Aktuálně: 4 898 inzerátů174 642 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů
Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 24.04.2024, 19:10:58 xxx.xxx.36.108
Fikovnice:

Vždyť Vám říkám, že se Vám kocouřisko opravil!!!👍

Věřte glukometru!!! Navíc přece snižujete ty GKK a neměl diabetes primární! Vám se ještě podaří jej sundat i z toho inzulínu, uvidíte!👌


Já budu ráda, že pokud to vše klapne, tak bude žít a asi ani nepočítám, že by to bylo bez inzulínu. Tolik si neodvažuji ani doufat a požadovat 🙈

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 24.04.2024, 15:34:49 xxx.xxx.115.55

Tak v moči masivně neutrofily a masivně koky. Dostal ATB, po kterých mu může být špatně (jakoby těch věcí, po kterých mu může být špatně, nebylo dost). Ale aspoň se dá to, že se od neděle zhoršil, na něco svést. Doufám, že po přeléčení se mu konečně uleví na víc než jeden den 😺

Mmch, jestli jsem to dobře pochopila, tak tenhle zánět v těle ovlivňuje vstřebávání glukózy, takže glykémie může být “falešně” nižší. 

Nicméně jsem s MVDr probrala dnešní i včerejší měření a prý naprosto normální, že ta křivka může být i taková. Je prý dokonce pravděpodobné, že hodnoty se v rámci dne budou takto lišit, ale při měření ve stejných časech různých dní budou ty hodnoty podobné (jakože deset dopoledne v úterý bude podobné, jako deset dopoledne ve středu, v pátek….)

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 24.04.2024, 12:45:47 xxx.xxx.115.55
Fikovnice:

Ještě na Odberryho: Prosím, zodpovíte mi toto (viz citace)? Mně se pěkná kapka krve u Fida nedaří vytvořit a i tři vetky mi říkaly, že to je na tom nejhorší technikálie.


Štěstí začátečníka…další dva odběry už to bylo až na potřetí, dnes ráno napodruhé pidi kapka (první ještě menší, to mi hlásilo error). První den ale svítilo slunko skrz boltec a bylo vidět, kde jsou ty žilky nejhustěji, tak jsem to vzala odtamtud. Takže možná příště půjdu s baterkou odspodu 🤔 

Teď jsem znovu nechala čůrat na igelit (opět pro jistotu zjistit ketony) a moč tmavší, lehce zakalená. Rychle jsem vzpomínala, kam jsem uložila proužky Hepta phan a jestli to nekecá, tak má v moči krev a bílkoviny 🤦 Teď mají na veterině pauzu (operační hodiny), tak tam budu volat, co s tím. Jestli dorazit, nebo počkat do pátku na kontrolu. Ale možná to je důvod, proč nejí. 

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 24.04.2024, 10:39:57 xxx.xxx.115.55

Tak měření před chvílí 6,5 🤔 To mi tedy nepřijde úplně pravděpodobné 🤔 

Kocoura tedy od včerejška krmím stříkačkou Recovery konzervou. Nevypadá, že by ho to nějak extra obtěžovalo. 

O vzorek jsem si poprosila, že máme nově zjištěný diabetes u kocoura a zjišťujeme, co mu bude šmakovat, tak uvidíme, jestli vedou řadu i pro kočky 🙂

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 23.04.2024, 21:56:37 xxx.xxx.4.248
Fikovnice:

To je ale tekutina, není to majda. I můj Fido je vybíravý a toto mu jelo, má to masovou příchuť…nebo teda voní to masem, abych byla přesnější.😀


No, uvidíme. Na to, jaká dokáže být popelnice, tak když by se to zrovna hodilo, tak dělá vlny. Jinak večerní měření kolem půl deváté měl 13,8. Takže zatím asi stabilní hodnota. Moč jsem pro jistotu taky dnes otestovala, abych měla jistotu, že se tam neobjeví ketony. 

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 23.04.2024, 21:07:50 xxx.xxx.4.248
Fikovnice:

A co ten ionťák, o němž jsem psala někde výše???

Orolade.


Mám objednáno, nenašla jsem, že by měli někde pro mě dostupný zde. I ten bude nejspíš dostávat na sílu. On nejí ani takové ty soup, omáčky a podobně. 

Jo, teď si dal kolečko šunky, takže pořád není tak špatně 🙈 

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 23.04.2024, 19:54:06 xxx.xxx.115.131
»
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 23.04.2024, 18:05:53

Na který kontakt jste se obrátila? Přes kontaktní formulář na stránkách Vafo?

Kocourovi jsem stříkačkou do papulky nacpala aspoň 23g Recovery. Dnes fakt stávkuje. Teď je to hodina a před chvílí si zobnul zase trochu Cosmy. Aspoň do pátku musí vydržet jíst. Pak uvidíme podle výsledků, jestli je naděje, že mu bude zase lépe. 

Pořád se uklidňuji, že jsme pořád v těch dvou týdnech, kdy mu může být blbě ze Sporimunu, ale jestli páteční výsledky budou špatné (stran sona, jaterních testů…), tak budu uvažovat, jestli ho netrápím. I když, v neděli jsem viděla chvíli úplně jiného kocoura, veselého, aktivního…nechce se mi věřit, že by se ještě nevrátil 😟

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 23.04.2024, 15:54:22 xxx:xxx.89ee:b83
bambule:

Tiše Vám závidím, ty naše skákavé hodnoty se můžou jít schovat. Bambů měla dnes ráno 22, ale ráno před Prozincem měla i 26 takže člověk se má spokojit s málem a je to lepší než drátem do oka… změříme večer a uvidím. Snad budeme mít zase kolem 8. 


Nikdo neříká, že mi příští měření nepřivodí šok 🙈

To je šílené, jak to lítá. Ale to se asi úplně snadno vychytat nedá, aby ta hladina byla stálá 🤔 Je to tak, že některý jedinec drží stabilnější křivku a jinému to lítá?

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 23.04.2024, 15:04:17 xxx.xxx.4.248

Změřeno, kocour má 13,3. Je to první měření, takže nedělám žádné ukvapené závěry. Buď ho změřím ještě jednou večer, nebo až ráno, ještě uvidím. Odběr úplně na pohodu, překvapilo mě, jak maličká kapka tady stačí. 

Ale každopádně rozhodně nebyl nalačno a výsledek oproti minulému úterý (to měl 18) si myslím, že víc než slušný 👍 Na to, že o cukrovce víme přesně týden…

Obrázek
Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 23.04.2024, 12:42:33 xxx.xxx.4.248
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 23.04.2024, 11:42:28

Papírky jsem objednala rovnou k tomu glukometru. Takže nějaká “jehla” je k tomu, ok. 

Po práci vyzvednu a uvidím, jestli se s tím zkusím poprat. Z bříška prstů jsem si odebírala též…gestační diabetes, takže to asi prubnu na sobě, ať pak nezjistím, že to mám blbě poskládané po té, co ho budu “mučit” 🙈

Dám vědět, jak jsme to zvládli. Ráno vypadal o něco lépe, než včera (co se aktivity týče), ale snědl k snídani zase o fous méně, než den předtím. 😕

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 23.04.2024, 11:25:27 xxx.xxx.4.248
LucieS:

No právě, já nikam nejezdím a doufám, že nebudu muset, protože s tímhle režimem si nedovedu představit, že bych to třeba hodila na naše. Ono to s tím krmením jinak nejde, dřív, než přešel kocour na dietu, tak měli ke žrádlu stálý přístup. To mě mrzí s tím nežraním, to je těžký. Snad se Vám umoudří. Hlavně, že podle krve to má nejstarší v pořádku. Ta moje není vyloženě hubená, ale nabrat by něco mohla, zatím taky nevidím moc změnu. 


Tam už je pak jediná šance elektronické misky a misky na čip. Na čip pro kočky, které můžou jíst kdykoliv cokoliv (kocoura s dietou to nepustí) a elektronickou pro dietáře, která by se otevírala jen v určitých časech. 

Má to ale velké ALE…beztak tam buď dáte jen jednu porci, kterou může sníst, jinak nemáte přehled, kolik toho dal najednou a ty ostatní by mu to mohli taky v tom času otevření vyžírat. Další ALE je taky cena.  Co si budeme povídat, vše okolo těch našich marodů stojí peníze.

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 23.04.2024, 06:43:59 xxx.xxx.234.90
LucieS:

Já u kocoura přehled mám, ten má svoji jaterní d. jak jsem psala a holky normal granule. Ale zas je to na nervy je ohlídat, ať si nelezou navzájem do jídla které jim nepatří. To pak kocoura prožene a kočky to samé. Navíc té jedné total přeskočilo, současně s kocourem se jí přišlo na tu štítku, to bere lék ( Apelka ) a vůbec nevím, jestli to s tím souvisí, ale přešla jí chuť na její granule a stále se snaží dostat kocourovi na ty jeho. A to to nikdy nedělala. Tak je musím u krmení hlídat, což teda taky zabere nějaký čas. Asi to u Vás opravdu bude tím stresem, holt je to cíťa. Aspoň, že dnes máte ty hodnoty super. 😉. No s tím uchem, to teda nezávidím. 


Na štítnou žlázu má nejstarší Felimazole a v podstatě na něm po nasazení nebylo nic znát. Vlastně ani nepřibírá, jak se očekávalo, pořád je hrozně hubený. Takže vlastně nevím, jestli mu to sedí, ale hladiny má v pořádku.

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 23.04.2024, 05:32:03 xxx.xxx.4.248
»
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 22.04.2024, 23:18:40

Na takhle důsledné hlídání aby byl člověk pořád doma 🙈 Já do tabulky zapisuji jen to, co prokazatelně snědl jenom on. Ale může se dozobnout, zatímco nejsem doma, něčím dalším. O granule teď ale vůbec nestojí. A to ani o ty, které předtím miloval. I díky nejstaršímu, co si v sobotu vytáhl jícnovou sondu se snažím, aby ti v době mé nepřítomnosti pořád měli na zobnutí i mokré krmivo. Aby mi tu už nikdo nepřestal úplně jíst 😱

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 22.04.2024, 20:45:56 xxx.xxx.115.149
biaca:

Další milovník želé - zkuste Schesir ten by mu mohl také chutnat. 


Dnes nechtěl ani tu cosmu. Nakonec si dal trochu Calibry monoprotein králík a půl kapsičky Brit pro koťata. Snědl toho zase o kus míň, než včera. Včera vypadal skvěle, dnes je zase horší. Přijde mi teplejší, možná mu ještě večer změřím teplotu.

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 22.04.2024, 19:15:00 xxx.xxx.4.248
Fikovnice:

Jéé, a poraďte teda ten druh konzervy, prosím.

Edit: Syrové maso mu nešmakuje? Třeba ryba?


On miluje tyhle, ale dají se objednat jen na Zoohitu nebo bitibě. Sýrové maso miluje kuřecí a na to je alergický. Teď jsem tedy nakoupila mraky konzerv, protože cosmu mám poslední a nevím, kdy dorazí balík. 

Obrázek Obrázek Obrázek
Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 22.04.2024, 16:04:27 xxx.xxx.115.149
biaca:

Jen mě napadlo, jak odlišíte, která moč je od jednoho konkrétního kocoura. U nás se používá naběračka. Igelit byl také vyzkoušen ještě když jsem měla jednoho kocoura a chudáček držel, jen aby mi neudělal binec. Také vyzkoušeny ty úžasné kuličky na moc ani jedno nepoužil. 


Monitoruji pohyb kocoura, kterému potřebuji moč zkontrolovat a sem tam juknu, jestli není náhodou loužička od zbylých dvou. Ale už jsem si taky jednou nebyla jistá, jestli neproběhl, tak jsem otestovala a moč úplně čistá - takže bylo jasné, že ten cukrovkář to nebyl. 

Dnes se mi tedy otestovat nepovedlo. Ráno čůrat nechtěl a teď tu hodinu hlídkuji, igelit už mi počůrali druzí dva (takže výměna) a tento si pořád spokojeně hajá. Za hodinu musím odjet a asi ho budu muset někam zavřít 🤷

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 22.04.2024, 12:13:52 xxx.xxx.4.248

Ještě mě tak napadlo…dáváte nějaké doplňky stravy? Kocour teď definitivně přešel na jeden druh konzerv, ostatní už nechce. O kompletním krmivu tedy nemůže být vůbec řeč. Krátkodobě to nic moc neudělá, ale jestli takhle bude chtít pokračovat, budu mu muset něco dávat 🤔

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 21.04.2024, 19:20:26 xxx.xxx.4.248
»
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 21.04.2024, 18:58:21

Tohle byla alternativa, kdyby nechtěl čůrat na igelit 😀 Vyžaduje to tedy nemít kočky zvyklé na krytý záchod a soukromí 🙈 My máme nekrytý v prostoru vytvořeném přímo na kočičí wc. Takže otevřu dvířka a  mám přístup k celé boční straně.