Aktuálně: 4 897 inzerátů174 580 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů
Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 21.04.2024, 18:13:21 xxx.xxx.4.248
Fikovnice:

Vlastně mě napadá: Vy máte nějaké to spešl stelivo na měření cukru v moči? Nedáte, prosím, odkaz nebo foto? Mně totiž vetka nabízela nějaké takovéto stelivo…ale já pak začala měřit z boltce, tak už to nebylo aktuální. Ale mohla bych na to přejít, aby chudák Fido nebyl tak rozpíchaný.


Ne ne, nemám. Prostě položím rozstřižený pytel na jejich stelivo a kupodivu už se na tom stihli vystřídat všichni tři. Byl to jen pokus, myslela jsem, že na šustivé chtít nebudou, ale očividně v pohodě. Z toho by se dalo krásně i měřit množství….já to po stranách “sbalím”, donesu do sprchy a pořádně opláchnu a dám sušit na další použití (moje vnitřní eko já nechce dávat pokaždé nový pytel). Zatím mám druhý, jen jednou do něho udělal nejstarší tři dírky. 

Nutno počítat s tím, že si do toho šlápnou. 

To stelivo, o kterém píšete, jsem měla pro mého prvního MCO a odmítl na to jít. Bylo toho moc málo a on byl zvyklý hrabat jak o život. Takže jsem to teď zavrhla rovnou.

Obrázek
Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 21.04.2024, 17:12:02 xxx.xxx.4.248
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 21.04.2024, 16:31:42

Ne, zatím neměříme. Dělám jen testy z moči pomocí papírků, ale tam cukry má pořád. Což je teď dobře, protože se nedostane do hypoglykémie. 

Určovat přesnější dávkování inzulínu můžeme až úplně vysadíme kortikoidy, protože ty nám prý do toho teď taky budou “kecat” a zkreslovat výsledky. Úplné vysazení by mělo být ve čtvrtek, takže při páteční kontrole možná dávku upraví podle aktuálního odběru krve (a ten bude jak na cukr, tak kontrola těch selhávajících jater, jestli se trochu na HEPA -pet zlepší). 

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 21.04.2024, 15:27:22 xxx.xxx.4.248

Jinak musím zhodnotit, že ani ne po týdnu (od úterý večer) pozoruji významné snížení nadměrného pití. Nevím, jestli je to snížením kortikoidů (teď jsme na ¼ z původní celé tablety před dvěma týdny) nebo že by bylo znát, že dostává ten inzulín, ale teď ho u misky s vodou zahlédnu jen občas. Dřív od ní neodcházel ani moc daleko a vydatně pil pokaždé, když šel okolo. 

A stolice se stále drží formovaná (klepu na dřevo), což jestli se udrží, bude velké jupí, že se mu ignorováním diety nerozjede opět zánět střev. V podstatě vetka sama říkala, že momentálně jdeme úplně proti léčebnému plánu, takže raději ať počítám s nejhorším. 

Nepřijde mi už ani tak unavený. Vydrží sedět a škemrat u kuchyňské linky. Ještě týden zpět jak někam došel, lehl si “na placku”. Bojím se jakkoliv se radovat, ale potřebuju se trochu pochlubit 🤗

Obrázek
Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 20.04.2024, 14:01:31 xxx.xxx.115.199
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 20.04.2024, 13:37:16

Glukometr budu teď taky objednávat, taky si ho pořídit mám. Jestli ona nemyslela, než se trochu stabilizuje, že to skáče takhle? Nevím. Každopádně taky by byla ráda, abych ho pořídila. V pátek máme kontrolu, tak ho vezmu rovnou s sebou. 

Čím vlastně krmíte? Je něco vhodnějšího, co by měli jíst?

My zatím jedeme v režimu “proboha, hlavně ať nepřestane jíst”, ale má -li časem přejít na něco konkrétního, tak bych mu to mohla začít už teď přimíchávat. 

Teď je to tedy pořád bída, ze Sporimunu je mu asi špatně (prý to může trvat dva týdny, než na to trochu přivykne), takže střídám čtyři druhy konzerv - dvě gastro, jedna Recovery a jedna Cosma tuňák krab. Objednala jsem 20 konzerv Recovery, mají přijít v pondělí a on už se dva dny nedotkl ničeho, kam jsem aspoň trochu té Recovery přimíchala. Dnes ještě nevzal nic jiného, než tu cosmu. A tu by přitom z těchto čtyř vlastně ani jíst neměl. Mám vážně strach, že je to už jen otázka dní. 

Ale dnes třeba skočil na stůl…ne ze země, šel přes židli, ale doteď už ho stůl nějak nelákal. Ráno jsem si tam zapisovala zase váhu jídla, co snědl, výsledek měření z moči atd, tak mi chtěl dělat společnost. Zatím se netváří, že by mu bylo tak zle, abych musela rozhodnout o utracení. To, že je slaboučký na ty zadní nohy asi víc trápí mě, než jeho. 

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 20.04.2024, 07:39:48 xxx.xxx.115.199
»
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 19.04.2024, 19:23:21

Vy doma neměříte? Když mi vetka říkala, že glykemická křivka u koček vypadá jak špatně natočené EKG, že tam nejsou žádné pozvolné vlny, tak jste se mohli trefit zrovna do blbé chvíle a o chvíli později mohl být výsledek lepší. I když nevím, jestli se to týká jen testů z kapilární krve nebo i z klasického odběru krve. 

Kdy máte další kontrolu?

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 19.04.2024, 18:44:06 xxx.xxx.4.248
LucieS:

Jen si tady dneska postesknu. Tak u nás dnes na vet naměřeno 14,6 mmol/l, posledně 8,1 mmol/l. No čekala jsem to. Kdyby aspoň nebyl kvůli PU/PD kocour čuňas a chodil na záchod, dneska už jsem uklízela třikrát. Možná mě na ten blázinec fakt dostane. 🙂


Já mám podezření, že ten můj je snad inkontinentní. Už podruhé úplně mokré chlupy na stehnech. Ale na stelivo chodí. On tedy hrozně slintá, takže je možné, že se takhle zmáchá sám 

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 19.04.2024, 17:21:19 xxx.xxx.4.248
Fikovnice:

No a když dáváte 2x denně 2 UI…máte tedy padesátkové stříkačky??? Mají i jiný objem (!!!) - jako ten válec stříkačky, na balení Lantusu mám někde vyznačeno, že je nakalibrovaný na stovkové stříkačky.


Na to se pak doma podívám. 🤔 Mám je přímo od vetky, ale ověřím.

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 19.04.2024, 14:50:35 xxx:xxx.89ee:b83

Nejstarší cukr v moči nemá 😆 Aneb když si připravím záchod na “odběr”, odběhnu a po návratu je načůráno a nevím, který to byl 😆  Tipovala jsem podle množství starého, ale zkusila jsem to.

Druhý pokus, znovu připravit a tentokrát šel nejmladší 🤦 Takže třetí pokus, ale ten, kterého bych potřebovala, si spokojeně chrupká po jídle 🙃

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 19.04.2024, 14:47:37 xxx:xxx.89ee:b83
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 19.04.2024, 13:16:44

Proč musí být stovkové? Při dobré dávce by mělo být jedno, jaký je objem stříkačky  nebo ne? Je pravda, že vetka zdůrazňovala, že si mám pamatovat, které to jsou a nebo ještě lépe, jednu vzít vždy s sebou a ujistit se, že to je ta správná. Ale myslela jsem, že jen kvůli možnosti předávkování při omylem podané vyšší dávce.

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 19.04.2024, 09:41:51 xxx.xxx.4.248
»
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 19.04.2024, 08:19:04

Mně do těch návratů domů dost zasahují děti. Odpolední kroužky, sem tam schůzky ve škole, víkendové tréninky karate v jiném kraji… ještě se to musím naučit zkoordinovat tak, abych nebyla v neustálém stresu, že něco nestihnu. V týdnu vstávám ve 4:40, spát chodím mezi 22:30 - 22:40 a i tak toho spoustu nestihnu. Pak spánek doháním o víkendu, takže se musím naučit vstát v těch pět na píchnutí a jít si zase lehnout. 

Děti mi nepomůžou, manžel max ten večer, kdy se vrací domů o půl šesté, že by dal se zpožděním, kdybych nestihla včas se vrátit v pátek. V pondělí ale vyjíždím v pět odpoledne s dcerou na karate, takže posunout na půl šestou mi nic neřeší. 

Moji rodiče a i tcháni by to taky nedali. Můj otec by tedy navrhnul vzít ho lopatou, protože cpát prachy do něčeho, co se nedá sežrat, nedává smysl 🙄

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 19.04.2024, 05:20:56 xxx.xxx.4.248
»
Odpověď na příspěvek uživatele LucieS z 18.04.2024, 23:54:36

Jak dlouho má váš ragdoll cukrovku diagnostikovanou? 

Včera jsem řešila stav kocoura s manželem (nějak jsem nebyla připravená šířit tuhle zprávu po rodině dřív) a mé obavy, že se z domu nehnu ani na den a prý by se zkusil naučit píchat inzulín on. 

Máte někdo porovnání stříkačky vs inzulínové pero? Co by pro ostatní mohlo být snazší?

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 18.04.2024, 22:39:08 xxx.xxx.115.236
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 18.04.2024, 21:46:39

Někdo chodí pozdě večer a brzy ráno venčit psa (my…v cca 22 hod. poslední venčení, cca v 5 ráno první), no a vy chodíte vypustit a znovu vyzvednout kocoura 😀

Dotaz pro znalé…vidíte nějaký posun v testech moči? Já vím, že je asi brzy chtít třetí den léčby  (včera jsem nefotila) nějaký náznak zlepšení, ale já jsem trochu barvoslepá a úplně nedokážu přiřadit barvy 🤦

Ale řekla bych, že druhý už je světlejší 

Obrázek Obrázek
Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 18.04.2024, 11:51:31 xxx.xxx.4.248
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 18.04.2024, 10:12:03

Nutribound neznám, podívám se.  Ale mám hrůzu nasadit cokoliv dalšího, aby znovu neměl průjmy. Nevíte, jestli to je pro střevo šetrné? Je pravda, že podpořit ho ještě něčím mi není úplně proti srsti, spíš naopak. 

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 18.04.2024, 09:57:07 xxx.xxx.4.248
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 18.04.2024, 08:27:17

On může mít problém s vyskočením z hromady důvodů, ale nejvíc pravděpodobný byl úbytek svalů při braní kortikoidů. Nicméně zřejmě to má souvislost i s tím cukrem, když tam včera byl. Je pravda, že za 20 dní shodil dalších 600g. 

Já ho od toho úterka láduju konzervami o 106, protože veterinářka řekla, že teď jde všechno ostatní stranou (myšleno střeva) a prostě musí jíst. Doteď měl výhradně granule šetřící kvůli střevům, sem tam uzobl právě od toho nežeroucího kocoura jeho konzervy. 

Teď tedy má konzervy a baští převážně je. Dávám mu gastrointestinální smíchané s Recovery a doufám, že nedostane zase průjmy. 

A to ještě doufám, že nebude mít průjem ani nechutenství po cyklosporinu - což je prý častý nežádoucí účinek. Teď je možná navíc žravý i po kortikoidech, ale ty budou za týden vysazené.

Takže všechno, co momentálně dělám, se může zvrtnout.