Aktuálně: 4 535 inzerátů178 592 diskuzních příspěvků17 811 uživatelů
Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 16.10.2023, 16:43:01 xxx.xxx.117.157

Tipla bych si, že já protilátky mít budu. Koček se kolem mě motalo mraky, ale žrali jsme s bratry mrkev, brambory, kedlubny, cibuli..přímo v záhonech a tam si myslím, šance bude. 

Tři z moji současní kocouři byli loni na testech na toxu. Jeden měl oboje protilátky….tedy že už toxu prodělal a zároveň ji znovu prodělává…šlo o reaktivaci při braní kortikoidů. Zbylí dva kocouři ji od něho nechytili i přesto, že chodí na stejné záchodky. Ven nechodí žádný z nich. 

Ještě bych zmínila tasemnici a škrkavky.  A svrab a plísně. 

Nicméně bych neřekla, že to bude časté. Větší šance, že si na svou kočku přenesete nemoc od jiné kočky. 

Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 16.10.2023, 13:43:12 xxx.xxx.16.251
lesnizinka:

Ach jo, chudě, ten to ale schytal, takovou ohavu u obyč kočky, bych vůbec nečekala😟


Je to MCO a u nich to asi úplně vzácné není. Škoda, že to plemeno je zdravotně čím dál horší. Až někdy budu koukat po dalším, budu hledat starší linie nebo možná polydaktyla. Nebo už žádná kočka a zůstanu u krevetek 🤣🤣

Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 15.10.2023, 22:42:26 xxx.xxx.117.157
lesnizinka:

No tak to slinění určitě nemá nic s angínou, to bude právě důsledek toho akutního zánětu dásní. To ATB vyřeší jen na chvíli, je opravdu nutné, řešit zuby. Vážně bych mu nechala odstranit všechny, aby už nemusel pod další narkózu. 


Zuby s ním řeším pořád. Proto už tentokrát chci, aby šly pryč. Díky za rady a názory. Bude-li problém se s nimi domluvit, půjdu s ním jinam. 

Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 15.10.2023, 21:35:24 xxx.xxx.117.157
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 15.10.2023, 20:24:41

Myslím si to samé, že to je od zubů. V krku rudo neměl snad ani jednou. Jedna “angína” tedy proběhla měsíc po čištění a trhání předních zubů, ale kdo říká, že ho to po péči nemusí zlobit.  Říkáme tomu angína, ale jediný příznak je náhlé slinění. Jsou to úplné potoky, to se nedá popsat, to se musí zažít. Ale chuť k jídlu u něho nikdy nezmizí. Ten kocour byl v minulém životě retrívr 😂 Dostane injekci proti nevolnosti, sirup proti bolesti a třikrát měl i ATB. 

Zuby on má nanic odmala.. V podstatě už před přezubením měl červený lem na dásních. Myslela jsem, že po přezubení zmizí. Dvě veteriny řekli, že hned vše vytrhat a já blbec nechtěla. Třetí veterina tak radikální nebyla, tak jsme zůstali tam. Zpětně si říkám, že mohl mít už pokoj. 

Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 15.10.2023, 19:04:29 xxx.xxx.117.157

Jako měla jsem celkem masírku i ohledně očkování. Tento rok jsem právě šestiletého nenechala očkovat. Na veterině jsme se vyskytly, protože chytil angínu (počtvrté) a stejně jsem mu tam chtěla domluvit kontrolu zubů. Očkován měl být do konce srpna. 

Dr upozornila, jestli vím, že má propadlé očko. Vysvětlila jsem ji, že nejstaršího už dávno neočkuji, protože měl blbé reakce, nejmladší být očkován nemůže a tak mi přijde zbytečné očkovat jen jednoho z nich, když jsou navíc jen doma. 

Prý mě  nutit nebude, ale že očkování snižuje pravděpodobnost těch angín z respiračních virů. Tak jsem ji připomněla, že tři angíny měl v době, kdy byl očkováním krytý, takže bych na to nespoléhala. 

Ve čtvrtek budu ještě řešit to trhání. Prý je na vytržení jeden zub. Když jsem řekla, že bych chtěla, aby mu vytrhli všechny zadní stoličky, protože ani po letech není čištění zadních zubů snadno proveditelné, tak se na to vůbec netvářila. Trhání už proběhlo 2019 a 2020. Teď jsme to udrželi celkem dlouho, ale dávat ho pod narkózu kvůli každému jednomu zubu mi přijde mimo, když o ty zuby časem stejně přijde.

Díky za vaše názory. Já to tak nějak takhle cítila, ale jistá jsem si nebyla.

Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 15.10.2023, 16:00:04 xxx.xxx.117.157

Když už se tu zmiňuje FELV - veterinářka se ptala, mám-li kocoura, který jde ve čtvrtek na trhání zubů, testovaného na FELV a FIV. Prý můžeme nabrat, až bude v sedaci. Že tyto nemoci mohou někdy právě problematické zuby zhoršovat. 

Má to cenu zjišťovat? Není to jen tahání peněz? Nechytli by to už dávno zbylí dva kocouři, kdyby to tento měl? Všichni tři jsou domácí, tento bude mít šesté narozeniny…

Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 15.10.2023, 08:44:29 xxx.xxx.117.157
lesnizinka:

Jen takový dotaz: na co čipujete zvíře, které je celý život zavřené doma? Mám načipovaného Viktorka, protože je dávala čipovat už chovatelka. Přesto, že chodí ven, bych je čipovat nedávala, protože jestli je přejede auto, je to nějak jedno, ukrást se nenechají, protože jsou to poseroutky. 

Čip nijak poznat není, ani jsem se nepokoušela ho hledat. 

Jinak odkaz…ha, ha, to někdo normální i dočte? Banda psychoušů…😏


Mám načipované i čistě domácí kocoury. Můžou utéct, někdo je najde a pak doufám, že by je někdo čtečkou čipů sjel. Doufám, že tedy nebude nikdy důvod, ale…

K vašemu dotazu…kočku srazí auto, zraněnou ji najde někdo jiný, veterina zachrání, v útulku by mohli zjistit, čí je. 

Myslím, že šance na to, že by ten čip k něčemu mohl být, tu prostě je. Musí být ten čip samozřejmě funkční (což já v průběhu času nezjistím, jestli se tomu něco nestalo), musí být zaregistrovaný v nějakém velkém registru, musí to nálezce napadnout čip zkontrolovat…prostě to stejně nemusí klapnout, po cestě se může zkazit hodně věcí. Ale já jsem věčný optimista 😀

Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 02.10.2023, 20:42:05 xxx.xxx.62.84
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 02.10.2023, 19:13:10

No, vejdu se do něho celkem pohodlně, takže kdoví 😀 My už jsme ho otestovali všichni (až na manžela, ten si ťukal na čelo 😂)

Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 02.10.2023, 18:32:51 xxx.xxx.62.84

Takže dnes pelech přišel a posílám slíbenou zpětnou vazbu. Jde do něho zatím jen na povel, ale nebojí se ho a opakovaně v něm vytuhnul 👍

Sice ho z něho budou zase vyhazovat kocouři (ti jsou přesvědčeni, že všechno patří jim), ale tenhle problém bychom řešili s jakýmkoliv pelechem 😀

A největší velikost asi úplně akorát, když se občas chce rozplácnout na délku. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 01.10.2023, 22:19:50 xxx.xxx.62.84
Fikovnice:

Jéé a mohu se zeptat: 18 let má nějaký Váš MCO kocour? Nebo obyčejňák?

Nádherný věk, navíc když má ještě i záchvaty řádění!👍


K😀ámoš, kterého jsem se ujala, když byl mému MCO rok. MCO již bohužel zemřel (ve 13ti letech náhle), ale tenhle kámoš tu dělá parťáka dalším dvěma MCO. Je to dítě ulice, ale je to fešák (zrzavý) a stále si troufá i na výšky.

Obrázek
Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 01.10.2023, 09:04:35 xxx:xxx.f690:dd3c
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 30.09.2023, 23:47:05

To je tedy sprosťárna!!! Takový kocour už potřebuje hlavně hodně odpočinku, nikoho už nebude otravovat rozpustilým kotěcím chováním, vyhrabováním kytek, škrábáním gauče nebo šplháním po záclonách. Mám doma 18 letého kocoura a i když má každý den “záchvaty energie” kdy lítá jak prdlouš, tak to trvá jen chvilku než se unaví a i na jídlo ho musím vzbudit. Neumím si představit, že se rodina v rámci dědictví nepostará o kočičího důchodce z důvodu času. To jezdí všichni pravidelně na pár dní pracovně pryč? 

Tohle bych pochopila třeba v případě, že by měli doma psa co kočky zabíjí, ale i tak mi neříkejte, že by se nikde v rodině nebo okruhu známých nenašel někdo, kdo by si ho nevzal. 

Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 27.09.2023, 15:12:32 xxx.xxx.28.136

Na zahradě se potkává  retrívr 32kg pes a 18 kg ohařka. Pes na zahradě nohu nezvedá, lehce si přidřepne a vyčůrá se. Venku značkuje klasicky, ale zase tak moc to neprožívá. Feně říkáme průtokový ohřívač. Ta učůrává každou chvíli a vždy po troškách. Oba kastrovaní. 

U nás tedy kola v trávníku od obou, ale víc tedy od feny. Už jen tím, že se na zahradě vyskytuje častěji. Pes chodí častěji ven.

Na začátku měsíce jsme měli na hlídání psa malého vzrůstu, nekastrovaného a to byla značkovací katastrofa. Pár kapek musel hodit na vše, co aspoň trochu trčelo. Procházka s ním byla za trest, protože neustále někde zvedal nohu nebo hledal, co by přeznačkoval. 

Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 23.09.2023, 14:25:58 xxx.xxx.62.84
Leithian:

Vase kocky nemaj na cizich pozemcich bez dozoru co delat dle zakona. Takze mate smulu. Bud si zabezpecte  pozemek aby nezdrhaly nebo se modlete a nepindejte az zdechnou.


S tím couráním po cizích pozemcích se naprosto ztotožňuji. U otrávených myší je bohužel stejně riziko, že dolezou i na zabezpečenou zahradu/do voliéry. Ale ta pravděpodobnost je už o dost menší. Navíc odpadají ostatní rizika pro kočku (auto, pes, lopata naštvaného souseda….)

Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 22.09.2023, 11:16:43 xxx.xxx.234.90
Thielli:

…švihl ho po tlamě. Ale byl OK a od té doby jsme měli přivolání na jedničku.

trefit sutrikem mezi oci….poslouchala jak hodinky.

těmi klíči trefila.. z téhle situace nakonec profituji už několik let 🤭

TAKŽE: Assil! Arosek! Odberryho!

Je vám jasné, co tady teď právě propagujete? ☝️☝️☝️

Pošlu na vás Martu Kubišovou! 😄


Úplně jsem si vzpomněla na tátovo “škoda rány, která padne vedle” 😂 Bylo to tedy myšleno na nás děti a to nás ani fyzicky netrestal 🤪

Já kdybych se trefit chtěla, tak to v životě nedokážu. Většinou ty klíče i na krátkou vzdálenost dopadaly dva metry od psa, takže u mě by to plošně výchovně zavést ani nešlo 🙃

Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 22.09.2023, 07:54:08 xxx.xxx.234.90

Jooo, klíče jsou super věc. Jednou jsem ho nechtíc těmi klíči trefila. A ještě do tlamy. Myslela jsem, že jsem mu snad zlomila nějaký zub. Od té doby v nouzi nejvyšší stačí klíčema zachrastit v kapse. Výčitky jsem měla dlouho (vážně vždy stačilo hodit je poblíž k přerušení nežádoucího chování, ale tehdy uskočil přímo do dráhy letu a ještě to bylo daleko, takže jsem těmi klíči do dálky řádně švihla), ale z téhle situace nakonec profituji už několik let 🤭

Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 20.09.2023, 22:33:16 xxx.xxx.62.84

Náš GR se občas s klidem po cestě “ke mně” ještě pozastaví něco dočuchnout. Někdy bych řekla, že má poruchu pozornosti, kdy po cestě zapomene, že jde ke mně 😂 Moje krátké hluboké HEJ!!! mu to rychle připomene. 

Ovšem co se týče jídla a jiných libůstek, tak mapu má uloženou dokonale. K místu posledního odpočinku ježka (v křoví) ho to naklánělo snad půl roku. Když při procházce přejdeme nějaký sajrajt, je stoprocentní jistota, že zatímco já zapomenu, tak on cestou zpět půjde na jistotu .  A přesně ví, ve kterém obchodě dostal kdy u jakého pultu nějakou dobrotu a tam pak pravidelně všechny skenuje při procházení pohledem. Občas mu to hodí další dobrotu. Rezignovala jsem. Je zkažený. Ale většinou to zaměstnancům zlepší den, když mu můžou podstrčit mlsku. A o těch drobných radostech na obou stranách ten život taky je 😀

Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 20.09.2023, 12:31:27 xxx.xxx.234.90
lesnizinka:

S těma dásněma se dá dělat to, že jí vytrhaly zuby, takže se za pár týdnů vyléčí i dásně…samy. Nejsou zuby - není problém. 


Mně z příspěvku přišlo, že zuby nemá už delší dobu a dásně ještě jinak problematické. Pokud je to jen než se zhojí po vytržení zubů, tak to se číče určitě náramně uleví. Náš měl pusu sešitou a stejně šel s chutí na granule. Bolest zubů byla větší, než pak bolest sešitých dásní. Doteď mě štve, že ten týden po vyčištění na jiné veterině zbytečně trpěl, než se na klinice zděsili a navrhli vytrhat.

Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 19.09.2023, 20:37:42 xxx.xxx.62.84

Náš důchodce miluje kozí mléko, zakysanou smetanu, syrové maso, syrové vejce, konzervy Cosma a granule Purizon (jsou malé, nekouše, ale rovnou polyká). Zuby nemá rok a půl. 

 Nedá se něco dělat  s těmi dásněmi? Pokud ho budou bolet, bude méně ochotný přijímat potravu 😔