Aktuálně: 4 898 inzerátů174 642 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů
Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 03.11.2023, 07:06:53 xxx.xxx.31.245
lesnizinka:

Čím by pomohla voliera? Jako, že by na sebe neprsknuly přes pletivo? To by muselo být terárko😉


Myslíte, že by nepomohla vůbec? Já myslím, že by riziko snížila. Přeci jen by se vyloučil přímý kontakt s nemocnou kočkou, jejími exkrementy… jako stoprocentní ochrana bude stejně jen to, žádnou kočku nemít 😀 

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 01.11.2023, 19:08:37 xxx.xxx.31.245

Prostřední nejen že nezahrabává bobek, ale hrabe všude okolo. On si do toho sem tam i šlápne a pak tou špinavou packou vymaluje celý hajzlík. Když se to zrovna sejde s řidší konzistencí (má citlivé zažívání), tak to pak vypadá jak místo činu…jen v hnědé barvě 😄

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 28.10.2023, 15:17:26 xxx.xxx.17.0

Mám retrívra a stoprocentní přivolání od zvěře nebudu mít nikdy. Vím to, počítám s tím. Kde zvěř očekávám, sleduju okolí a sleduju psa. Když z příkopu vyběhne zajíc, na tři vteřiny pes ztuhne, než vyrazí. To jsou ty klíčové tři vteřiny, kdy ještě poslechne. Jak vyběhne, už bych ho nezastavila. 

Pro mě to je po třech ovčácích hodně velká změna. Nečekala jsem to a tak mi za tím zajícem utekl. Kdybych nebyla tak naivní, že přes rok a půl starý cvičený pes, který šlape jak hodinky, ohluchne u zvěře 😀, tak by tu šanci nikdy nedostal a nejspíš by bylo i jednodušší ho u té zvěře zastavit.

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 25.10.2023, 22:10:50 xxx.xxx.21.61
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 25.10.2023, 21:50:14

Já byla na hadry z tohoto prcka. A to musím říct, že mám raději tmavší kočky. Tenhle má ale velikou šanci, že ho někdo vezme. Koťata to mají jednodušší. Před pár lety jsem volala na kocourka bez nohy a byla jsem vážně zklamaná, že mě někdo předběhl. Tak moc mi připomínal mého kocoura z dětství, který měl po kolizi s autobusem a následným pooperačním komplikacím nohu kratší a nefunkční. Teď zpětně jsem už ráda, že i on našel své doma.

Obrázek
Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 25.10.2023, 21:16:52 xxx.xxx.117.149
Fikovnice:

😄🤣

To mi dělá noťas a facebook - vždy na mě vyskočí tato stránka…

A takto zbarvenou čičinu jsem ještě neměla. Ale je jasné, že koupě nepřichází v úvahu.


Želvy jsou prý diagnóza 😂 Je fakt, že želvovinové obyč kočky jsem ještě v domě rodičů zažila dvě a povahově to byla fakt šílená zvířata 😂

Já jsem hodně orientovaná na kluky (doma jen kocouři, pes, agama i had jsou též samci), takže pravděpodobnost, že bych někdy doma měla želvu, je velmi mizivá 🤣 

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 24.10.2023, 20:38:39 xxx.xxx.21.61
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 24.10.2023, 20:19:03

Doma trochu problém….většina baráku je “open space”, takže vidí všude a buď je úplně mimo…tudíž je mu fuk, jestli jsem doma, nebo stíhačkuje na každém kroku. Na zahradě se taky není skoro kde schovat a když už mu zmizíme ze zorného pole (do kotelny, na malou zahrádku, která je oddělená od celého prostoru dveřmi a úzkým prostorem), tak stojí u dveří do domu a čeká, až ho někdo vyzvedne. Na zahradě neumí být sám. 

Já ho mám ráda i takového, jaký je. Jsme čtvrtá domácnost, kterou prošel, takže tak trochu na háku ty lidi asi mít musí 😄. Ale občas to zamrzí, že ho nedokážu více na sebe navázat. Ale spíš je to jen můj pocit. Např. teď byli všichni v obýváku a já uspávala dvouletou neteř. Ležel na vetbedce vedle dveří ložnice. Po půlhodině jsem vylezla, šla mezi ostatní do obýváku a šel se mnou. Teď leží na gauči s hlavou v mém klíně. Postupně se děti rozutekly do postelí, manžel šel do kotelny přiložit a pes se ani nehnul. Tak snad mě fakt má rád, jen to nedává najevo podle mých představ 😇

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 24.10.2023, 20:16:00 xxx.xxx.21.61
Zrzavci:

i to samotné čuchání lze využít jako odměnu. Pamlsek se střídá, pamlsek se může házet do vzduchu, aby byl uloven, házet do trávy, aby se musel hledat. Aby to bylo i se zásluhou a pro psa zase něčím jinak zábavnější.


No to vůbec. Ten pes je tak žravý, že zakazuji, aby jedl cokoliv ze země. Ze začátku jsem to taky dělala. On má tak dobrý nos, že najde mlsky i pod vodou. Ale pak nabyl dojmu, že co je dole, vše mu patří. 

Když si s sebou vezmu syrečky, nehne se ode mě. Ani na povel ho nedostanu pryč. Což taky nepotřebuju.

Když se mu někde schovám, tak jde hrabat myšky. Tuhle jsem byla za stromem schovaná 20 minut. Po chvilkách zvedl hlavu, rozhlédl se a když mě neviděl, hrabal si dál.  S takovým materiálem je to pak těžké 😂

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 23.10.2023, 22:40:14 xxx.xxx.21.61

Momentálně mám psa, který velmi rozlišuje, jaké pamlsky zrovna mám a podle toho maká, maká vlažně, nebo to velmi fláká. Což mě osobně dost sejří, ale tak k nám přišel a já nepřišla na to, jak to změnit. Dřív jsem měla ovčáky, ti zdlábli nárazově dva pytlíky piškotů za rok, když zrovna museli čekat u obchodu a poslouchali skoro na myšlenku. Spoustu věcí dělali úplně automaticky. A já si říkám…je to těmi pamlsky nebo je to prostě rozdíl mezi ovčákem a retrívrem? 

Teď jsem zkrátka krmič. Co jiného zbývá, když mám osobnost, co poslouchá žaludkem 😀 a ano, dostane mlsku i za to, že se podívá. A to už dávno není “ve vývinu”🤣

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 22.10.2023, 18:34:30 xxx.xxx.117.164
Fikovnice:

Ach jo, “moje” chovka MCO má volnou čičinu. 

Musím se držet, abych chovatelce nezavolala…🤣😂

Obrázek

Úplně chápu, ale kvůli nejmladšímu máme stop stav. Nicméně v pondělí byl na kontrole a když jsem doktorce hlásila, že cyklosporiny jsme dokázali natáhnout na jednou za 7 dní, tak řekla, že můžeme vysadit, protože to už není ani terapeutická dávka. Tak uvidíme, třeba si své vybral a nakonec původní prognóza “doživotního užívání” nebude platit 😀

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 22.10.2023, 18:31:24 xxx.xxx.117.164
lesnizinka:

Bože, omlouvám se, já si pořád pletu lidi, tedy co kdo má za kočky z těch, co až tolik neznám. Ale i tak jsem nevěděla, že MCO mají takové zdravotní problémy, brala jsem je víc k sibiřkám a ty jsou celkem zdravé. 


No, my jsme vedly s doktorkou rozhovor na téma “zdravá plemena” a prý se v ordinaci nepotkávají s ragdolem. MCO je už fakt sázka do loterie, ale znám i zdravé samozřejmě. Jen jsem si vybrala zrovna dva, kteří to nemají úplně stopro 😀

Ve čtvrtek mému MCO vytrhali po dohodě všechny stoličky (řezáky už neměl) a zůstaly jen špičáky. Prý už měl výrazné změny na kořenech jednoho zubu a ani ostatní už nebyly úplně v pohodě. Naštěstí se doktor držel dohody..vše ven, pokud to půjde, zachovat jen špičáky. Takže teď snad už bude mít to moje chůdě klid. 

Jo a prý bengálské kočky taky nebrat. Že to jsou často úplní magoři 🤣 Ale to by byl zrovna asi aspekt, který by mi nevadil 😂

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 18.10.2023, 20:51:57 xxx:xxx.d279:a342

Vím jen o jedné jediné ženě, která měla tu obrovskou smůlu a chytla toxoplazmózu v prvním trimestru. O dítě přišla a další už nikdy neměla. Je to lékařka, teď už důchodového věku. Kočky ráda nemá (vlastně žádná zvířata),  ale nikdy jsme se nebavily, jak si myslí, že vlastně toxu chytla. 

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 16.10.2023, 16:43:01 xxx.xxx.117.157

Tipla bych si, že já protilátky mít budu. Koček se kolem mě motalo mraky, ale žrali jsme s bratry mrkev, brambory, kedlubny, cibuli..přímo v záhonech a tam si myslím, šance bude. 

Tři z moji současní kocouři byli loni na testech na toxu. Jeden měl oboje protilátky….tedy že už toxu prodělal a zároveň ji znovu prodělává…šlo o reaktivaci při braní kortikoidů. Zbylí dva kocouři ji od něho nechytili i přesto, že chodí na stejné záchodky. Ven nechodí žádný z nich. 

Ještě bych zmínila tasemnici a škrkavky.  A svrab a plísně. 

Nicméně bych neřekla, že to bude časté. Větší šance, že si na svou kočku přenesete nemoc od jiné kočky. 

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 16.10.2023, 13:43:12 xxx.xxx.16.251
lesnizinka:

Ach jo, chudě, ten to ale schytal, takovou ohavu u obyč kočky, bych vůbec nečekala😟


Je to MCO a u nich to asi úplně vzácné není. Škoda, že to plemeno je zdravotně čím dál horší. Až někdy budu koukat po dalším, budu hledat starší linie nebo možná polydaktyla. Nebo už žádná kočka a zůstanu u krevetek 🤣🤣

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 15.10.2023, 22:42:26 xxx.xxx.117.157
lesnizinka:

No tak to slinění určitě nemá nic s angínou, to bude právě důsledek toho akutního zánětu dásní. To ATB vyřeší jen na chvíli, je opravdu nutné, řešit zuby. Vážně bych mu nechala odstranit všechny, aby už nemusel pod další narkózu. 


Zuby s ním řeším pořád. Proto už tentokrát chci, aby šly pryč. Díky za rady a názory. Bude-li problém se s nimi domluvit, půjdu s ním jinam. 

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 15.10.2023, 21:35:24 xxx.xxx.117.157
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 15.10.2023, 20:24:41

Myslím si to samé, že to je od zubů. V krku rudo neměl snad ani jednou. Jedna “angína” tedy proběhla měsíc po čištění a trhání předních zubů, ale kdo říká, že ho to po péči nemusí zlobit.  Říkáme tomu angína, ale jediný příznak je náhlé slinění. Jsou to úplné potoky, to se nedá popsat, to se musí zažít. Ale chuť k jídlu u něho nikdy nezmizí. Ten kocour byl v minulém životě retrívr 😂 Dostane injekci proti nevolnosti, sirup proti bolesti a třikrát měl i ATB. 

Zuby on má nanic odmala.. V podstatě už před přezubením měl červený lem na dásních. Myslela jsem, že po přezubení zmizí. Dvě veteriny řekli, že hned vše vytrhat a já blbec nechtěla. Třetí veterina tak radikální nebyla, tak jsme zůstali tam. Zpětně si říkám, že mohl mít už pokoj. 

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 15.10.2023, 19:04:29 xxx.xxx.117.157

Jako měla jsem celkem masírku i ohledně očkování. Tento rok jsem právě šestiletého nenechala očkovat. Na veterině jsme se vyskytly, protože chytil angínu (počtvrté) a stejně jsem mu tam chtěla domluvit kontrolu zubů. Očkován měl být do konce srpna. 

Dr upozornila, jestli vím, že má propadlé očko. Vysvětlila jsem ji, že nejstaršího už dávno neočkuji, protože měl blbé reakce, nejmladší být očkován nemůže a tak mi přijde zbytečné očkovat jen jednoho z nich, když jsou navíc jen doma. 

Prý mě  nutit nebude, ale že očkování snižuje pravděpodobnost těch angín z respiračních virů. Tak jsem ji připomněla, že tři angíny měl v době, kdy byl očkováním krytý, takže bych na to nespoléhala. 

Ve čtvrtek budu ještě řešit to trhání. Prý je na vytržení jeden zub. Když jsem řekla, že bych chtěla, aby mu vytrhli všechny zadní stoličky, protože ani po letech není čištění zadních zubů snadno proveditelné, tak se na to vůbec netvářila. Trhání už proběhlo 2019 a 2020. Teď jsme to udrželi celkem dlouho, ale dávat ho pod narkózu kvůli každému jednomu zubu mi přijde mimo, když o ty zuby časem stejně přijde.

Díky za vaše názory. Já to tak nějak takhle cítila, ale jistá jsem si nebyla.

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 15.10.2023, 16:00:04 xxx.xxx.117.157

Když už se tu zmiňuje FELV - veterinářka se ptala, mám-li kocoura, který jde ve čtvrtek na trhání zubů, testovaného na FELV a FIV. Prý můžeme nabrat, až bude v sedaci. Že tyto nemoci mohou někdy právě problematické zuby zhoršovat. 

Má to cenu zjišťovat? Není to jen tahání peněz? Nechytli by to už dávno zbylí dva kocouři, kdyby to tento měl? Všichni tři jsou domácí, tento bude mít šesté narozeniny…

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 15.10.2023, 08:44:29 xxx.xxx.117.157
lesnizinka:

Jen takový dotaz: na co čipujete zvíře, které je celý život zavřené doma? Mám načipovaného Viktorka, protože je dávala čipovat už chovatelka. Přesto, že chodí ven, bych je čipovat nedávala, protože jestli je přejede auto, je to nějak jedno, ukrást se nenechají, protože jsou to poseroutky. 

Čip nijak poznat není, ani jsem se nepokoušela ho hledat. 

Jinak odkaz…ha, ha, to někdo normální i dočte? Banda psychoušů…😏


Mám načipované i čistě domácí kocoury. Můžou utéct, někdo je najde a pak doufám, že by je někdo čtečkou čipů sjel. Doufám, že tedy nebude nikdy důvod, ale…

K vašemu dotazu…kočku srazí auto, zraněnou ji najde někdo jiný, veterina zachrání, v útulku by mohli zjistit, čí je. 

Myslím, že šance na to, že by ten čip k něčemu mohl být, tu prostě je. Musí být ten čip samozřejmě funkční (což já v průběhu času nezjistím, jestli se tomu něco nestalo), musí být zaregistrovaný v nějakém velkém registru, musí to nálezce napadnout čip zkontrolovat…prostě to stejně nemusí klapnout, po cestě se může zkazit hodně věcí. Ale já jsem věčný optimista 😀

Odberryho
Odberryho (239 příspěvků) 02.10.2023, 20:42:05 xxx.xxx.62.84
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 02.10.2023, 19:13:10

No, vejdu se do něho celkem pohodlně, takže kdoví 😀 My už jsme ho otestovali všichni (až na manžela, ten si ťukal na čelo 😂)