně Vám nevěřím, že Váš ovčoun nemá základní ovladatelnost.

A tenhlencten Váš figurant je mi opravdu povědomej.😊. Doufám, že Vám neprozradil, že taky děláme obrany pro zábavu 🤣. 

My kdysi dělali i ukázky mateřských školkách, nikomu to nepřišlo divný 😅. I se tam střílelo a děcka nadšený..😅

Jinak přemýšlím kam to s briárdětem ve výcviku směřovat , to bych se chtěla později poradit..

Anonymní (neregistrovaný) 09.10.2023, 10:27:56 xxx.xxx.89.135
Doron:

Jé to jste Vy 🙋😊 !

NE, nevadí mi obrany pro zábavu, vadí mi, když se to dělá blbě! A stejně Vám nevěřím, že Váš ovčoun nemá základní ovladatelnost.

A tenhlencten Váš figurant je mi opravdu povědomej.😊. Doufám, že Vám neprozradil, že taky děláme obrany pro zábavu 🤣. 

My kdysi dělali i ukázky mateřských školkách, nikomu to nepřišlo divný 😅. I se tam střílelo a děcka nadšený..😅

Jinak přemýšlím kam to s briárdětem ve výcviku směřovat , to bych se chtěla později poradit..


Doufám, že Vám neprozradil, že taky děláme obrany pro zábavu

my se neznáme, potkala jsem ho snad 2 x v životě - jen na tu zoo jsem si vzpomněla 🙂 a i to už je roky zpátky

S těma obrana blbě …. Ono by to bylo taky na delší povídání a možná do jiného tématu.  V těch útocích na lidi nehrají velkou roli. Jestli vůbec nějakou.   Můj názor.

Co s chlupáčem? Však, co ho bude bavit 🙂

Pro mě je cíl tříoddílovka, protože si myslím, že jen tak jde všestranně prověřit pes. A to jak povahově - tak hlavně zdravotně. Zvířata snesou zátěž. 

Ale po pravdě - s exotama je to dřina, kdy vložené úsilí neodpovídá výsledkům 😂😂 Cesta je cíl. Ten čas, co trávím se psy na trénincích mi nikdy nikdo neveze. Ale normální to není 🤣 

Doron
Doron (1919 příspěvků) 09.10.2023, 11:34:55 xxx.xxx.162.126

To teda kloubouk dolů, co jste se svými exoty dokázala ! 👍👍👍

S těmi obranami máte pravdu , já se asi nějak nepřesně vyjadřuju, či co ..

Mě prostě někdy lidi štvou tím, že nechají svoje psy přetáčet do nepříčetnosti a ještě si myslí, že to k těm psům patří , znám takový blbce. No, a pak ta asociace jinýho člověka s figurantem může být nebezpečná.

Nedávno u nás bulík ošklivě zranil malinkou holčičku, zuby jí rozrazil tvářičku, ne že by kousnul. Byl to tenisákovej maniak, celý dny mu házeli míčky a když ne, tak si je takovým tím hnusným pisklavým hlasem vyštěkával. Holčička měla v puse jablíčko…  Nechtěl jí ublížit ani v nejmenším, ani ji neviděl, viděl jen ten “míček”, bylo to ale, jako by jí dal někdo pěstí nebo spíš boxerem. Před tím zase podobného případ s chlapečkem, co měl v puse jídlo, fenka chtěla kokinu 😬.

Tak o tomhle mluvím..

Anonymní (neregistrovaný) 09.10.2023, 15:52:13 xxx.xxx.89.135

Ono toho zase tolik nebylo🙂 Měla jsem štěstí na geniálního psa a na lidi, co nám umí poradit 😇

že nechají svoje psy přetáčet do nepříčetnosti a ještě si myslí, že to k těm psům patří

Celkovým zákazem obran pro všechna plemena - útoky neklesnou.

Ted běhá po FB video pitu, co napadli vlastního pána. Žádná spojitost s figem.

Cupují ho, protože se pořád žije ( sedí na zemi)  a oni ho chtějí dorazit. Je to v nich.

Nějaký rozražený ret ? To je jen blbá náhoda. Rozdíl by byl, kdyby ten pes po tom pokračoval a chtěl to dětsko dobít. O tyhle psy se jedná


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.