Aktuálně: 4 897 inzerátů174 580 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů
Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 26.02.2024, 16:24:37 xxx.xxx.3.240

U nás jsem to já, kdo nesnese voňavé 😅

Všude hrozně chválili tigerino s vůní dětského pudru a to jsem nedala vůbec. Vůně jarní travičky byla snesitelná, ale Brit excelent bez vůně vyhrál. Trochu mě teď vyděsil Hornbach s cedulí, že kvůli poruše stroje u dodavatele je do odvolání nedostupné, ale zkusím dnes ještě zverimex.

Kocouři jsou tolerantní a jdou do všeho (zkoušeno kukuřičné, cats best, pelety, silikonové a několik druhů bentonitu)

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 24.02.2024, 16:42:09 xxx.xxx.115.168

Může jí ta vůně vadit. Když hrabe, vůně je intenzivnější, tak to nechce dělat. Další fází může být močení a kálení mimo záchod. Dejte zpět to, na které je zvyklá a uvidíte hned, jestli se vaše teorie potvrdí.

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 24.02.2024, 09:20:39 xxx.xxx.115.168
Bodlinka:

Měla by být služba genetické úpravy dostupná všem?

to nebude, protože to nebude zadarmo. ale takovou možnost vůbec nepřipouštíte. není to otázka regulace, ale prostě peněz.


Já bych to asi drze přirovnala k “dětem ze zkumavky”. Kolik to tehdy budilo emocí. A jak se řešilo, jak k tomu přijdou ty konkrétní děti. A teď?  I geneticky upravení jedinci budou v naší společnosti běžně fungovat. Stejně tak lidé s vypěstovaným orgánem. 

A já klidně přiznám, že geneticky upravený orgán bych přijala, pokud by jeho nepřijetí mělo znamenat smrt. Chtěla bych poznat svá vnoučata. V důchodovém věku už bych možná takovou potřebu být tu pro své děti nemusela mít, ale v tuto chvíli to tak cítím. 

Z kosmetiky kupuji minimum, celebrity jdou mimo mě, oblečení nakupuji podle potřeby bez zájmu, kde kdo vyrobil. Přičemž větší část máme “po někom” - a to i já, nejen děti. 

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 21.02.2024, 21:17:24 xxx.xxx.115.168
Odpověď na příspěvek uživatele tanasunrise z 21.02.2024, 00:22:42

Nejsem vet, takže nedokážu úplně posoudit, jestli můžou dělat něco navíc, ale naší “kočičí” doktorce důvěřuji. Sono proběhlo už dvakrát (srdce ne, to je pravda, ale nic nenaznačuje, že by měl být problém se srdcem). Koprologie, biochemie, hematologie proběhla. Proběhla i biopsie, kdy po druhém sonu byla oblast kolem slinivky špatně přehledná a uzliny v těch místech zvětšené. 

V mezidobí se přidaly komplikace…..akutní průjem, horečka, odmítání diety, úbytek na váze skoro kilo. 

Biopsie neprokázala nic patologického, vyloučila v tuto chvíli i FIP. Kontrolní náběry vyšly dobře. Slinivka se zlepšila, B12 klesla z 31tis na 2tis. Ještě pořád je to dost, ale progres tam je  výrazný.

Aktuálně je na alergy management od Specific (gastro odmítl od Trovet, Brit Care, RC i Specific - ano, to vše mi teď leží doma, ale uzobává to alespoň 17ti letý kocour), kašovitá stolice přetrvává (už to ale není vodový průjem). Dnes kontrola, zvýšení dávky kortikoidů. S jídlem teď hýbat nechceme, konečně jí a přibral zpět půl kila. Krom toho užívá něco na průjem (dnes pro-kolin nahrazen Attapecidem), fortifloru a vet-p-im na podporu imunity.

Když jsem měla pochybnosti s léčbou u mladšího kocoura, byla jsem na konzultaci u dalších dvou veterinářů, kteří potvrdili správnost léčebného plánu.  Teď pochybnosti necítím. Dr. konzultuje postup s kolegy z jiné kliniky, aby se ujistila, že nic nezanedbá. 

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 21.02.2024, 15:16:26 xxx.xxx.3.240

Náš retrívr k nám přišel, když měl rok a půl. Do vody nešel ani prstík namočit. V létě to bylo dost na hlavu, protože jsem všude musela tahat láhev s vodou pro něj. Každá vlnka a od vody uskaloval. Negativní zkušenost co vím neměl. Teď je mu šest a po břicho není problém. Po dlouhém přemlouvání udělá i dvě tři tempa, ale nadšený plavec tedy asi nikdy nebude. Jsem ráda, že už se nebojí se napít z potoka apod.

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 19.02.2024, 11:08:48 xxx.xxx.3.240
Rezzzy:

Proč se to zrušilo, to nevím, ale co jsem slyšela, tak to byla prý celkem fraška.Na výstavy jezdím, baví mě to, ale když člověk vidí, že vyhrávají stále stejní lidé a je jedno, jaké zvíře mají, je to smutný 


Tak o “ksichtech” to bylo vždy. Je to i u psů, že výsledek ovlivňuje i to, kdo je na druhém konci vodítka. 

Někdy kolem 2006-2007 jsem absolvovala čtyři výstavy s kocourem, jen jsem si to chtěla zkusit. Ač úplný nováček, nejhůř jsme měli V2. Ale jsem si jistá, že teď už to opravdu funguje mnohem víc na známosti.

Škoda zrušení povinnosti. Minimálně povaha musela být taková, aby se dala kočka posoudit a při veterinární přejímce by třeba kočky se zánětem dásní byly nejspíš také poslány zpět. 

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 18.02.2024, 21:31:20 xxx.xxx.115.168

Proč se vůbec výstavy zrušily? Teď už tedy každé kotě, které se narodí, může    být  rovnou chovné? Bez jakékoliv selekce a posouzení?

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 22.01.2024, 18:45:59 xxx.xxx.12.86
hmn:

zvěří dobře přijímané bývají veterinární diety RC


Analergenní RC jsem posílala venkovankám 😀 Přitom v minulosti už jsem RC koupila a problém nebyl. 

Ty specific ve verzi analergenní byli jediné, které přijímali. Teď jsem znova koukla na složení a kuře tam nevidím. Přitom vzhledem k prvotní skvělé zkušenosti jsem koukala nejdřív na ně, tak by mě zajímalo, kde jsem to tam předtím viděla. No, teď mají pět kilo na snězení toho Britu. Smířila jsem se, žeTrovet pošlu zase ál . Ale budou se muset trochu pochlapit, protože v tuto chvíli po zaplacení veterin a pololetích kroužků už to není úplně na švédský granulový stůl. 

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 22.01.2024, 16:26:00 xxx.xxx.12.86

No, vyfasovali jsme panacur, pět dní po sobě pro psa i všechny tři kocoury. To by mělo pořešit případné parazity. Vzorky na koprologii donést příště. Kocourovi gastro dieta opravdu nejede, takže jí mnohem méně (i zhubnul 400g od minulé kontroly) a stolice se mi teď nepovedla zajistit. Z příští koprologie budou hledat giardie (či jak se to píše) a ještě o něčem mluvila, co by ten panacur nemusel vzít. 

Kontrolní sono za tři týdny a podle toho pak budeme řešit dál. 

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 22.01.2024, 16:12:02 xxx.xxx.12.86

Tak dnes dlouho očekávané sono. Žádná sláva, samá hrůza. Aspoň ten pancreas celkem dobrý. Prý je vysoce pravděpodobné, že skončí na kortikoidech, ale s tímto nálezem mu je nechce hned dávat. Nejdřív se pokusit ten zánět střev zmírnit. B12 má neuvěřitelnou hodnotu 31tis. To prý ještě neviděla. 

Obrázek Obrázek
Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 19.01.2024, 20:54:51 xxx.xxx.12.86

Sprejový obojek mám pro retrívra. Proti žraní hnusů venku. To přijde mé mohutné “fuuuj!!” a když nezareaguje, dostane dvě krátké spršky. V podstatě ho to má jen vyrušit. Nijak mu to neubližuje, což zjistil a první spršku už občas ignoruje. 

Pípání je super věc, používám na přivolání, abych nemusela ječet, když je dál nebo ve skupině psů. Slyší i na písknutí. 

Vibrace vůbec nevnímá….chtěla jsem ho naučit přivolání i na ně pro případ, kdyby ohluchl ve stáří, ale zatím má asi moc životní energie,baby si všiml, že něco lehce bzučí 😅

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 15.01.2024, 14:44:49 xxx:xxx.9e1c:6bf6

Máme tu další aktualizaci, aneb výsledky krve.

 Takže základní krev má v pořádku. V gastro panelu vyšel zánět slinivky a teď snad nebudu plácat blbosti….velmi nadlimitní B12, což by mělo znamenat přemnožení bakterií ve střevech. 

No sono jsme objednaní k naší kočičí doktorce na příští pondělí. Do té doby nasadit gastro dietu (což by mělo doufám dorazit zítra). 

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 14.01.2024, 14:47:33 xxx.xxx.115.124
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 14.01.2024, 14:21:29

Mně přijde, že dva mí kocouři pijí víc, než ti  předchozí. Ale nemám šanci ten příjem nějak ověřit …jsou tři kocouři a jeden retrívr. Mají ještě svoji kočičí mísu s vodou ve vaně, ale z toho pijí málokdy. Navíc zrovna ti dva (MCO) část vody z misky nejdřív vyhrabou, než začnou pít. Nejmladší měl komplet krve dělané rok a kus zpět, prostřednímu se dělali teď a nejstarší byl na kontrole myslím na jaře. 

Jinak co se týče požírání čehokoliv, tak náš retrívr žere klacky, mulčovací kůru, hovna všeho druhu, zvratky….on se nezastaví před ničím. Takže i ta kopyta by jisto jistě chtěl sežrat. Možná by ani nečekal, až je někdo ostrouhá 😂

Na kontrole byl před Vánoci, dělala se i krev a nic mu nechybí. Život s ním je opravdu o tom, že se 90% času navzájem sledujeme, co ten druhý baští. Ten opravdu žije, aby jedl.

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 13.01.2024, 22:21:20 xxx.xxx.115.66
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 13.01.2024, 09:49:21

Hned ze začátku jsem vlákno zaregistrovala, ale abych byla upřímná, pak jsem dlouho  diskuze koček  neotevřela. Ale podívám se, jak si vedete. Ona mě i veterinářka uklidňovala, když viděla, jak upřímně jsem si oddychla, že i cukrovka už se dá celkem obstojně kompenzovat. Ale sama připustila, že u koček je to složitější, než u psů. 

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 13.01.2024, 22:16:47 xxx.xxx.115.66
Canka:

Ahoj do tohoto vlákna🙂

Bobča mě prosila jsem nakouknout,tak nakoukávám🙂

Ano,přesně toto jsem řešila u svého kocourka,který je tedy ale venkovní.A bylo to začervením..i přes to,že odčervuji pravidelně,byla tam nějaká rezistence a musel se použít jiný odčervovací přípravek,plus jsem ještě do očí mazala mastičku…sakra..jen si nepamatuju jakou..název začínal od písmene M…ale už nevím…

Nechala bych udělat koprologii…


Tablety na odčervení jsem dala dnes a jsem domluvená, že vzorky na koprologii donesu. Přinesla jsem v pátek, ale byl jen z pátku (napadlo mě to až chvíli předtím, než jsme vyjeli) a Dr. informovala, že ideální je sbírat po tři dny. 

Jak brzy po odčervení se to projevilo? Sbírat začnu v pondělí…chodí na WC kolem páté ráno, o víkendu to nedám, to dospávám. V tomto případě se hodí, že od mala nezahrabává své výtvory 🐱

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 13.01.2024, 07:52:02 xxx.xxx.115.66
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 12.01.2024, 22:07:36

Na diabetes bylo podezření u nejstaršího. Díky Bohu, byla to “jenom játra”. Bere prášky, speciální jídlo ne….nechtěl to jíst, tak jsme se domluvili s Dr, že mu v 16ti letech dopřejeme to, co chce a budeme se starat jen o to, aby mu nebylo špatně. To už je víc než rok a vypadá pořád stejně spokojeně. 

Nevím, jak to zvládáte (vím, že když člověk musí, zvládne všechno). Upřímně přiznávám, že přišla myšlenka, že pokud se cukrovka potvrdí, možná by pro něho bylo lepší ho nechat jít. Nemá rád kontakt a i to dávání prášku 2x denně byl že začátku výrazný problém. S dětmi mám navíc tak rozházený program a domů se vracíme dost nepravidelně, že to byl vážně velký strašák. 

Snad se Elsa těší pevnému zdraví a věřím, že se Fido opět stabilizuje.🐈‍⬛

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 12.01.2024, 21:24:18 xxx.xxx.115.66

Aktualizace po dnešní kontrole. 

Třetí víčka i výtok beze změny. 

Důkladně jsme probrali anamnézu, ty jeho řidší stolice už od kotěcího věku, které byly beze změny i v době, kdy nejmladší kocour musel mít analergenní dietu a ostatní se vezli s ním. 

Takže odběr krve, pošlou do Německa. Nějaký panel na cca 30 hodnot (četně minerálů a vitamínů) plus jaterní panel. 

Sono se dnes nekonalo….na to se objednáme k naší kočičí doktorce v pondělí, až si budu volat pro výsledky. Ta se zaměří přímo dle výsledků. Antibiotika vysadit, odčervit, nasadit gastro granule. Mmch, najít gastro dietu, kde není kuřecí, po kterém by se mi jistojistě zprůjmoval až na záda není vůbec snadné.  Dostal také injekci béčka. 

Poslechově bez patologie (srdce, plíce, peristaltika), pohmatově zvětšená jedna uzlina v třísle . 

Takže v pondělí budou další zprávy. I kdyby to nakonec vyřešilo odčervení, aspoň bude mít za sebou důkladnou kontrolu a budu vědět, že v tuto chvíli se nic neděje.