Jinak nebylo by lepší jít přímo k nějakýmu očnímu specialistovi?
Na očního specialistu jsem naposledy čekala dva týdny a to jsem dost naléhala, že se jedná o asistenčního psa. Pokud to má být něco, co s okem nesouvisí, asi oftalmologa nepotřebujeme. Zítra zkusím obvolat jiná pracoviště, zda-li by nás nevzali hned zítra jinde. Před dvěma týdny jsem se snažila najít pracoviště, kde by nás vzali na odběr krve druhého psa a stálo to za to. Tak snad to zítra bude snazší.
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 29.12.2025, 18:35:12
No a těmi vety je to těžké. Jak já jako laik poznám lepšího veta? Před čtyřmi lety jsem odmítla biopsii jater tehdy 15ti letého kocoura, aby se zjistilo, proč má neustále zvýšené jaterní hodnoty. Letos…tedy až o čtyři roky později jsem se dozvěděla, že když bere léky na štítnou žlázu, jsou zvýšené jaterní hodnoty “normální”.
Zornice mi přišly stejné, ale těžko říct…on tam má to třetí víčko dost přetažené, takže z ní vidím sotva půlku. Ucho mi trochu teplejší přijde, ale jistá si nejsem, jestli to tam “necítím, protože to tam hledám”. Pravdou je, že ucho si drbal. Ale registrovali jsme to jen jednou a bylo to až poté, co měl to víčko povislé (manžel to komentoval, že si takhle akorát tak zanese ještě něco dalšího…vybavilo se mi to až teď, jak se ptáte na ucho. Jak to může souviset?
Ahoj všem, dnes jsme byli na veterině s okem (viz. foto). Téměř osmiletý zlatý retrívr. Máme mastičku s tím, že povislé víčko může být i díky otoku a stlačenému nervu z důvodu zánětu.
Ale v tuto chvíli nad námi visí diagnóza Hornerův syndrom. Příští čtvrtek kontrola s vyhrazeným časem pro sono, RTG a krve v případě, že se nezlepší.
Má otázka …pokud by se potvrdila ložiska na plicích (v případě nejhoršího scénáře…vím, že pořád je ve hře spoustu lepších zpráv), je něco, co můžu nasadit už teď? Často čtu při různých nádorech Alavis Sanicell, ten se určitě dá nasadit i jako prevence. Máte s ním zkušenosti, že opravdu pomáhá? Nebo něco jiného?
Čekat do příštího týdne s rukama v klíně nezvládnu. Zároveň mu nechci ničím přitížit, ale kdybych měla začít dávat cokoliv, co bude maximálně zbytečné, nebo nám může dát týden a půl náskok v podpůrné léčbě, tak sem s tím.
U nás už se kocouři seznámili s pískomily, hady, agamou (tito jen pod dozorem) a fretkou…s tou musím říct, že si ti kocouři zablbnuli nejlépe. Ta si je uměla jak srovnat, tak i rozhýbat, když se jim nechtělo a ona se nudila 😅 Neuvěřitelně veselé zvíře.
Teď na hada a agamu koukají jen přes sklo a po bytě se pohybují spolu s retrívrem a vlčákem.
Andulku jsme doma měli asi dva měsíce, pak jsme ji vraceli dárci 😃…tam bylo vidět, že jakmile by zamávala křídly, šli by okamžitě po ní. Takže z nás by byla odsouzena k celoživotnímu pobytu v kleci.
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 17.11.2025, 20:35:54
Anální žlázky v pohodě, to jsem rovnou zkoukla. Výtok žádný nemá, tak otázka, jestli zkusit vypláchnout preventivně, nebo nechat být 🤷
Háravka tu je minimálně jedna, jak natrefí, kde močila, je jak kropící vůz, jak mu chvíli kape z tlamy. Ale tohle bylo už i minulý měsíc (v jiné části města jsme nacházeli značky) a na chování doma to vliv nemělo. Ale v jeho věku ten měsíc může asi udělat i tenhle rozdíl.
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 17.11.2025, 19:44:13
Zdravotně (vnitřně) je doufám ok (dva měsíce zpět očkování a nechala jsem mu nabrat krve…vše v nejlepším pořádku), ale co se mohlo změnit, když o tom píšete, tak kvasinky. Na ty mi v zimě občas trpí…v meziprstí řešíme každou zimu (kombinace vlhka a podlahového topení to umocňuje). Teď sice ZATÍM žádný diskomfort nevykazuje, ale mlaďoch mu k packám a uším čichá stejně často, jak k penisu 🤔 Tak že by tohle mohlo přispět k tomu šílenství? Uši jsem mu dnes prohlížela, ale asi pro jistotu preventivně ošetřím bajazinem a uvidím, jestli bude reakce 🤔
Ahoj všem, máte tip, jak vyřešit situaci, kdy desetiměsíční štěně je úplně hotové z našeho druhého, osmiletého, vykastrovaného psa? Vím, že se mlaďochovi bouří hormony a že kastrovaný pes ostatním může vonět jako hrající fena. Doteď od cca šesti měsíců, kdy to štěně začalo řešit, to bylo tak nějak v normě. Ale poslední dva dny je z retrívra úplně v transu. Neustále ho chce olizovat, obskakovat, jak si k němu čichne, cvaká čelistí a slintá, strašně málo toho sní, člověk aby ho skoro prosil.
Situaci trochu komplikuje fakt, že prostydl a má klidový režim (po odpočinku pajdá na levou zadní). Takže jsme odkázáni jen na zaměstnání hlavy.
Jak dlouho to může trvat? Zítra si bere mladého manžel do práce, aby měl retrívr klid. 🙈
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 28.09.2025, 16:23:23
Takže obec info má, tak to je super. Holky byly šikovné a než mi volali, projeli obecní fb stránky, zda kotě někdo nehledá, takže i ty puberťačky si nejdříve ověřily, jestli si neporadí samy.
Obojky právě mi přijdou zrádné v tom, že buď je budou ztrácet nebo se na tom mohou oběsit. Pokud paní obojky neustále dodává, tak je fakt skvělá..pořád ji záleží více na bezpečnosti než na materiálu 👍
Zakládám téma k diskuzi, jak by se měli značit venku se pohybující kočky 😃
Včera jedno kotě následovalo děvčata z ulice asi kilometr. Holky mi volaly, co s ním mají dělat. Šla jsem to tedy omrknout. Kotě vypadalo zdravě, čistě, určitě není bezprizorní. Ještě mléčné zuby. Vzali jsme ho k nám domů, bylo už 23 hodin.
Dnes byly vylepit letáčky v místě prvního kontaktu s kotětem a povedlo se jim najít majitele - manželský pár. Kotě se tedy vrátilo k nim. Holkám řekli, že kotě je venkovní, že v okolí asi vylepí letáčky, aby se vědělo, že není ztracené, ale jen zvídavé.
Kdybych měla jistotu, že se venku běžně pohybuje, řekla bych holkám, ať ho odnesou, kde ho viděly a utečou. Takto jsem nechtěla riskovat, že mohlo být utečenec, co to venku nezná a něco by se mu stalo. Raději udělím dočasný azyl pěti venkovním, než jednou nevzít domů bytovou. Jak ale označit venkovní kočku, aby to bylo jasné?
Obojek mi přijde jako krajně nevhodný. Napadla mě třeba místní databáze, kam by si mohli majitelé venkovních čičin fotku kočky vyvěsit, ale třeba mourky, černé, zrzavé….ty od sebe mnohdy nerozeznám 😅
Tak co třeba drobnou náušnici, bylo by to vůbec reálné? Nějakou pecičku do ucha? Vím, že kastrované kočky, které se vrací zpět do lokality (kastrační programy) značí vytřižením značky do ucha, aby se nechytala kočka opakovaně. Ale hádám, že to by nikdo své vlastní kočce udělat nechtěl.
Tak co? Napadne někoho neinvazivní a přitom jasná identifikace venku se pohybující kočky?
Včera jsem to konzultovala s oběma chovatelkami, na jejich podnět založila i dotaz ve skupině saarloosův vlčák a víceméně se všichni shodli, že časté vyplachování Betadinou je na škodu, protože si nemůže vytvořit a udržet správný mikrobiom v předkožce.
Takže když jsou bakterie negativní, tak výplach heřmánkovým čajem nebo slabým roztokem hypermanganu maximálně jednou denně a nechat tělo, aby si dořešilo. Nějaká zahraniční chovatelka psala, že u nekastrovaných samců je žlutý výtok v pohodě. Nesmí být zelený, zapáchat nebo způsobovat psu nepohodlí. Ale pokud je světle žlutý, může v produktivním věku nechávat i kapičky na pelechu apod. Takže výsledek je se uklidnit, kdyby to bylo něco nefyziologického, tak by ho to bolelo při čůrání a věnoval by zvýšenou pozornost olizováním.
Chtěla jsem vám všem poděkovat, vlastně jste se s chovateli shodli na tom samém ❤️ Děkuji za váš čas i zkušenosti, moc jste mi pomohli 💐
Máme telefonicky sdělené výsledky výtěru…. nenašlo se vůbec nic. Na moje sdělení, že jsme zvýšili frekvenci výplachů na 4x denně a nevidím žádný posun k lepšímu…. vypláchnutá tekutina je mléčně zakalená s obsahem malých částic/vloček, máme pokračovat dalších 14 dní a v případě, že nedojde ke zlepšení, domluvíme biopsii té změněné části sliznice.
Vím, že případný chronický zánět nezmizí ze dne na den, ale ráda bych viděla aspoň náznak zlepšení 😟
Naši psi na záněty předkožky nijak netrpěli, ale když se nějaký výtok objevil,tak jsem používala řepík.Po pár dnech byl pryč.
Retrívr měl dvakrát slabší zánět.. stačilo jen párkrát vypláchnout roztokem na výplach dutiny ústní a intimních partií a byl klid. U malého nezabírá zatím nic, ani 10 dní antibiotik, takže čekáme na výsledky kultivace, co se posílalo do Německa. Doktor si stěr hodil i na sklíčko a koukal do mikroskopu a krom různých typů bílých krvinek (z hlavy nevím, zprávu mám doma) tam nic nebylo. Žádná bakterie. Prvně tam byli koky.
Dnes by měl přijít Actimaris…gel i roztok, takže to budeme střídat s tou betadinou. Ta mi přijde obecně super na drtivou většinu věcí. Koupila jsem v pondělí pro jistotu novou, jestli ta, co mám doma, nemůže být “vyčpělá”, když nezabírala. Ale ani s novou se to nezdá lepší.
Pravdou je, že MVDr. zmínil, že výtok se jeví jako i z penisu. Ale řekl, že to může být z toho, jak se mu to hromadí v předkožce. Nicméně čím déle nezabírají výplachy, tím více mám pocit, že zdroj infekce je tam, kam výplach “nedosáhne”.
Jak je možné, že když vyplachuji roztokem Betadiny, který má barvu slabšího černého čaje, stane se (např. dnes ráno, ale není to poprvé a vrtá mi to hlavou), že vytéká nezabarvená tekutina? (tedy…. mléčně zakalená, vzhledem k zánětu).
Většinou zůstává stále zabarvená, ale někdy ne….je to reakcí s “nepořádkem”, který vyplachujeme? Nebo muze být vyšší teplota? (To jsem se někde dočetla, že nad 40 stupňů to snižuje účinnost a že se to pozná podle barvy 🤔)
Přešli jsme na výplachy 4x denně a nelepší se to. Jsem totálně frustrovaná. Štěně je hodné a trpělivé…vzhledem k povaze plemene jsem šťastná, že je tak spolupracující ❤️